Strona główna Opactwo Kongregacja Polska Zakonu Konkurs Wiedzy o Cystersach II Konkurs Wiedzy o Cystersach
II Konkurs Wiedzy o Cystersach
W poniedziałek 27 października 2008 roku odbyła się II edycja Konkursu Wiedzy o Cystersach organizowanego przez XVI LO im. K. K. Baczyńskiego w Krakowie oraz Opactwo Cystersów w Krakowie. Tematykę konkurencji wyznaczyło, przypadające w tym roku, 800-lecie sakry biskupiej bł. Wincentego Kadłubka.

Na eliminacje przybyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Dzielnicy XVIII - Nowa Huta, z Jędrzejowa oraz Starachowic. W sumie, w części pisemnej startowało aż 72 zawodników.

Kolejny etap zmagań miał miejsce w prastarych murach opactwa, które dzięki uprzejmości braci i ojców cystersów udało się nam gruntownie zwiedzić. Do drugiej części rywalizacji zostało zaklasyfikowanych przez jury 10 osób, które w teście zdobyły największą ilość punktów.

Na finałowe pytania ekspertów, zdecydowanie najlepiej odpowiadali uczniowie szkół starachowickich: Izabela Miernikiewicz i Angelina Rusin z I LO, które przygotowywał ks. Wojciech Dobczyński oraz Anita Łodej przygotowana do konkursu przez p. Agnieszkę Samsonowską z Technikum nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych nr 1. Zwycięzcom gratulujemy!
 
 


XVI Liceum Ogólnokształcące
im. K. K. Baczyńskiego
os. Willowe 35
31-902 Kraków

www.liceum16.krakow.pl