Strona główna Parafia Informator parafialny Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne


Pielgrzymka samolotowo-autokarowa do Ziemi Świętej

Termin: 25.09-2.10.2019 r.

Cena: 1 800 zł + 590 USD oraz 100 USD


Program:

1 dzień: KRAKÓW – WARSZAWA – TEL AWIW

Spotkanie pielgrzymów na lotnisku w Krakowie – Balicach o godz. 19.10. Odlot do Warszawy o godz. 21.10. Odlot do Tel Awiwu o godz. 22.55.

Więcej…
 
Pielgrzymka samolotowo-autokarowa do Meksyku

Termin: 20-29.11.2019 r.

Cena: 7 600 zł

 

Program:

Dzień 1 (20 listopada)

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie (Okęcie) o godz. 4.00. Dojazd na lotnisko (19.11) we własnym zakresie lub transfer grupy z Krakowa (ul. Klasztorna 11) po wcześniejszym ustaleniu. Msza św. w kaplicy na lotnisku. Wylot o godz. 6.25 do Mexico City z międzylądowaniem w Paryżu. Planowy przylot do Meksyku o godz. 16.05. Spotkanie z przewodnikiem i transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

Więcej…
 
Pielgrzymki w 2020 roku

Już dziś serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w planowanych przez naszą parafię pielgrzymkach, na które pragniemy wyruszyć w 2020 roku:

- samolotowo-autokarowa do Meksyku - do Matki Bożej w Guadalupe (5-14 lutego),

- autokarowa do Wilna - szlakiem Bożego Miłosierdzia (15-19 kwietnia),

- samolotowo-autokarowa do Libanu - nawiedzenie grobu św. Szarbela (6-13 czerwca),

- samolotowo-autokarowa do Grecji - szlakiem św. Pawła (22-29 września).

Dokładne dane dot. pielgrzymek (potwierdzenie terminu, koszt i program wyjazdu) zostaną podane na naszej stronie internetowej w najbliższym czasie. Na chwilę obecną zbieramy wstępne zgłoszenia od chcących wziąć udział w pielgrzymkach.

Więcej…
 
Osiemnastka - niedzielna Msza św. dla młodych ciałem i duchem
W październiku 2016 roku powstała w naszej parafii nowa inicjatywa duszpasterska pt. Osiemnastka.

Osiemnastka – to coniedzielna Msza św. o godz. 18.00, którą sprawuje o. Maciej Majdak OCist – wikariusz. Podczas Mszy św. o. Maciej głosi homilię, której zadaniem jest lepsze zrozumienie treści zawartych w usłyszanej Ewangelii. Osiemnastka to niedzielna Eucharystia adresowana szczególnie do ludzi młodych – do młodzieży uczącej się, pracującej. Pierwsza Osiemnastaka została odprawiona w niedzielę 30 października 2016 roku. Z biegiem czasu okazało się, że uczestnikami Osiemnastki stali się nie tylko ludzie młodzi. Zgodnie z przyjętą zasadą na Osiemnastkę zaproszeni są wszyscy – młodzi ciałem i duchem.

Zapraszamy do polubienia fanpage Osiemnastka na Facebook.

 
Ogłoszenia parafialne (16.06.2019)

Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Spotkanie w sprawie fotografii dla młodzieży, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania dziś w katakumbach o godz. 18.00. Ks. Bp Janusz Mastalski pozostawił dla każdego bierzmowanego pamiątkę, którą można odbierać w zakrystii lub u o. Jerzego.

3. Zapisy do bierzmowania, klas siódmych, po wakacjach we wrześniu.

4. Spotkanie Rycerstwa św. Michała Archanioła we wtorek: o godz. 18.00 Msza św. z homilią, następnie Koronka uwielbienia Boga ze św. Michałem Archaniołem oraz spotkanie formacyjne w Kominku.

5. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w środę o godz. 17.00 w Kominku; o godz. 18.00 Msza św. w bazylice w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny i Radia Maryja.

