Strona główna Parafia Informator parafialny Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne


Godziny Mszy św. i nabożeństw odprawianych w bazylice

 

Bazylika jest otwarta w godz. od 05.50 do 19.20.

 

MSZE ŚWIĘTE

W niedziele: 06.30, 08.00, 09.30, 11.00, 12.30, 14.00 (od września do czerwca), 16.30, 18.00

W dni powszednie: 06.30 (konwentualna), 07.30 (zbiorowa za zmarłych), 08.30 (zbiorowa za żywych), 16.00 (w piątki), 18.00

 
W pierwsze piątki miesiąca: 06.30, 08.00 (zbiorowa za zmarłych), 09.30 (zbiorowa za żywych), 16.00, 18.00, 20.00 (na rozpoczęcie całonocnego czuwania), 24.00
Więcej…
 
Ofiary na potrzeby parafii i opactwa
W odpowiedzi na pojawiające się pytania o inną niż niedzielna składka możliwość przekazania środków pieniężnych na działalność naszej parafii i opactwa - podajemy numery kont bankowych, na które można przekazywać swoje ofiary:

 

Konto złotówkowe w Banku BNP Paribas S.A.:

Nazwa rachunku: Parafia rzymskokatolicka pw. św. Bartłomieja

Numer rachunku: 68 2030 0045 1110 0000 0205 5960

W tytule przelewu można wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”.

 

Konto złotówkowe w Banku BNP Paribas S.A.:

Nazwa rachunku: Opactwo OO. Cystersów w Mogile, ul. Klasztorna 11, 31-979 Kraków

Numer rachunku: 89 2030 0045 1110 0000 0199 3890

 

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i opactwa.

 
 
Zamawianie intencji Mszy świętych
W naszym Opactwie, które jest jednocześnie Sanktuarium Krzyża Świętego, można zamówić intencje Mszy św.:

1) intencje indywidualne, tzn. jeden kapłan odprawia Mszę św. w jednej intencji. Podczas Mszy św. koncelebrowanej (gdy Mszę odprawia kilku kapłanów) każdy odprawia w indywidualnej intencji. Można zamówić intencję indywidualną, która zostanie odprawiona z podaniem konkretnego dnia, ale bez podania konkretnej godziny. Takie Msze zamawiamy listownie lub (przede wszystkim) mejlowo (z minimum tygodniowym wyprzedzeniem, a w wakacje - z dwutygodniowym). Msze indywidualne na konkretną godzinę zamawiamy tylko na miejscu (w zakrystii lub w kancelarii parafialnej). Nie ma już możliwości zamówienia intencji indywidualnej na konkretną godzinę na rok 2023 r.

Więcej…
 
Ogłoszenia parafialne (10.12.2023)

Druga Niedziela Adwentu

1. W dzisiejszą niedzielę (10 grudnia):

 • obchodzimy 24. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – ofiarę na ten cel można złożyć do puszki pod chórem,
 • pod chórem można nabyć: sianko, kartki świąteczne, świece Caritas oraz stroiki wykonane przez parafialny Zespół Charytatywny; dochód ze sprzedaży jest przeznaczony m. in. na wsparcie ubogich w naszej parafii,
 • a o godz. 19.00 w bazylice – zapraszamy na  koncert adwentowy podczas którego wystąpi m. in. chór naszej bazyliki.

2. Dzisiaj odbywają się Wybory do Rad Dzielnic Miasta Krakowa. Lokale wyborcze są otwarte do godz. 21.00.

3. Składka z ubiegłej niedzieli – przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii i w opactwie – wyniosła 12 958 zł. Bóg zapłać!

4. W Adwencie – od poniedziałku do soboty – o godz. 06.30 odprawiamy roraty, na które wszystkich serdecznie zapraszamy, dzieci przynoszą ze sobą lampiony. Codziennie – podczas rorat – poznajemy życie św. Franciszka z Asyżu, który 800 lat temu wybudował pierwszą bożonarodzeniową stajenkę.

5. Tegoroczną wizytę duszpasterską tzw. „kolędę”, którą rozpoczniemy po świętach Bożego Narodzenia – pragniemy przeprowadzić tak jak w ubiegłym roku. Na stoliku pod chórem można wypełnić i złożyć deklarację o chęci przyjęcia ojca z wizytą duszpasterską. Deklaracje zbieramy do 20 grudnia. Sąsiadów osób, które nie wychodzą z domów a chcą przyjąć ojca z wizytą duszpasterską – prosimy o wypełnienie zgłoszenia w ich imieniu.

