Strona główna Parafia Wyróżnienie dla o. Cypriana Świerczyńskiego OCist
Wyróżnienie dla o. Cypriana Świerczyńskiego OCist

fot. T. CiupakW dniu 25 listopada 2012 r., w niedzielę Chrystusa Króla - święto patronalne Akcji Katolickiej, w katedrze na Wawelu odprawiona została uroczysta Msza św., podczas której modliliśmy się wspólnie z członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Mszę św. poprzedzoną dźwiękiem dzwonu Zygmunta, celebrował JE ks. kard. Stanisław Dziwisz, członkowie Kapituły archidiecezji, asystenci kościelni AK i KSM i o. Cyprian Świerczyński OCist, założyciel Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy naszej parafii.

Po Mszy św. w uroczystym pochodzie przemaszerowaliśmy do sali konferencyjnej przy kościele księży Misjonarzy na ul. Stradomskiej, gdzie odbyła się akademia. W uroczystości uczestniczyli członkowie POAK: Pan Andrzej Tarko - prezes POAK, Pani Stanisława Adamczyk z mężem, Pan Stefan Wójcik z małżonką, Pan Piotr Węclewicz i Pan Tomasz Ciupak. Najważniejszym wydarzeniem dla naszego Oddziału AK było wyróżnienie dyplomem „Duc in altum” (wypłyń na głębię) o. Cypriana Świerczyńskiego OCist. Wyróżnienie Diecezjalnego Instytutu AK zostało przyznane na wniosek o. Wincentego Zakrzewskiego OCist - asystenta kościelnego i Zarządu POAK.

W uzasadnieniu wniosku napisano: „Kapłan i zakonnik otwarty dla parafian, społecznik, służący pomocą materialną i duchową potrzebującym, szczególną troską duchową darzący dzieci, inicjator wielu trwających do dzisiaj inicjatyw na terenie parafii,  zaangażowany w życie sportowe i kulturalne, lubiący sport (kolarstwo, tenis - systematycznie dba o kondycję), bardzo dobry organizator. Działalność duszpasterska i ewangeliczne zaangażowanie o. Cypriana Zdzisława Świerczyńskiego OCist w troskę o wychowanie i formacyjną działalność parafian także poprzez POAK zasługuje na uznanie i włączenie jego osoby w poczet osób stale wypływających na głębię.” Gratulujemy ojcu Cyprianowi wyróżnienia.

 

Tomasz Ciupak - sekretarz POAK

 

Zapraszamy do fotogalerii.