Strona główna Parafia Informator parafialny Pielgrzymki Pielgrzymka samolotowo-autokarowa do Włoch
Pielgrzymka samolotowo-autokarowa do Włoch
Termin: 17-26.04.2024 r.

Cena: 1 290 euro

 

Program:

Dzień 1 (środa, 17 kwietnia) – Monte Cassino, Neapol

Lot: Kraków-Rzym. Przylot do Rzymu w godzinach przedpołudniowych. Przejazd do Monte Cassino i zwiedzanie opactwa św. Benedykta. Cmentarz Żołnierzy Polskich na Monte Cassino, uroczyste złożenie kwiatów. Przejazd na kolację i nocleg w okolicach Neapolu.

Dzień 2 (czwartek, 18 kwietnia) – Pompeje, Neapol

Po śniadaniu przejazd do Pompei i zwiedzanie ruin starożytnego miasta, zasypanego popiołami wulkanicznymi po wybuchu Wezuwiusza – spacer uliczkami starożytnych Pompei, Forum, Bazylika, Łaźnie, Macellum, Teatro Grande, dom Fauna. Wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Pompejańskiej i czas na modlitwę. Po południu przejazd do Neapolu i zwiedzanie kościoła San Giuseppe dei Vecchi e Immacolata di Lourdes (Matki Bożej z Lourdes i św. Józefa), gdzie znajduje się grób ojca Dolindo. Msza św. i modlitwa przy grobie o. Dolindo. Każdy puka w płytę nagrobną spełniając nakaz ojca Dolindo: „Quando vieni alla mia tomba, tu bussa. Anche dalla tomba ti rispondero: confida in Dio” (Kiedy przyjdziesz do mojego grobu, zapukaj, ja nawet zza grobu odpowiem Ci: ufaj Bogu). Następnie zwiedzanie Neapolu: Castel Nuovo, czyli stara forteca Andegaweńska (z zewnątrz), Piazza del Plebiscito i kościół Św. Franciszka z Paoli, katedra św. Januarego z relikwiami patrona miasta, spacer po mieście, gdzie zobaczymy setki małych kapliczek, suszące się pranie nad ulicami, dzieci grające w piłkę, oraz zawsze uśmiechniętych, głośnych i gościnnych Neapolitańczyków. Kolacja i nocleg w okolicy Neapolu.

Dzień 3 (piątek, 19 kwietnia) – Capri

Po śniadaniu przejazd do portu w Neapolu. Rejs promem na wyspę Capri na Morzu Tyrreńskim (45 min). Zwiedzanie wyspy – Marina Grande (port), Piazza del Municipio (główny plac miasteczka), Cartusia (klasztor Kartuzów), Faraglioni (skały, gdzie według legendy, żyły syreny), Ogrody Augusta, Via Krups (najpiękniej położona panoramiczna uliczka świata). Czas wolny na lunch, spacer bądź kąpiel w Morzu Śródziemnym. Dla chętnych w czasie wolnym możliwy rejs do Lazurowej Groty (65 euro/osoba). Po południu rejs powrotny statkiem do Neapolu (1 godz.). Powrót na kolację i nocleg w okolicach Neapolu.

Dzień 4 (sobota, 20 kwietnia) – Pietrelcina (miejsce narodzin o. Pio) – Serracapriola (grób o. Mateo)

Po śniadaniu przejazd do Pietrelciny i zwiedzanie miasteczka, w którym urodził się o. Pio. Zobaczymy dom rodzinny o. Pio, kościołek Sant`Anna (gdzie został ochrzczony), kościół parafialny Santa Maria degli Angeli. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasteczka. Czas wolny na lunch. Przejazd do Serracapriola, gdzie znajduje się konwent Kapucynów w którym przebywał o. Pio, Zobaczymy tam też grób Sługi Bożego – ojca Matteo. Przejazd na kolację i nocleg do San Giovanni Rotondo (o. Pio).

Dzień 5 (niedziela, 21 kwietnia) – San Giovanni Rotondo (o. Pio) – Monte Sant Angelo (Sanktuarium św. Michała Archanioła)

Po śniadaniu zwiedzanie San Giovanni Rotondo – Nowa Bazylika, antyczny kościółek, nowy kościół parafialny, zakon ojców Franciszkanów z celą o. Pio i muzeum, w którym zgromadzono relikwie i przedmioty związane z ojcem Pio, grób św. o. Pio, Droga Krzyżowa (zbudowana za czasów o. Pio). Msza św. u o. Pio. Czas wolny na lunch. Przejazd do M. S. Angelo i wizyta w sanktuarium św. Michała Archanioła, modlitwa w grocie, w której ukazał się Archanioł Michał. Kolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo.