6. We wtorek (12 grudnia) spotkanie Oblatów Świeckich Zakonu Cysterskiego: o godz. 18.00 Msza św. w bazylice, następnie spotkanie formacyjne w „Kominku”. Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących poznać duchowość monastyczną.

7. Krucjata różańcowa zaprasza na Mszę św. z homilią za Ojczyznę w środę (13 grudnia) na godz. 18.00.

8. W czwartek (14 grudnia):

 • od godz. 17.00 w bazylice „Godzina święta” – modlitwa wynagradzająca Sercu Pana Jezusa. po adoracji – Msza św. w intencji wynagradzającej Sercu Pana Jezusa,
 • a o godz. 18.00 w kościele św. Bartłomieja Ap. – Msza św. i modlitwa o uzdrowienie.

9. W sobotę (16 grudnia) o godz. 16.00 w katakumbach – odbędzie się spotkanie z o. Ksawerym Knotzem (kapucynem) nt.: „Czy dostrzegam łaskę w sakramencie małżeństwa”. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie.

10. W przyszłą niedzielę (17 grudnia):

 • na placu przed bazyliką odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych nr 6 z ul. Ptaszyckiego,
 • a o godz. 17.30 w auli opata Marcina Białobrzeskiego odbędzie się spotkanie podczas którego będzie można zobaczyć m. in. nigdy dotąd nie prezentowane cztery mogilskie kodeksy – zabytki piśmiennictwa.

11. W naszym sklepie klasztornym można nabyć kalendarze na nowy rok, poświęcone opłatki (zwykłe, niskoglutenowe, kolorowe i z modlitwą przy stole wigilijnym), znicze oraz wybrane produkty w promocyjnych cenach.

12. W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności śp.: Elżbieta Paciuch oraz Marianna Koszowska.

o. Maciej Majdak OCist - proboszcz

więcej ogłoszeń

 
Ogłoszenia parafialne (03.12.2023)

Pierwsza Niedziela Adwentu

1. W dzisiejszą niedzielę (3 grudnia):

 • rozpoczynamy Adwent – od poniedziałku do soboty – o godz. 06.30 odprawiamy roraty, na które wszystkich serdecznie zapraszamy, dzieci przynoszą ze sobą lampiony, codziennie – podczas rorat –będziemy poznawali życie św. Franciszka z Asyżu, który 800 lat temu wybudował pierwszą bożonarodzeniową stajenkę,
 • dzisiejsza składka jest przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii i w opactwie,
 • po porannych Mszach św. – zmiana tajemnic Żywego Różańca,
 • pod chórem można nabyć: sianko, kartki świąteczne, świece Caritas oraz stroiki wykonane przez parafialny Zespół Charytatywny; dochód ze sprzedaży jest przeznaczony m. in. na wsparcie ubogich w naszej parafii.

2. Tegoroczną wizytę duszpasterską tzw. „kolędę”, którą rozpoczniemy po świętach Bożego Narodzenia – pragniemy przeprowadzić tak jak w ubiegłym roku. Od dzisiejszej niedzieli (3 grudnia), na stoliku pod chórem, będzie można wypełnić i złożyć deklarację o chęci przyjęcia ojca z wizytą duszpasterską. Deklaracje będziemy zbierać do 20 grudnia.

3. W pierwszy czwartek (7 grudnia) Msza św. w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych o godz. 06.30.

4. W piątek (8 grudnia) obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny – porządek Mszy św. jak w dzień powszedni.

5. W przyszłą niedzielę (10 grudnia) o godz. 19.00 w bazylice zapraszamy na  koncert adwentowy podczas którego wystąpi m. in. chór naszej bazyliki. Szczegóły na plakacie.

6. Za tydzień obchodzimy XXIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia będzie możliwość złożenia ofiary dla chrześcijan na Wschodzie.

7. W naszym sklepie klasztornym można nabyć poświęcone opłatki oraz wybrane produkty w promocyjnych cenach. Zapraszamy.

8. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 80 (os. Na Skarpie 8) serdecznie zaprasza przedszkolaki wraz z rodzicami na Mikołajkowy Dzień Otwarty, który odbędzie się we wtorek (5 grudnia) w godzinach od 16.30 do 18.30.

9. Miejski Komisarz Wyborczy informuje, że w niedzielę (10 grudnia) odbędą się Wybory do Rad Dzielnic Miasta Krakowa. Lokale wyborcze będą otwarte w godz. od 07.00 do 21.00.

