Strona główna Parafia Informator parafialny Pielgrzymki Pielgrzymka samolotowo-autokarowa do Meksyku i na Kubę
Pielgrzymka samolotowo-autokarowa do Meksyku i na Kubę
Termin: 16-29.11.2024 r.

Cena: 2 990 euro

 

Program:

Dzień 0/1 (piątek/sobota, 15/16 listopada) – POLSKA, MEKSYK

Wylot do Meksyku z przesiadką na jednym z europejskich lotnisk. Kolacja w samolocie. Przylot do Mexico City, transfer do hotelu, nocleg.

Dzień 2 (niedziela, 17 listopada) – PUEBLA, CHOLULA, TAXCO

Przejazd do Puebli (ok. 3 godz.) zwanej „Miastem Aniołów” – ulubionego miejsca papieża Jana Pawła II. Spacer po pełnym uroku kolonialnym starym mieście: Plaza Teatro National, słodka uliczka, katedra, kościół św. Dominika z przepiękną kaplicą różańcową. Msza św. w kaplicy różańcowej lub w katedrze. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie – 1,5 godz. Przejazd do Cholula. Wizyta w miasteczku Cholula, z największą pod względem objętości piramidąna świecie, na szczycie której znajduje się sanktuarium Matki Boskiej. Przejazd do Taxco (około 3 godz.). Kolacja i nocleg w Taxco, lub w okolicy.

Dzień 3 (poniedziałek, 18 listopada) – TAXCO

Śniadanie.  Msza św. w kościele św. Priscilli. Czas wolny (1 godz.). Przejazd garbusami labiryntem górskich uliczek na wzgórze Guadalupe, do górującego nad miastem pomnika Chrystusa skąd roztacza się spektakularna panorama. Zwiedzanie miasta: plac Zocalo, kościół św. Pryscilii i św. Sebastiana. Wczesna kolacja w restauracji w Taxco. Przejazd do Mexico City (ok. 2,5 godz.). Nocleg w Mexico City.

Dzień 4 (wtorek, 19 listopada) – GUADALUPE

Po śniadaniu przejazd do Guadalupe. Wizyta w najważniejszym sanktuarium maryjnym obu Ameryk. Msza św. w bazylice w Guadalupe lub na terenie sanktuarium, w jednej z kaplic objawień. Powrót do Mexico City, kolacja i nocleg.

Dzień 5 (środa, 20 listopada) – MEXICO CITY

Po śniadaniu zwiedzanie historycznego centrum miasta: Pomnik Rewolucji, Palacio Belle Arti, Torre Latina, opactwo św. Franciszka. Msza św. w Mexico City. Plac Zocalo, katedra, Pałac Narodowy. Przejazd do Muzeum Antropologicznego aby podziwiać imponującą kolekcję sztuki prekolumbijskiej i zbiory etnograficzne rdzennych plemion indiańskich. Kolacja i nocleg w Mexico City.

Dzień 6 (czwartek, 21 listopada) – MEXICO CITY, TEOTIHUACAN, GUADELUPE

Po śniadaniu zwiedzanie centrum kultury prekolumbijskiej w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, pozostałości Alei Bogów. Po południu, przejazd do Guadalupe, czas na prywatną modlitwę i refleksje na terenie sanktuarium M.B. z Guadalupe. Msza św. na terenie sanktuarium, w jednej z kaplic objawień. Kolacja i nocleg w Mexico City.

Dzień 7 (piątek, 22 listopada) – MEXICO CITY, HAWANA (KUBA)

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Mexico City. Przelot do Hawany. Przejazd do Sanktuarium San Lázaro, w którym papież Jan Paweł II, spotkał się z chorymi. Msza św. Przystanek przy Placu Rewolucji z pomnikami Jose Martiego i Che Guevary – symbolu najnowszej historii Kuby. Plac był miejscem wielu przemówień Fidela Castro oraz pamiętnej mszy świętej celebrowanej przez Papieża Jana Pawła II podczas pielgrzymki na Kubę. Kolacja i nocleg w Hawanie lub Miramar.

Dzień 8 (sobota, 23 listopada) – PINAR DEL RIO, DOLINA VINALES

Po śniadaniu Wyjazd do prowincji Pinar del Rio. Zwiedzanie fabryki cygar w mieście Pinar del Rio. Przejazd do wpisanej na listę UNESCO Doliny Tytoniowej – Vinales. Wizyta pod Muralem Prehistorii oraz w jaskini „Cueva del Indio”, w której w czasach kolonialnych ukrywali się zbiegli niewolnicy. Krótki rejs łodzią po podziemnej rzece. Msza św. Kolacja i nocleg w Hawanie lub Miramar.