Dzień 6 (poniedziałek, 22 kwietnia) – Matera, Bari, San Giovanni Rotondo

Wczesne śniadanie i przejazd do Matery (około 2,5 godz.). Zwiedzanie starożytnych Sassi – domów wybudowanych w skale ponad 2000 lat temu i zamieszkałych do dzisiaj. Podziwianie pierwszych kościołów chrześcijańskich. Matera uważana jest za miejsce, gdzie czas się zatrzymał. To tutaj Mel Gibson nakręcił film Pasja, Tutaj były kręcone sceny do takich filmów jak Gladiator i Ben Hur. Czas wolny na lunch. Przejazd do Bari (około 1 godz.). Spacer wąskimi uliczkami stolicy regionu Apulia i zwiedzanie Bazyliki św. Mikołaja. Tutaj znajduje się krypta z relikwiami św. Mikołaja oraz grobowiec królowej Bony. Powrót na kolację i nocleg do San Giovanni Rotondo.

Dzień 7 (wtorek, 23 kwietnia) – San Giovanni Rotondo, Lanciano, Manopello, Rzym

Przejazd do Lanciano i wizyta w Sanktuarium Cudu Eucharystycznego. Msza św. i czas wolny na lunch. Przejazd do Manoppello i zwiedzanie sanktuarium z chustą św. Weroniki, na której widnieje cudowne oblicze Chrystusa. Przejazd na kolację i nocleg w Rzymie lub okolicy.

Dzień 8 (środa, 24 kwietnia) – Watykan, Rzym

Wczesne śniadanie. Udział we Mszy św przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra (godz. 07.10). Zwiedzanie Watykanu: plac i Bazylika św. Piotra, grób naszego papieża Jana Pawła II. Czas wolny na lunch. Spacer po Rzymie: Piazza Navona (Plac ze słynną fontanna czterech rzek), Panteon (najlepiej zachowana starożytna świątynia w Rzymie), plac i Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi (do której możemy wrzucić monetę, aby powrócić do Rzymu). Kolacja i nocleg w Rzymie lub okolicy.

Dzień 9 (czwartek, 25 kwietnia) – Rzym

Po śniadaniu zwiedzanie starożytnej części miasta – Ołtarz Ojczyzny (Vittoriano), Kapitol, Forum Romanum, Koloseum, Łuk Konstantyna, Forum i Kolumna Trajana. Czas wolny na lunch. Po południu: Bazylika Santa Maria Maggiore, Bazylika Św. Pawła za Murami, Bazylika Św. Jana na Lateranie i Schody Święte. Wieczorem uroczysta kolacja z muzyka na żywo w Ristorane Gran Caffe Visconti. Nocleg w Rzymie lub okolicy.

Dzień 10 (piątek, 26 kwietnia) – Rzym, Polska

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Krakowa.

 

Termin: 17-26.04.2024 r.

Cena: 1 290 euro

Cena obejmuje:

 • przeloty na trasie Polska-NEAPOL, RZYM-Polska + mały bagaż podręczny + bagaż nadawany 10 kg,
 • noclegi zgodnie z programem w pokojach 2 osobowych z łazienką, TV, tel., klimatyzacja,
 • śniadania i kolacje zgodnie z programem,
 • przejazdy i transfery klimatyzowanym autokarem,
 • opiekę polskiego Pilota-Przewodnika,
 • opiekę duchową – codzienna Msza św.,
 • wstępy do zwiedzanych miejsc ujętych w programie,
 • opłaty klimatyczne i podatek,
 • ubezpieczenie NNW i KL.

Cena nie obejmuje:

 • opłat za napoje w restauracjach hotelowych (woda do kolacji w cenie),
 • wycieczek i wstępów fakultatywnych w czasie wolnym,
 • dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego + ubezpieczenia Covid-19,
 • dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z wyjazdu,
 • ewentualnych testów na Covid-19 (jeśli będą wymagane),
 • napiwków,
 • dodatkowego bagażu nadawanego, który będzie można dokupić indywidualnie, w zależności od wymaganej wielkości i wagi,
 • dopłaty do pokoju 1 os. – 450 euro.

Uwaga:

 • osoby niezaszczepione – na obecną chwilę nie jest wymagany test PCR,
 • koszt pielgrzymki może ulec niewielkiej zmianie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację polityczną i epidemiologiczną na świecie,
 • cena została skalkulowana w oparciu o aktualną cenę przelotów i może się zmienić zależnie od taryfy przewoźnika i nie jest zagwarantowana do momentu wykupu biletów lotniczych,
 • zalecany okres składania rezerwacji, oraz wpłaty depozytu na grupowe bilety lotnicze to min 6 m-cy przed wylotem,
 • biuro zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzanych miejsc jak również godziny przelotów.

 

Zapisy i informacje dot. pielgrzymki: o. Maciej Majdak OCist, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub w kancelarii parafialnej (po wcześniejszym uzgodnieniu) we wtorki i w środy w godz. 16.00-18.00 lub w piątki w godz. 09.00-12.00 (ewentualnie: tel. 12 644 23 31 wew. 39).

Na liście uczestników naszej pielgrzymki nie ma już wolnych miejsc. Osoby zainteresowane zapraszamy do zapisywania się na liście rezerwowej.

 

 

Naszą pielgrzymkę organizuje biuro podróży: Biuro Ania & Mario Travel (http://www.aniamariotravel.com/).

Telefon: +39 392 26 62 622, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.