10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp.: Teresa Mytnik, Janina Satała oraz Janusz Zelech.

o. Maciej Majdak OCist - proboszcz

 
Ogłoszenia parafialne (26.11.2023)

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Z okazji wspomnienia św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej – w dzisiejszą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 18.00 – wystąpi nasz chór i orkiestra.

2. W listopadzie zapraszamy na modlitwę wypominkową za zmarłych:

 • w tygodniu – o godz. 17.30,
 • w  niedziele – o godz. 09.00.

3. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Liberatio” zaprasza na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie w czwartek (30 listopada) o godz. 18.00 w kościele św. Bartłomieja Ap.

4. W pierwszy piątek (1 grudnia):

 • Msze św., spowiedź i nabożeństwa – o stałych porach,
 • po południu będzie można nabyć: sianko, kartki świąteczne, świece Caritas oraz stroiki wykonane przez parafialny Zespół Charytatywny,
 • o godz. 18.00 – Msza św. dla młodzieży,
 • w godz. od 18.45 do 20.00 – w kapitularzu klasztornym – Diakonia modlitwy posługuje modlitwą wstawienniczą,
 • o godz. 20.00 – Msza św. na rozpoczęcie całonocnego czuwania (program czuwania jest dostępny na stronie internetowej naszego opactwa).

5. W pierwszą sobotę (2 grudnia) nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi: o godz. 08.30 Msza św., po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15.-minutowe rozważanie i modlitwa różańcowa, którą poprowadzi Róża św. Faustyny.

6. W przyszłą niedzielę (3 grudnia):

 • rozpoczniemy Adwent – roraty (od 4 grudnia) w dni powszednie o godz. 06.30,
 • składka będzie przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii i w opactwie,
 • po porannych Mszach św. – zmiana tajemnic Żywego Różańca,
 • oraz będzie można nabyć: sianko, kartki świąteczne, świece Caritas oraz stroiki wykonane przez parafialny Zespół Charytatywny; dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony m. in. na wsparcie dla biednych w naszej parafii.

7. W czwartek (30 listopada) o godz. 17.30 w katakumbach odbędzie się spotkanie z wydziałem Urzędu Miasta Krakowa ds. jakości powietrza w zakresie programu termomodernizacji domów jednorodzinnych, wymiany źródeł ciepła i wykonania pomiarów domów kamerą termowizyjną.

8. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Jan Zatorski.

o. Maciej Majdak OCist - proboszcz

 
Ogłoszenia parafialne (19.11.2023)

Trzydziesta trzecia Niedziela zwykła

1. Dzisiaj – z okazji 7. Światowego Dnia Ubogich – do puszki pod chórem można złożyć ofiarę pieniężną na pomoc ubogim.

2. W listopadzie zapraszamy na modlitwę wypominkową za zmarłych:

 • w tygodniu – o godz. 17.30,
 • w  niedziele – o godz. 09.00.

3. Nadal przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

4. We wtorek (21 listopada) zapraszamy na spotkanie czcicieli św. Michała Archanioła: o godz. 18.00 Msza św. po niej koronka uwielbienia Pana Boga oraz spotkanie formacyjne w „kominku”.

Osoby chcące przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła prosimy, aby tego dnia przyszły do zakrystii na godz. 17.45.

5. W sobotę (25 listopada) w godz. od 09.00 do 18.00 w auli opata Marcina Białobrzeskiego odbędzie się sesja naukowa podsumowująca ubiegłoroczne obchody 800.-lecia istnienia naszego opactwa. Tematami sesji będą: duchowość, architektura i ekonomia, sztuka i kultura oraz opactwo mogilskie we współczesności. Wstęp wolny.

6. W przyszłą niedzielę (26 listopada) gościć będziemy księży Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy będą głosić kazania i rozprowadzać kalendarze misyjne na rok 2024. Ofiary złożone przy okazji nabywania kalendarza przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.

7. Z okazji wspomnienia św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej – w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 18.00 – wystąpi nasz chór i orkiestra.

8. Informujemy, że przyjmowanie intencji na Msze św. indywidulane na nowy rok rozpoczniemy w środę – 22 listopada.

9. Zespół Mali Hamernicy zaprasza do Nowohuckiego Centrum Kultury na „Koncert jesienny” w przyszłą niedzielę o godz. 16.00. Bilety do nabycia w NCK-u.