Dzień 9 (niedziela, 24 listopada) – HAWANA

Po śniadaniu zwiedzanie cmentarza Kolumba z wieloma pięknymi grobowcami, uważany za najpiękniejszy w Ameryce. Przejazd Bulwarem Malecón na starówkę. Spacer uliczkami Hawany, Kapitol, park centralny, ulica Obispo. Zwiedzanie katedry św. Krzysztofa i Msza św. Dalszy spacer po Hawanie: kościół św. Franciszka, stary plac. Przystanki przy ulubionych barach Ernesta Hemingwaya – El Floridita i Bodeguita del Medio – będzie okazja do posmakowania słynnego mojito. Kolacja i nocleg w Hawanie lub Miramar.

Dzień 10 (poniedziałek, 25 listopada) – GUAMA, TRINIDAD, ANCON

Po śniadaniu przejazd przez serce wyspy, do parku narodowego Montemar. Rejs łodziąpo Lagunie Skarbów, do wioski na palach: Indian Tainos – Guama. Wizyta na farmie krokodyli. Bliskie spotkanie z historią, nad Zatoką Świń i przejazd wzdłuż karaibskiego wybrzeża do Trynidad. Msza św. Kolacja i nocleg w okolicy Trinidad, nad Morzem Karaibskim.

Dzień 11 (wtorek, 26 listopada) – TRYNIDAD, SANTA CLARA, VARADERO

Po śniadaniu zwiedzanie zachwycającego miasta Trinidad, założonego w 1514 r. i wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Plaza Mayor, Muzeum Romantyczne. Msza św. w katedrze w Trinidad (uwaga: można przywieźć lekarstwa dla punktu pomocy przy katedrze – wyślemy listę co jest bardzo potrzebne). Przejazd do Santa Clara. Przystanek przy pomniku uśmiechniętego papieża Jana Pawła II – pierwszym, który stanął w miejscu publicznym na Kubie. Pomnik jest darem Stolicy Apostolskiej upamiętniającym Mszę św. odprawioną przez Jana Pawła II na stadionie w Santa Clara. Spacer po plaza Mayor oraz wejście na wzgórze, z którego roztacza się panorama miasta, przystanek przy pomniku Che Guevary. Przejazd do Varadero. Obiadokolacja i nocleg w Varadero.

Dzień 12 (środa, 27 listopada) – VARADERO

Wypoczynek w nadmorskim kurorcie „ALL INCLUSIVE” w Varadero.

Dzień 13/14 (czwartek/piątek, 28/29 listopada) – KUBA, POLSKA

Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot z Kuby. W dniu następnym przylot do Polski z przesiadką na jednym z europejskich lotnisk.

 

Termin: 16-29.11.2024 r.

Cena: 2 990 euro

Cena obejmuje:

 • 3 przeloty międzynarodowe POLSKA-MEKSYK-KUBA-POLSKA,
 • zakwaterowanie w hotelach kat 4* wg programu,
 • transfery klimatyzowanymi autokarami,
 • wyżywienie – obszerne śniadania i kolacje w formie bufetu,
 • bilety wstępu, zgodnie z programem zwiedzania,
 • opiekę polskojęzycznego pilota oraz przewodnika,
 • opiekę duchową kapłana, codzienną Mszę św.

Cena nie obejmuje:

 • wizy turystycznej na Kubę – 45 usd (płatne obligatoryjnie na lotnisku w Meksyku),
 • napojów do posiłków (woda w cenie), wyjątek stanowi pobyt w kurorcie „ALL INCLUSIVE”,
 • wycieczek fakultatywnych,
 • innych wydatków osobistych,
 • dopłaty i wycieczki fakultatywne,
 • dopłata do pokoju 1 os. – 375 euro.

Uwaga:

 • koszt pielgrzymki może ulec niewielkiej zmianie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację polityczną i epidemiologiczną na świecie,
 • cena została skalkulowana w oparciu o aktualną cenę przelotów i może się zmienić zależnie od taryfy przewoźnika i nie jest zagwarantowana do momentu wykupu biletów lotniczych,
 • zalecany okres składania rezerwacji, oraz wpłaty depozytu na grupowe bilety lotnicze to min. 6 m-cy przed wylotem
 • biuro zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzanych miejsc jak również godziny przelotów.

 

Zapisy i informacje dot. pielgrzymki: o. Maciej Majdak OCist, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub w kancelarii parafialnej (po wcześniejszym uzgodnieniu): we wtorki i w środy w godz. 16.00-18.00 lub w piątki w godz. 09.00-12.00 (ewentualnie: tel. 12 644 23 31 wew. 39).

Na liście uczestników naszej pielgrzymki nie ma już wolnych miejsc. Osoby zainteresowane zapraszamy do zapisywania się na liście rezerwowej.

 

Naszą pielgrzymkę organizuje biuro podróży: Biuro Ania & Mario Travel (http://www.aniamariotravel.com/).

Telefon: +39 392 26 62 622, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.