Strona główna Parafia Informator parafialny Cmentarz parafialny (os. Wandy) Apel dotyczący cmentarza na os. Wandy
Apel dotyczący cmentarza na os. Wandy
Jako Proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła w Krakowie-Mogile zwracam się z gorącym apelem o pomoc w należytym zaopiekowaniu się grobami znajdującymi się na tutejszym cmentarzu. W trosce o upamiętnienie Zmarłych - Parafia podejmuje wielorakie działania mające na celu uporządkowanie stanu faktycznego i prawnego grobów.

Na wielu grobach, zwłaszcza starych nie są umieszczone tabliczki z informacjami o osobach w nich pochowanych. W takiej sytuacji niemożliwe staje się bezpośrednie dotarcie do bliskich osób pochowanych z prośbą o zaopiekowanie się grobem, wskazanie dysponenta grobu, a w konsekwencji zapewnienie nienaruszalności grobu.

W sytuacji długotrwałego braku zainteresowania grobem, miejsce to może służyć do pochowania w nim kolejnych osób, nawet jeśli znajduje się na nim nagrobek.

Kancelaria parafialna czynna, tel. (+48) 12 644 23 31, fax. (+48) 12 686 60 08, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Na stronie internetowej opactwa znajduje się moduł wyszukujący osoby pochowane na naszym cmentarzu.

 

o. Wincenty Zakrzewski OCist – proboszcz