10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp.: Janina Okulicka, Antoni Rosołek oraz Henryk Skowronek.

o. Maciej Majdak OCist - proboszcz

 
Ogłoszenia parafialne (12.11.2023)

Trzydziesta druga Niedziela zwykła

1. Składka z ubiegłej niedzieli – przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii i w opactwie – wyniosła 15 604 zł. Bóg zapłać!

2. W listopadzie zapraszamy na modlitwę wypominkową za zmarłych:

 • w tygodniu o godz. 17.30,
 • w  niedziele o godz. 09.00.

3. Informujemy, że nadal przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

4. We wtorek (14 listopada) spotkanie Oblatów Świeckich Zakonu Cysterskiego: o godz. 18.00 Msza św. w bazylice, następnie spotkanie formacyjne w „Kominku”. Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących poznać duchowość monastyczną.

5. Msza św. w intencji Ojca Świętego Franciszka, naszej Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam – w środę (15 listopada) o godz. 18.00.

6. W sobotę (18 listopada) o godz. 16.00 Diakonia Modlitwy zaprasza wszystkich chętnych do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się w katakumbach.

7. Pod chórem można nabyć m. in. różne modlitewniki w cenie 4 zł.

8. W sklepie klasztornym polecamy kalendarze na nowy rok oraz owocowe i ziołowe herbaty na jesienne wieczory.  

9. Nasze Muzeum serdecznie zaprasza rodziców i dzieci w przedziale wiekowym 5-12 lat na spotkanie warsztatowe, które odbędzie dnia 25 i 26 listopada w godz. 10.00-14.00. W ramach zajęć uczestnicy zwiedzą muzeum i klasztor z przewodnikiem oraz własnoręcznie wykonają kalendarze adwentowe. Koszt uczestnictwa to 60 zł (1-2 osoby dorosłe i 1 dziecko). Zapisy przyjmowane są do 22 listopada: mailowo, telefonicznie lub osobiście w siedzibie Muzeum.

10. W przyszłą niedzielę – z okazji 7. Światowego Dnia Ubogich – będzie możliwość złożenia ofiary na pomoc ubogim.

11. Informujemy, że przyjmowanie intencji na Msze św. indywidulane na nowy rok rozpoczniemy w środę – 22 listopada.

12. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp.: Kazimierz Baś, Edward Majeran oraz Zdzisław Golanowski.

o. Maciej Majdak OCist - proboszcz

 
Ogłoszenia parafialne (05.11.2023)

Trzydziesta pierwsza Niedziela zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę (5 listopada):

 • składka jest przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii i w opactwie,
 • po porannych Mszach św. – zmiana tajemnic Żywego Różańca,
 • a podczas Mszy św. o godz. 18.00 – wystąpi chór i orkiestra naszej bazyliki i wykona fragmenty „Requiem”.

2. W listopadzie zapraszamy na modlitwę wypominkową za zmarłych:

 • w tygodniu o godz. 17.30,
 • w  niedziele o godz. 09.00.

3. Informujemy, że nadal przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

4. Krucjata różańcowa zaprasza na Mszę św. z homilią za Ojczyznę w środę (8 listopada) na godz. 18.00 – jest to dzień comiesięcznych modlitw za Ojczyznę w naszej parafii z polecenia abpa Marka Jędraszewskiego.

5. W czwartek (9 listopada) o godz. 17.00 zapraszamy na „Godzinę świętą” – modlitwę wynagradzającą Sercu Pana Jezusa, którą prowadzi wspólnota Straży Honorowej; po adoracji i wypominkach – Msza św. w intencji wynagradzającej Sercu Pana Jezusa.

6. W sobotę (11 listopada) przypada Narodowe Święto Niepodległości – porządek Mszy św. jak w dzień powszedni.

7. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymkach organizowanych przez naszą parafię w 2024 r. – m. in. do Włoch, do Meksyku i na Kubę. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej naszego opactwa w zakładce: „Parafia” – „Pielgrzymki”.

8. Zachęcamy do zwiedzania Muzeum Duchowości i Kultury Cystersów, które znajduje się na wewnętrznym dziedzińcu naszego opactwa. Muzeum jest czynne w środy w godz. 10-15 oraz w soboty i w niedziele w godz. 10-15 (w sobotę, 11 listopada, Muzeum będzie nieczynne).

9. Zapraszamy również do korzystania z naszej biblioteki parafialnej wraz z czytelnią, która mieści się w dawnych salkach katechetycznych obok Muzeum. Zapraszamy w środy w godz. 10-15 oraz w niedziele w godz. 10-14.

