Strona główna Opactwo Życie wspólnoty / Wydarzenia Pytnia oferentów i odpowiedzi
Pytnia oferentów i odpowiedzi

Odpowiedzi na pytania z dnia 17.08.2017 r. w przedmiocie konkursu ofert na zadanie:

  • w dotacji ze środków EFRR: Utworzenie Muzeum Duchowości i Kultury Cystersów wraz z Biblioteką Opactwie Cystersów w Krakowie-Mogile (etap I) 2017 r.,
  • w dotacji ze środków NFRZK: Utworzenie Muzeum Cystersów w Mogile w budynkach dawnego Pałacu Opata i Przeoratu wraz z rewaloryzacją otoczenia - zadanie 2017 - budowa systemu osuszania ścian zewnętrznych oraz prace rozbiórkowe i konstrukcyjne wewnątrz budynku.

Pytanie 1. Poz. 1.1.1.37 - Dylatacje w konstrukcji budowli - pozycja ta nie przewiduje wypełnienia dylatacji zgodnie z projektem.

Odpowiedź: Należy przyjąć wypełnienie dylatacji zgodnie z projektem.

Pytanie 2. Poz. 1.1.1.38 - Izolacje z papy termozgrzewalnej - pozycja ta przewiduje ułożenie 1x papa na sucho - brak gruntowania, 2x papa SBS w projekcie. Uwaga ta dotyczy wszystkich pozycji przewidujących wykonanie izolacji przeciwwilgociowych. Uwaga: Pytający omyłkowo podał poz. 1.1.1.38, pytanie dotyczy poz. 1.1.1.39.

Odpowiedź: Należy przyjąć jak w projekcie 2x papę termozgrzewalną modyfikowaną SBS na tkaninie technicznej z gruntowaniem stosując odpowiednią pozycję kosztorysową.

Pytanie 3. Czy w kosztorysie ofertowym przyjąć koszt utylizacji gruzu i ziemi. Jeśli tak w której pozycji?

Odpowiedź: Zgodnie z zapisami RKO cz. X pkt 6 Cena oferty musi obejmować (…….) e) - transport i składowanie materiałów i odpadów oraz, jeśli jest to wymagane przepisami utylizację odpadów postąpić zgodnie z powyższym zapisem. Cenę wymaganej utylizacji odpadów należy uwzględnić w kosztach wywozu lub w dodatkowej pozycji

Pytanie 4. Poz. 1.1.1.58-61 - Posadzki i okładziny schodów z płyt granitowych gr. 4 cm - przyjęto pozycję kosztorysową na układanie płytek gresowych. Normy przyjętych pozycji wydają się mocno zaniżone.

Odpowiedź: Na tym etapie nie wykonujemy żadnych okładzin kamiennych, należy pominąć pozycje od 1.1.1.58 do 1.1.1.61.

Pytanie 5. Poz. 2.2.2. Przyziemie - pom. 01.4 - brak zbrojenia ławy fundamentowej - czy należy przyjąć, w jakiej ilości i na podstawie jakiej pozycji kosztorysowej?

Odpowiedź: Należy przyjąć zbrojenie wg rys. konstrukcyjnego K0 5 w części dotyczącej biblioteki, stosując normy i obmiary wynikające z założeń projektowych.

Pytanie 6. Poz. 2.2.5 Rama żelbetowa R1 pomiędzy pomieszczeniami 1.19 i 1.21 - projekt przewiduje beton architektoniczny a przedmiar beton zwykły. Jaki należy przyjąć do wyceny?

Odpowiedź: Należy przyjąć beton architektoniczny.

Pytanie 7. Poz. 2.3.1. Wewnętrzne kanały podposadzkowe - przedmiar nie przewiduje wykonanie izolacji przeciwwilgociowych - czy należy przewidzieć w wycenie? Jeśli tak, na podstawie jakiej pozycji kosztorysowych i w jakich ilościach.

