Strona główna Parafia Duszpasterstwo Kurs dla Rodziców Zapraszamy na Kurs dla Rodziców
Zapraszamy na Kurs dla Rodziców
Kurs dla Rodziców został opracowany przez Nicky’ego i Silę Lee (autorów książki "Niezbędnik Rodzicielski" oraz Kursu Małżeńskiego) w 1990 roku. Przeznaczony jest dla rodziców oraz innych osób opiekujących się dziećmi, które poszukują praktycznego wsparcia w pracy nad wzmocnieniem swoich relacji rodzinnych.Kurs dla Rodziców został opracowany przez Nicky’ego i Silę Lee (autorów książki "Niezbędnik Rodzicielski" oraz Kursu Małżeńskiego) w 1990 roku. Przeznaczony jest dla rodziców oraz innych osób opiekujących się dziećmi, które poszukują praktycznego wsparcia w pracy nad wzmocnieniem swoich relacji rodzinnych.

Kurs, podzielony na pięć sesji, oferuje rodzicom pomoc w następujących kwestiach:

  • Budowanie mocnych fundamentów,
  • Rozpoznawanie potrzeb swoich dzieci,
  • Wyznaczanie jasnych granic,
  • Uczenie zdrowych relacji,
  • Ustalenie długoterminowego celu.

 

Dla kogo? Kurs dla Rodziców przeznaczony jest przede wszystkim dla rodziców, przybranych rodziców, przyszłych rodziców, a także opiekunów dzieci w wieku 0-około10 lat.

Kurs jest odpowiedni dla każdego rodzica – zarówno tych, którzy wychowują dzieci samotnie, jak i przybranych rodziców oraz małżeństw.

Kurs dla Rodziców oparty jest na wartościach chrześcijańskich, ale przeznaczony dla wszystkich małżeństw – nie tylko ze środowiska kościelnego.

 

Czego można się spodziewać? Podczas Kursu dla Rodziców uczestnicy zasiadają w małych grupach, do których są przydzielani na podstawie wieku swojego najstarszego dziecka. Stwarza to możliwość poznania innych rodziców oraz opiekunów dzieci w podobnej grupie wiekowej.

Każde ze spotkań rozpoczyna się posiłkiem i/lub filiżanką kawy/herbaty. Daje to przestrzeń do odprężenia się i prowadzenia luźnych rozmów z innymi rodzicami lub opiekunami dzieci. Następnie przychodzi czas na wykład, dotyczący praktycznych zagadnień oraz na dyskusję w grupach.

Każda z pięciu cotygodniowych sesji trwa dwie i pół godziny. Obejmuje czas na posiłek i / lub coś do picia, wykład oraz dyskusję w małych grupach.

 

Gdzie i kiedy?

Daty sesji: 10 V, 17 V, 24 V, 31 V, 14 VI 2019.

Godziny: 18.00-20.30.

Miejsce: Opactwo Cystersów w Mogile, katakumby.

Koszt: 20 zł od osoby.

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel.: 600 201 013.