Strona główna Parafia Informator parafialny Pielgrzymki Pielgrzymka samolotowo-autokarowa do Meksyku
Pielgrzymka samolotowo-autokarowa do Meksyku

Termin: 5-14.02.2020 r.

Cena: 7 600 zł

 

Program:

Dzień 1 (5 lutego)

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie (Okęcie) ok. godz. 4.00. Dojazd na lotnisko (w nocy z 4 na 5 lutego) we własnym zakresie lub transfer grupy z Krakowa (ul. Klasztorna 11) po wcześniejszym ustaleniu. Wylot o godz. 6.25 do Mexico City z międzylądowaniem w Amsterdamie. Planowy przylot do Meksyku o godz. 19.25. Spotkanie z przewodnikiem i transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 2 (6 lutego)

Śniadanie. Całodzienna wizyta w religijnym sercu kraju, w Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe – największego sanktuarium maryjnego na świecie. Msza św. Zwiedzanie Nowej Bazyliki, Bazyliki Antycznej, Kaplicy Indian, Kaplicy na Wzgórzu, Ogrodów Guadalupiańskich. Zapoznanie z historią objawienia się Matki Bożej Indianinowi, Juanowi Diego. Czas wolny. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 3 (7 lutego)

Śniadanie. Przejazd do dzielnicy Tlatelolco i zwiedzenie Placu III Kultur, miejsca ostatniego starcia Indian z hiszpańskim najeźdźcą, na którym w sposób symboliczny spotykają się trzy kultury tworzące dzisiejszy Meksyk: aztecka, hiszpańska i metyska. Msza św. w kościele św. Jakuba (miejsce chrztu św. Juana Diego). Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan – „miejsca gdzie rodzą się Bogowie”, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata – Piramidę Słońca. Wizyta w warsztacie obróbki magicznego kamienia Azteków – obsydianu, w programie degustacja pulque, napoju zwanego obecnie „napojem ubogich” oraz tequili. Obiad w lokalnej restauracji i powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 4 (8 lutego)

Śniadanie. Przejazd na główny plac Miasta Meksyk tzw. Zócalo. Zwiedzanie kościoła katedralnego, podziwianie pozostałości Templo Mayor (gdzie według Azteków znajdowało się centrum wszechświata), zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, w którym znajdują się sławne murale Diego Riviery przedstawiające historię Meksyku. Msza św. Przejazd do dzielnicy Xochimilco, w której znajdują się wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO tzw. pływające kolorowe ogrody. Rejs gondolami zbudowanymi przez Azteków kanałami przy dźwięku muzyki mariachi. Obiad na łodziach. Nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 5 (9 lutego)

Śniadanie. Wyjazd malowniczą trasą z widokiem na ośnieżone wulkany Popocatépetl i Iztaccíhuatl do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Tenango del Aire. Msza św. Przejazd do miasteczka Cholula (posiadającego największą pod względem objętości piramidę na świecie; możliwość wejścia na piramidę). Wizyta w Tonantzintla – pięknym synkretycznym kościółku w stylu baroku folklorystycznego symbolu konkwisty i synkretyzmu religijnego. Przejazd do jednego z piękniejszych miast Meksyku – Puebli zwanego „Miastem Aniołów” – ulubionego miejsca papieża Jana Pawła II. Spacer po kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian (z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta – ceramiką talavera i słodyczami), wizyta w Kaplicy Różańcowej – nazwanej przez Fryderyka Humboldta w XIX w. „Ósmym Cudem Świata”. Kolacja i nocleg w Puebla.

Dzień 6 (10 lutego)

Śniadanie. Wyjazd do Cuernavaca (miasta wiecznej wiosny i byłej rezydencji Cortesa). Wizyta w katedrze (z unikalnymi XVII-wiecznymi freskami japońskiego malarza), spacer po głównym rynku, oglądanie z zewnątrz pałacu konkwistadora Hernana Korteza (budowli o cechach warownych, kryjącej tajemnicze labirynty). Przejazd do systemu jaskiń w Cacahuamilpa największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej, stanowiących wielokrotnie scenerie rożnych filmów i koncertów. W wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki znajdują się niezwykłe formacje skalne i zjawiska krasowe, wśród nich liczne stalaktyty i stalagmity nastrojowo podświetlane. Ponad godzinny spacer po jaskini. Przejazd do górniczego Taxco – meksykańskiej „stolicy srebra”. Msza św. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w Taxco.

Dzień 7 (11 lutego)

Śniadanie. Msza św. Zwiedzanie sławnego ze sztuki jubilerskiej "srebrnego miasta" Taxco. Wjazd na punkty widokowe, spacer po krętych uliczkach, zwiedzanie przepięknego kolonialnego kościoła Santa Prisca. Przejazd w kierunku najsłynniejszego kurortu nad Oceanem spokojnym Acapulco (legendarny kurort i latynoska "Perła Pacyfiku", kojarzona często z przepychem, stromymi skałami i lśniącymi bielą plażami nad błękitnym oceanem). Zakwaterowanie w hotelu (all inclusive) z bezpośrednim dostępem do morza.

Dzień 8 (12 lutego)

Msza św. Odpoczynek all inclusive w Acapulco. Wieczorem wyjazd na La Quebrada, gdzie od kilkudziesięciu lat odważni clavadistas – skoczkowie, skaczą do wody z pionowej 35-metrowej skały (symbol Acapulco).

Dzień 9 (13 lutego)

Śniadanie. Wyjazd do Mexico City. Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Przejazd na lotnisko. Wylot o godz. 19.55 z międzylądowaniem w Amsterdamie.

Dzień 10 (14 lutego)

Planowy przylot na lotnisko Chopina w Warszawie (Okęcie) o godz. 22.10. Powrót do Krakowa we własnym zakresie lub grupowo (pod adres ul. Klasztorna 11) po wcześniejszym ustaleniu.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzanych miejsc i obiektów może ulec zmianie.

 

Cena: 7 600 zł

Cena zawiera: przelot na trasie Warszawa – Mexico City – Warszawa, klimatyzowany bus w Meksyku, noclegi w hotelach 3/4*, na pobycie 4/5* (standard meksykański), opieka polskojęzycznego pilota/przewodnika na trasie i osoby duchownej (każdego dnia pielgrzymki będzie sprawowana Msza św.), wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i kolacje), all inclusive w Acapulco, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż.

Cena nie zawiera: opłaty 120 USD (od osoby) na wstępy, zwyczajowe napiwki, miejscowych przewodników i realizację programu, dopłaty do pokoju 1-os. 400 USD (od osoby).

 

Zapisy i informacje dot. pielgrzymki: o. Maciej Majdak OCist, tel.: 12 644 23 31 wewn. 39, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub w kancelarii parafialnej we wtorki w godz. 16.00-18.00 po wcześniejszym uzgodnieniu.

 

Na liście uczestników nie ma już wolnych miejsc.

 

Naszą pielgrzymkę organizuje Biuro Usług Edukacyjnych i Turystycznych BUM z Krakowa.