Odpowiedź: Należy przyjąć (zgodnie z projektem) izolację ścianek zewnętrznych (nie dotyczy przyległych do ścian murowanych) i dna kanału (na podbetonie) 2x papa modyfikowana SBS na tkaninie technicznej w ilościach zgodnych z normą i założeniami projektowymi. Kosztorys należy uzupełnić o niezbędne pozycje.

Pytanie 8. Poz. 3.1.1. Wzmocnienie stropu piwnicy - w jakiej pozycji przyjąć dostawę stali oraz zabezpieczenie antykorozyjne stali. Projekt przewiduje obudowę belek stalowych płytami (zabezpieczenie p.poż do R120), ocieplenie wełną mineralną twardą gr 20 cm oraz obudowę 2xpłyta GKF i GKFI. Przedmiar przewiduje jedynie 1x GKF. Co należy uwzględnić w wycenie?

Odpowiedź: Należy przyjąć obudowę zgodnie z projektem. Należy zastosować właściwe normy i pozycje kosztorysowe adekwatne dla rozwiązań projektowych.

Pytanie 9. Poz. 3.1.2. Zadaszenie - w jakiej pozycji przyjąć dostawę stali oraz zabezpieczenie antykorozyjne stali. Przedmiar nie przewiduje montażu kontrłat, obróbek blacharskich, montażu kratki ze stali nierdzewnej w szczelinie wentylacyjnej, barier śniegowych. Czy w wycenie należy przyjąć w/w, jeśli tak to na podstawie jakich pozycji i w jakich ilościach?

Odpowiedź: Należy przyjąć wykonanie wszystkich elementów zadaszenia ujętych w projekcie, stosując normy, obmiary i pozycje kosztorysowe wynikające z założeń projektowych.

Pytanie 10. Przedmiar nie przewiduje wykonania nadproży żelbetowych oraz prefabrykowanych elementów ceramicznych (opis konstrukcyjny) - czy przyjąć w wycenie, jeśli tak to na podstawie jakich pozycji i w jakich ilościach?

Odpowiedź: Należy przyjąć wykonanie wszystkich nadproży ujętych w projekcie, stosując normy, obmiary pozycje kosztorysowe wynikające z założeń projektowych.

Pytanie 11. Pomieszczenie 1.14 - opis konstrukcyjny przewiduje uszczelnienie przewodu kominowego z koniecznymi uzupełnieniami. Czy należy przyjąć w wycenie, jeśli tak to na postawie jakiej pozycji i w jakie ilości?

Odpowiedź: Na tym etapie nie wykonujemy prac związanych z uszczelnieniem komina i uzupełnieniami.

Pytanie 12. Pomieszczenie 1.10 - opis konstrukcyjny - wstawienie okna p.poż - brak w przedmiarze.

Odpowiedź: Na tym etapie nie wstawiamy okna p.poż.

Pytanie 13. Opis techniczny przewiduje zabezpieczenie rys ścian budynku przed zwiększeniem rozwartości - czy przyjąć w wycenie, jeśli tak to na postawie jakiej pozycji i w jakie
ilości?

Odpowiedź: Dokładna ocena ilości prac będzie możliwa w czasie prac (po skuciu tynków). Należy przyjąć konieczność w/wym. prac na 2% powierzchni ścian.

Pytanie 14. Poz. Osadzenie kotew w betonie - błędnie przyjęta pozycja wg KNBK. Wydaje się, że powinny być przyjęte wg katalogu DC.

Odpowiedź: Należy zastosować podstawy katalogowe adekwatne dla rozwiązań projektowych.

Pytanie 15. Wydaje się bardziej zasadne przyjęcie deskowań systemowych np. PERI zwłaszcza przy membranach żelbetowych.

Odpowiedź: W dotychczasowych pracach przy membranach stosowano deskowania tradycyjne. Pozostawia się do wyboru oferenta wybór rodzaju deskowań, o ile nie podrożą kosztów wykonania prac.