Strona główna Parafia Informator parafialny Pielgrzymki Pielgrzymka autokarowa do Wilna
Pielgrzymka autokarowa do Wilna
Termin: 21-25.04.2021 r.

Cena: 520 zł + 100 euro

 

Program:

Dzień 1 (środa, 21 kwietnia)

O godz. 6.00 zbiórka przy bazylice Cystersów w Mogile (Kraków, ul. Klasztorna 11), Msza św., błogosławieństwo na drogę. Przejazd do Świnic Warckich i Głogowca: nawiedzenie domu rodzinnego św. s. Faustyny oraz kościoła parafialnego. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Siemiatycz do Domu Rekolekcyjnego prowadzonego przez Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus.

Dzień 2 (czwartek, 22 kwietnia)

O godz. 7.30 Msza św., śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Wilna. Na trasie: Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie i Góra Krzyży. Przyjazd do Kowna: spacer po starówce (ratusz zwany „Białym Łabędziem”, katedra), spacer nad Niemnem. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Wilna.

Dzień 3 (piątek, 23 kwietnia)

Śniadanie. Zwiedzanie Wilna: Msza św. w kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej, nawiedzenie miejsc związanych z życiem św. s. Faustyny, kościół Świętego Ducha, kościół św. Kazimierza, Plac Ratuszowy, zabytki i „polonica” przy ul. Zamkowej, Zaułek Bernardyński, Uniwersytet i Alumnat, katedra. Powrót na obiadokolację i nocleg. Wieczorny spacer po Wilnie w ośrodku rekreacyjnym Belmondo lub spotkanie w Galerii Polskiej z Polakami (20 euro).

Dzień 4 (sobota, 24 kwietnia)

Śniadanie. O godz. 9.30 Msza św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia (mieszczącej się w byłej pracowni Eugeniusza Kazimirowskiego gdzie został namalowany pierwszy obraz Pana Jezusa Miłosiernego). Po wykwaterowaniu z hotelu dalsze zwiedzanie Wilna: Cmentarz Na Rossie – mauzoleum Marszałka Piłsudskiego i groby znanych Polaków, Góra Trzech Krzyży (panorama Wilna). Nawiedzenie kościoła św. Piotra i Pawła na Antokolu. Przejazd do Trok – historycznej stolicy Litwy. Zwiedzanie zamku Witolda (z zewnątrz), rejs statkiem po jeziorze Gawle (20 euro wraz z karaimskimi pirogami i rosołkiem), spacer ulicą Karaimską, świątynia Karaimów, pomnik św. Floriana. Czas wolny na zakupy pamiątek z bursztynu. Powrót do kraju w godzinach popołudniowych. Obiadokolacja i nocleg w Sokółce.

Dzień 5 (niedziela, 25 kwietnia)

Śniadanie. Nawiedzenie kaplicy Cudu Eucharystycznego. Msza św. Wyjazd w drogę powrotną do Krakowa. Przyjazd do opactwa Cystersów w Mogile (Kraków, ul. Klasztorna 11) w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Cena: 520 zł + 100 euro (płatne na miejscu w Wilnie)

Cena zawiera: autokar Lux, NNW, KL, opieka pilota na trasie i osoby duchownej (codziennie będzie sprawowana Msza św.), podatek VAT od PLN, 1 nocleg w Siemiatyczach, 2 noclegi w Wilnie (hotel Panorama), 1 nocleg w Sokółce, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, opłaty drogowe, parkingi.

Obligatoryjnie: 20 euro – przewodnik w: Wilnie, Kownie, Trokach, nagłośnienie słuchawkowe, realizacja programu. Program jest ramowy i kolejność zwiedzanych miejsc i obiektów może ulec zmianie.

 

Zapisy i informacje dot. pielgrzymki: o. Maciej Majdak OCist, tel.: 12 644 23 31 wew. 39, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub w kancelarii parafialnej we wtorki w godz. 15.00-18.00 po wcześniejszym uzgodnieniu.

Na liście uczestników nie ma już wolnych miejsc; osoby chętne wziąć udział w pielgrzymce zapisujemy na liście rezerwowej.

 

Naszą pielgrzymkę organizuje Biuro Usług Edukacyjnych i Turystycznych BUM z Krakowa.