Strona główna Parafia Duszpasterstwo Kurs Małżeński Wspomnienia uczestników poprzednich edycji Kursu
Wspomnienia uczestników poprzednich edycji Kursu
Za nami kolejna edycja Kursu Małżeńskiego. Podczas siedmiu sesji małżonkowie mieli możliwość rozmowy ze sobą na najważniejsze tematy dotyczące ich relacji. Każde małżeństwo, siedząc przy osobnym stoliku, przy kawie, herbacie i dobrym ciastku, miało szansę oderwać się od zabieganej codzienności, poczuć się jak na randce i w takiej atmosferze z dystansem spojrzeć na to, co dobre i to, co trudne w budowaniu małżeństwa. W rozmowach nie przeszkadzały im ich własne dzieci, bawiąc się w tym czasie pod dobrą opieką.

 

Małżonkowie uczestniczący w poprzednich edycjach Kursu podzielili się z nami swoim doświadczeniem tego czasu:

 

Sami uczestniczyliśmy w Kursie Małżeńskim rok temu i ogromnie go innym polecamy. Niektóre rozmowy były bardzo, bardzo trudne, ale atmosfera wokół oraz modlitwa innych osób za nas umożliwiła nam w ogóle przeprowadzenie takich rozmów, które bardzo nam pomogły w naszym małżeństwie. Z perspektywy czasu widzimy, że były takie przestrzenie w naszym małżeństwie, których oboje nigdy nie podjęliśmy - dopiero Kurs Małżeński nam pokazał, gdzie należy szukać miejsc porozumienia i stał się motywacją, aby pójść dalej i głębiej w naszym małżeństwie.

Teraz widzimy, że to był najlepszy prezent jaki mogliśmy sobie dać, a problemy, które odkryliśmy, Bóg dalej poprowadził, aby nasze małżeństwo umocnić i wzmocnić naszą więź małżeńską i rodzinną.

Sylwia i Wojciech

 


 

Szczęść Boże,
Chciałem jeszcze raz podziękować za Wasz bezinteresowny trud jaki włożyliście w to, aby te spotkania były prawdziwymi randkami. Jestem pod głębokim wrażeniem Waszego poświęcenia. Atmosfera jaką stworzyliście, te pyszne ciasta, herbatka, ręcznie robione ozdoby świec, itd. to nawet jak dla mnie, tj. faceta o technicznym umyśl,e było dostrzegalne i wielce docenione. Niech Wam Bóg błogosławi w dalszym czynieniu dobra, które czynione z miłości otwiera bramy nieba. Wielką radością dla mnie osobiście były świadectwa z ostatniego spotkania. To one pociągają nas do zmian w życiu.

Sami jesteśmy w Domowym Kościele od zaledwie kilku lat, ale chyba dopiero teraz tak mocno odczułem jaką wartością jest wspólnota (słuchając świadectw ale również obserwując waszą służbę dla bliźnich). Wewnętrznie czułem chęć podzielenia się również tym dobrem, które nas spotkało w czasie przynależności do DK. "Nasz Pan jest potężny w mocy swej..." Będziemy polecać ten kurs wszystkim tym, którzy potrzebują "przeglądu generalnego małżeństwa". Co do samego kursu to największym odkryciem chyba dla nas to: "czas małżeński" - nasze zaniedbanie i zarazem wyzwanie. Będą konkretne "reguły życia" w walce o te spotkania. Samo to, że mogliśmy spędzić czas bez dzieci razem, dla nas było już dużym atutem dla wzmocnienia więzi małżeńskiej.

Moje oczekiwania zostały spełnione. Na kurs poszedłem bardziej z ciekawości. Aby podpatrzeć jakieś pomysły do wdrożenia w parafii. Ostatnio robiliśmy warsztaty "Nawigacja w rodzinie" i szukamy kolejnych inspiracji. Dzisiejszy finał "szlachetnej paczki" i kurs małżeński zapalił mnie na nowo do dania czegoś innym, poszukującym Boga i może zagubionym małżonkom "zbałamuconym" przez cywilizację śmierci. Oby się udało. Pomysły już mamy. To był dobry czas. Duch Święty był z Wami. Bóg Wam Zapłać.

Wiesiek

 


 

W imieniu swoim i męża chciałam bardzo podziękować za to, że mogliśmy brać udział w kursie Alfa dla małżeństw. Był to dla nas wyjątkowy czas, który nas  zbliżył. Dziękujemy za troskę o nasze dzieci, to wspaniałe, że mogliśmy zostawiać je z Paniami bez obaw i poświęcić ten czas dla siebie nawzajem.

 

Asia i Robert

 


 

Spotkania, w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć, pozwoliły nam zastanowić się nad pewnymi kwestiami związanymi z naszym małżeństwem, które wcześniej nie były dość głęboko między nami wyjaśnione, co w efekcie pozwoliło nam się jeszcze bardziej poznać i zbliżyć do siebie. Powiedzieliśmy sobie wzajemnie wiele rzeczy o nas samych, które mają znaczący wpływ na nasze postrzeganie się i tym bardziej zauważamy, jak ważna jest rozmowa, słuchanie siebie nawzajem oraz wspólna modlitwa. Również bardzo ważne dla nas było to, że mogliśmy się jeszcze bardziej utwierdzić w tym, że Pan Bóg zawsze jest z nami i wspiera nas w trudniejszych momentach.

Karolina i Mateusz