Strona główna Parafia Informator parafialny Gazeta parafialna "Mogilski Krzyż" październik - grudzień 2022
"Mogilski Krzyż" październik - grudzień 2022

Niniejszy numer to przede wszystkim wspomnienia o zmarłych cystersach z naszego klasztoru z ostatnich ok. 20 lat. Niestety, bardzo niewiele osób odpowiedziało na apel, by nadesłać osobiste wspomnienia i pamiątki (głównie zdjęcia) o zmarłych duszpasterzach. Wielka szkoda, bo w większości bezpowrotnie przepadną.

Zakończyliśmy jubileusz 800.-lecia cystersów w Mogile – zamieszczona kronika i zdjęcia będą pamiątką dla następnych pokoleń. Podobnie rzecz się ma z zeszłorocznym, wrześniowym odpustem mogilskim: publikujemy część wygłoszonych homilii (nieautoryzowane fragmenty kazań) – druga część w następnym numerze.

W gazetce przypominamy sylwetkę s. Almy, która odeszła na emeryturę na inną placówkę. Rozmowa z s. Almą była dużą przyjemnością i mam nadzieję, że udało się zawrzeć w tekście jej osobisty dystans do siebie i poczucie humoru. Zapraszam do lektury stałych rubryk i tych, które szczególnie przybliżają sprawy duchowe (i nie tylko) Kościoła lokalnego – w naszym mieście i w Mogile – a które dzieją się na naszych oczach.

o. Krzysztof Jankosz OCist – redaktor naczelny