6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na ogólnopolską pielgrzymkę słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę w niedzielę, 14 lipca. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.

7. Zakończenie roku szkolnego:

  • Klasy VIII z SP nr 37 i SP nr 80 - we wtorek, 18 czerwca, w bazylice o godz. 10.00,
  • Szkoły podstawowe – w środę, 19 czerwca, w bazylice o godz. 8.00,
  • Gimnazjum 45 oraz XVI LO – w środę, 19 czerwca, w bazylice o godz. 9.30.

8. W czwartek, 20 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. tylko w bazylice o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 12.30, 14.00, 16.30 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.00. Procesja Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 9.30. Za pobożne uczestnictwo w procesji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Trasa procesji będzie taka sama jak w latach ubiegłych. Prosimy zaangażować się w budowę ołtarzy oraz dekorację okien. Do uświetnienia procesji zapraszamy asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwoneczków oraz dzieci z klas trzecich w strojach komunijnych. W ciągu ośmiu dni, po uroczystości Bożego Ciała, po Mszy św. wieczornej będzie procesja eucharystyczna; w niedzielę o godz. 16.00.

9. Msze święte wspólnotowe, w piątek 21 czerwca, będą celebrowane: za zmarłych o godz. 7.00, za żyjących o godz. 8.45.

10. Informujemy, że od przyszłej niedzieli przez cały okres wakacji:

  • nie będzie Mszy św. dla przedszkolaków o godz. 10.00 w kościele św. Bartłomieja Ap.,
  • Msza święta o godz. 11.00 dla dzieci szkolnych będzie sprawowana jako Msza święta ogólna.

11. Spotkanie z Raymondem Naderem z Libanu, świadkiem świętości św. Szarbela libańskiego w sobotę, 22 czerwca, o godz. 17.00 w Parafii św. Brata Alberta, na os. Dywizjonu 303.

12. Ozdoby okienne na Boże Ciało oraz dzwonki procesyjne i komże są dostępne w sklepie klasztornym. Sklep będzie zamknięty w Boże Ciało.

13. Pod chórem stoi puszka do której można złożyć ofiarę dla naszego chóru i orkiestry. Oba zespoły w najbliższym czasie wyjeżdżają na koncert do Pragi i zależy nam żeby mogły pojechać w pełnym składzie bez względu na warunki finansowe muzyków.

14. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych: Marię Gutkowską, Genowefę Fotij, Edwarda Stachurę, Józefa Lądwika i Stanisława Pelsona.

o. Wincenty Zakrzewski OCist - proboszcz

więcej ogłoszeń

 
Ogłoszenia parafialne (9.06.2019)

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Z okazji 40. rocznicy pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do naszego Sanktuarium, zapraszamy jeszcze dziś na  uroczystą Mszę św., o godz. 18.00 w bazylice; po Mszy św. o godz. 19.00, na placu przed bazyliką zostaną wręczone medale zasłużonym dla Nowej Huty. Wśród nich znajdą się ojcowie cystersi: o. Niward Karsznia OCist, o. Korneliusz Jackiewicz OCist, o. Cyprian Świerczyński OCist i o. Paweł Mynarz OCist. Potem rozpocznie się koncert pt. „Miłość mi wszystko wyjaśniła”; wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. Z uwagi na budowę sceny parking na dziedzińcu przed bazyliką będzie zamknięty.

2. W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze św. tylko w bazylice o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.30 i 18.00; nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.

3. Msza św. Honorowej Straży Serca Pana Jezusa w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Uczestników Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek na godz. 18.00 do bazyliki.

5. Na cele remontowe naszego opactwa zebraliśmy 12 400 zł.

6. W sklepie klasztornym są do nabycia ozdoby na Boże Ciało, gazeta parafialna "Mogilski Krzyż", album "Nowa Huta - Nowa Ewangelizacja" oraz książki o św. Janie Pawle II.

7. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych: Stefanię Krzemień, Zofię Jamkę i Wiesława Wąsikowskiego.

o. Wincenty Zakrzewski OCist - proboszcz

 
Ogłoszenia parafialne (2.06.2019)

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Sakrament bierzmowania młodzież przyjmie z rąk ks. bpa Janusza Mastalskiego w czwartek, 6 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 18.00. Próby przed bierzmowaniem odbędą się w poniedziałek i środę, 3 i 5 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00. W tych dniach, podczas Mszy św., młodzież powinna przystąpić do spowiedzi świętej.

2. Ostatnia nauka dla młodzieży przed bierzmowaniem odbędzie się dzisiaj o godz. 18.00 w Katakumbach. Część kandydatów, przygotowujących się do przyjęcia tego sakramentu, nie spełniła jeszcze swoich zobowiązań. Ci, którzy się z nich nie wywiążą, nie zostaną dopuszczeni do bierzmowania w bieżącym roku.

3. Katechezy dla narzeczonych zaczynają się w środę, 5 czerwca, o godz. 18.00 w Katakumbach. W lipcu i sierpniu katechez nie będzie.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek czerwca. W pierwszy czwartek zapraszamy na Mszę św. o powołania do Służby Bożej o godz. 18.00. W pierwszy piątek nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o stałych godzinach. O godz. 20.00 Msza św. i rozpoczęcie całonocnego czuwania.

5. Diakonia modlitwy posługuje modlitwą wstawienniczą w pierwszy piątek miesiąca w godzinach od 18.00 do 19.30 w kapitularzu.

6. Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego z 8 na 9 czerwca, organizowane przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym „LIBERATIO”, rozpocznie się w sobotę o godz. 21.00 w katakumbach. Szczegóły na plakacie przed bazyliką.

7. Nowy numer „Mogilskiego Krzyża” ma na okładce niepublikowane dotąd zdjęcia Władysława Augustyniaka z dnia 9 czerwca 1979 roku; przynosi informacje o 40-tej rocznicy pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Nowej Hucie; o nowych odkryciach na dziedzińcu południowym i pracach remontowych na dachu kościoła św. Bartłomieja Ap. Gazeta do nabycia w sklepie oraz u ministrantów pod chórem.

8. Z okazji 40. rocznicy pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w naszym Opactwie, zapraszamy na uroczystą Mszę św., w niedzielę 9 czerwca, o godz. 18.00 w bazylice; po Mszy św., na placu przed bazyliką odbędzie się koncert pt. „Miłość mi wszystko wyjaśniła”; wstęp wolny.

9. Drugie spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbyło się 29 maja. Uzgodniono zakresy pomocy w przeprowadzeniu uroczystości organizowanych w parafii: w czerwcu 40-lecie wizyty św. Jana Pawła II w Mogile i procesja „Bożego Ciała”; w sierpniu inauguracja „Cracovia Sacra” oraz „Festyn Parafialny”; we wrześniu pamiątka 80-rocznicy śmierci kapitana pilota Władysława Polesińskiego. Rada określiła możliwe źródła finansowania odtworzenia strojów regionalnych asysty procesyjnej, których stan wymaga bezzwłocznej interwencji.

10. Oaza Mogilska dziękuje za 1 511 zł zebranych podczas kiermaszu ciast ubiegłej niedzieli.

11. Za tydzień przed bazyliką kwesta do puszek na Hospicjum św. Łazarza.

o. Wincenty Zakrzewski OCist - proboszcz

 
Rekolekcje wielkopostne

NA CZYM BUDOWAĆ WŁASNE ŻYCIE?
Rekolekcje wielkopostne, 7-10.04.2019, bazylika Cystersów w Krakowie-Mogile

 

Niedziela, 7 kwietnia - BUDUJEMY NA JEZUSIE

Msze św. w bazylice: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 16.30, 18.00

Msza św. w kościele św. Bartłomieja Ap.: 11.30

Więcej…