10. Pod chórem można nabyć modlitewnik za zmarłych w promocyjnej cenie 2 zł.

11. W sklepie klasztornym można nabyć m. in. kalendarze na nowy rok i modlitewniki za Ojczyznę.

o. Maciej Majdak OCist - proboszcz

 
Ogłoszenia parafialne (29.10.2023)

Trzydziesta Niedziela zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę składka jest przeznaczona na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji.

2. W środę (1 listopada) uroczystość Wszystkich Świętych:

 • w tym dniu obowiązuje uczestnictwo we Mszy św. i powstrzymanie się od prac niekoniecznych,
 • Msze św. – tylko w bazylice – według porządku niedzielnego,
 • o godz. 15.15 procesja za zmarłych na cmentarzu parafialnym na os. Wandy.

3. W czwartek (2 listopada) wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych:

 • Msze św. tylko w bazylice o godz.: 06.30, 08.00, 09.30, 11.00, 16.30 i 18.00,
 • po Mszy św. o godz. 06.30 – procesja za zmarłych na krużgankach klasztornych.

4. 1 i 2 listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. Przypominamy o odpustach za zmarłych:

 • wierni, którzy 1 lub 2 listopada nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną, mogą zyskać odpust zupełny,
 • wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, mogą również zyskać odpust zupełny (w pozostałe dni roku ten odpust jest cząstkowy).

6. W pierwszy piątek (3 listopada) Msze św., spowiedź i nabożeństwa o stałych porach. O godz. 18.00 Msza św. dla młodzieży. W godz. od 18.45 do 20.00 w kapitularzu klasztornym Diakonia modlitwy posługuje modlitwą wstawienniczą. O godz. 20.00 Msza św. na rozpoczęcie całonocnego czuwania. Program czuwania jest dostępny na stronie internetowej naszego opactwa.

7. W pierwszą sobotę (4 listopada) nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi: o godz. 08.30 Msza św., po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15.-minutowe rozważanie i modlitwa różańcowa, którą poprowadzi Róża św. Jana Kantego.

8. Wypominki roczne i listopadowe przyjmujemy tylko w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Informujemy, że nasza parafia nie będzie przyjmować na wypominki na cmentarzu w Mogile i na Grębałowie.

9. W listopadzie zapraszamy na modlitwę wypominkową za zmarłych – w tygodniu o godz. 17.30, w  niedziele o godz. 09.00.

10. Pod chórem można nabyć modlitewnik za zmarłych w promocyjnej cenie 2 zł.

11. W przyszłą niedzielę (5 listopada):

 • składka będzie przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii i w opactwie,
 • po porannych Mszach św. – zmiana tajemnic Żywego Różańca,
 • a podczas Mszy św. o godz. 18.00 – wystąpi chór i orkiestra naszej bazyliki i wykona fragmenty „Requiem”.

o. Maciej Majdak OCist - proboszcz

 
Ogłoszenia parafialne (22.10.2023)

Uroczystość św. Jana Pawła II, papieża

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy 97. Światowy Dzień Misyjny i rozpoczynamy w Kościele tydzień misyjny. Z tej okazji gościmy wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu" z Krakowa. Po Mszach św. można nabyć pamiątki przywiezione z krajów misyjnych oraz złożyć ofiarę, która zostanie przekazana na budowę studni w afrykańskiej Angoli, Ghanie i Namibii.

2. Przypominamy, że w naszym kościele przez cały rok można złożyć ofiarę na misje do puszki na filarze pod pierwszą stacją drogi krzyżowej.

3. Przez cały październik serdecznie wszystkich zapraszamy do bazyliki na modlitwę różańcową:

 • w dni powszednie o godz. 17.30,
 • w niedziele o godz. 16.00.

4. W poniedziałek (23 października) obchodzimy wspomnienie św. arcybiskupa Józefa Bilczewskiego, który w latach 1884-85 był wikariuszem w naszej parafii. Z tej okazji po wieczornej Mszy św. odmówimy litanię do Świętego i będzie możliwość uczczenia jego relikwii.

5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Liberatio" zaprasza na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie w czwartek (26 października) o godz. 18.00 w kościele św. Bartłomieja Ap. przed Mszą różaniec o godz. 17.30.

6. W zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe.

7. Pod chórem można nabyć modlitewnik za zmarłych w promocyjnej cenie 2 zł.

8. Za tydzień składka będzie przeznaczona na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji.

9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp.: Henryk Kostecki, Artur Kurluk, Wiktoria Goleń.

o. Maciej Majdak OCist  proboszcz

 
Ogłoszenia parafialne (15.10.2023)

Dwudziesta ósma Niedziela zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy 23. Dzień Papieski. Z tej okazji przed kościołem odbywa się kwesta na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą uzdolnioną młodzież z wiosek i z małych miast.

