Strona główna Parafia Informator parafialny Pielgrzymki Pielgrzymka samolotowo-autokarowa do Turcji
Pielgrzymka samolotowo-autokarowa do Turcji

Termin: maj lub czerwiec 2022 r.

Cena: ok. 5 000 zł

Informujemy, że jest to wstępna wersja pielgrzymki. Termin i koszt mogą ulec zmianie w zależności od daty lotu oraz od sytuacji w Turcji. Korektę będziemy przeprowadzać na bieżąco na stronie internetowej.

Obecnie zbieramy listę osób chcących wziąć udział w pielgrzymce, z którymi będziemy w stałym kontakcie.

Program:

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Warszawa-Okęcie o godz. ....... . Dojazd na lotnisko we własnym zakresie lub transfer grupy z Krakowa (ul. Klasztorna 11) o godz. ...... (Msza św. o godz. ...... w opactwie w Mogile). Odprawa biletowo-bagażowa, przelot do Stambułu. Transfer autokarowy do hotelu w historycznej, europejskiej części miasta, obiadokolacja i nocleg w hotelu. W zależności od godz. lądowania można zrobić wieczorny panoramiczny objazd murów obronnych miasta lub spacer.

Dzień 2

Śniadanie. Zwiedzanie: stare miasto, Muzeum Hagia Sofia - Kościół Mądrości Bożej, Błękitny Meczet - jedyny na świecie z sześcioma minaretami, Pałac Topkapi - wzniesiona w XV wieku okazała rezydencja sułtanów, dawny rzymski Hipodrom. Dla chętnych rejs statkiem po Bosforze z przepiękną panoramą na azjatycką i europejską część miasta oraz Zatokę Złotego Rogu (rejs stanowi doskonały wypoczynek po intensywnym zwiedzaniu oraz dostarcza niezapomnianych wrażeń, koszt 20-25 euro / os.). Czas wolny na słynnym Krytym Bazarze. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd w kierunku Kapadocji, po drodze postój w stolicy Turcji Ankarze - zwiedzanie Mauzoleum Ataturka. Dalszy przejazd do Kapadocji zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4

Śniadanie. Zwiedzanie Kapadocji słynącej z "księżycowego krajobrazu" oraz skalnych grzybów utworzonych w wyniku erozji i dawnej aktywności wulkanicznej, Goreme, zwiedzanie muzeum "Pod Gołym Niebem" z unikalnym zespołem skalnych kościołów z okresu wczesnego chrześcijaństwa. Zwiedzanie jednego z podziemnych miast Kaymakli lub Derinkuyu wydrążonych w starożytności w tufie wulkanicznym. Panorama Ihlary - oazy zieleni w przepięknym wąwozie o pionowych ścianach. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. Dla chętnych "noc turecka" (30 euro / os.).

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd w kierunku Konyi - starożytnego Ikonium - gdzie podczas pierwszej podróży misyjnej nauczał św. Paweł. Dziś miejsce gdzie znajduje się Muzeum Mevlany - legendarnego założyciela zakonu Tańczących Derwiszy. Dalszy przejazd do Pamukkale. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6

Śniadanie. Zwiedzanie starożytnego Hierapolis (miejsce śmierci św. Filipa), antyczne sanatorium, amfiteatr, spacer po kaskadach wapiennych zwanych "Bawełnianym Zamkiem". Zwiedzanie ruin Laodycei (miasta sadu) jednego z siedmiu kościołów z Apokalipsy św. Jana oraz Kolosy (listy św. Pawła do Kolosan). Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7

Śniadanie. Przejazd do Efezu (jedno z najlepiej zachowanych miast antycznych na świecie) zwiedzanie najważniejszego zabytku archeologicznego i historycznego Turcji i okolic a także ważnego zabytku biblijnego. W tym mieście przebywał św. Paweł podczas drugiej podróży misyjnej, gdy założył gminę chrześcijańską oraz podczas trzeciej podróży misyjnej (Listy do Efezjan). Tu mieszkał także św. Łukasz Ewangelista oraz św. Jan Apostoł, który po ukrzyżowaniu Pana Jezusa zaopiekował się Matką Bożą. Zobaczymy m. in.: słynną Drogę Arkadyjska, amfiteatr na ok. 25 000 osób, w którym nauczał św. Paweł oraz doskonale zachowane ruiny całego miasta z przepiękną, fasadą Biblioteki Celsusa. Meryemana - miejsce, w którym ostatnie lata swojego życia spędziła pod opieką św. Jana - Matka Boża. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Kusadasi.

Dzień 8

Śniadanie. Przejazd do Izmiru starożytnej Smyrny trzeciego co do wielkości miasta Turcji. Zwiedzanie miasta, kościół św. Polikarpa, czas wolny na zakupy. Powrót do hotelu (dla chętnych - wizyta w tradycyjnej łaźni tureckiej z masażem pianą). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Kusadasi.

Dzień 9

Śniadanie. Przejazd do antycznego Pergamonu niegdyś stolicy potężnego Królestwa miejsca gdzie również znajdował się jeden z siedmiu kościołów z Apokalipsy św. Jana. Zobaczymy m. in.: kompleks archeologiczny ruin starożytnego Pergamonu znajdujący się na górującym nad współczesnym miastem akropolu lub Asklepiejon tzw. dolne miasto. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Stambułu.

Dzień 10

Śniadanie. W zależności od godzin przelotu - czas wolny na zakupy. Transfer na lotnisko i przelot do kraju.

 

Cena: ok. 5 000 zł

Cena zawiera:

  • przelot samolotem na trasie Polska - Turcja, Turcja - Polska,
  • przejazd autokarem Lux (klimatyzacja, WC, barek),
  • zakwaterowanie (pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami, śniadania, obiadokolacje (napoje płatne dodatkowo),
  • opiekę pilota/przewodnika na trasie i osoby duchownej (codziennie będzie sprawowana Msza św.),
  • ubezpieczenie NNW, KL, podatek VAT.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do wybranych obiektów ok. ... euro, przewodników lokalnych, niewymienionych w ofercie świadczeń, dopłaty za pokój jednoosobowy.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzanych miejsc i obiektów może ulec zmianie.

 

Zapisy i informacje dot. pielgrzymki: o. Maciej Majdak OCist, tel.: 12 644 23 31 wew. 39, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub w kancelarii parafialnej we wtorki w godz. 15.00-18.00 po wcześniejszym uzgodnieniu.

Na liście uczestników nie ma już wolnych miejsc. Osoby chcące wziąć udział w pielgrzymce zapraszamy do zapisywania się na liście rezerwowej.

 

Naszą pielgrzymkę organizuje Biuro Usług Edukacyjnych i Turystycznych BUM z Krakowa.