2. Przez cały październik serdecznie wszystkich zapraszamy do bazyliki na modlitwę różańcową:

 • w dni powszednie – o godz. 17.30,
 • w niedziele – o godz. 16.00.

3. W zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe.

4. We wtorek (17 października) zapraszamy na spotkanie czcicieli św. Michała Archanioła: o godz. 18.00 Msza św. z homilią, następnie koronka uwielbienia Pana Boga oraz spotkanie formacyjne w „kominku”. Osoby chcące przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła prosimy, aby tego dnia przyszły do zakrystii na godz. 17.45.

5. Msza św. w intencji Ojca Świętego Franciszka, naszej Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam w środę (18 października) o godz. 18.00.

6. W sobotę (21 października) o godz. 16.00 Diakonia Modlitwy zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie modlitewne, które odbędzie się w katakumbach (wejście przez furtę klasztorną).

7. W przyszłą niedzielę (22 października) będziemy gościć wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” z Krakowa. Wolontariusze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszach św. będzie możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na budowę studni w afrykańskiej Angoli, Ghanie i Namibii.

8. Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie (ul. Fatimska 17) informuje o prowadzonym Punkcie Informacyjnym dla opiekunów nieformalnych osób niesamodzielnych (rodzina, bliscy, przyjaciele, sąsiedzi) oraz o szkoleniach z zakresu opieki nad osobą chorą, niepełnosprawną, niesamodzielną. Szczegóły w siedzibie hospicjum.

9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp.: Irena Wierciak, Andrzej Guzdek oraz Joseph Majcher.

o. Maciej Majdak OCist - proboszcz

 
Ogłoszenia parafialne (08.10.2023)

Dwudziesta siódma Niedziela zwykła

1. Informujemy, że nasz kleryk – br. Edmund Różycki, który został pobłogosławiony do posługi akolitatu – może udzielać Komunii Świętej.

2. Składka z ubiegłej niedzieli – przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii i w opactwie – wyniosła 16 782 zł.

3. Dziękujemy również za wszystkie inne ofiary składane na tacę, do puszek oraz te wpłacane na konta parafii i opactwa, które są wsparciem naszej codziennej działalności i pracy duszpasterskiej. Bóg zapłać!

4. W dzisiejszą niedzielę (8 października):

 • po porannych Mszach św. – zmiana tajemnic Żywego Różańca,
 • a o godz. 19.00 – w kapitularzu klasztornym – odbędzie się recytacja wierszy C. K. Norwida w ramach 13. Nocy Poezji (Krakowskie Noce); wstęp wolny.

5. Przez cały październik serdecznie wszystkich zapraszamy do bazyliki na modlitwę różańcową:

 • w dni powszednie – o godz. 17.30,
 • w niedziele – o godz. 16.00.

6. W zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe.

7. We wtorek (10 października) spotkanie Oblatów Świeckich Zakonu Cysterskiego: o godz. 18.00 Msza św. w bazylice, następnie spotkanie formacyjne w „Kominku”. Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących poznać duchowość monastyczną.

8. Krucjata różańcowa zaprasza na Mszę św. z homilią za Ojczyznę w środę (11 października) na godz. 18.00. Jest to zarazem dzień comiesięcznych modlitw za Ojczyznę w naszej parafii z polecenia abpa Marka Jędraszewskiego.

9. W czwartek (12 października) o godz. 17.00 zapraszamy na „Godzinę świętą” – modlitwę wynagradzającą Sercu Pana Jezusa, którą prowadzi wspólnota Straży Honorowej; po adoracji i różańcu – Msza św. w intencji wynagradzającej Sercu Pana Jezusa.

10. Młodzież od klas 7 zapraszamy na spotkania oazowe w każdy piątek: o godz. 18.00 Msza św., po Mszy spotkanie formacyjne. Szczegóły u o. Krzysztofa.

11. W przyszłą niedzielę (15 października) będziemy przeżywać 23. Dzień Papieski. Z tej okazji przed kościołem odbędzie się kwesta na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą uzdolnioną młodzież z wiosek i małych miast.

12. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymkach organizowanych przez naszą parafię m. in. do Włoch, do Meksyku i na Kubę. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej naszego opactwa w zakładce: „Parafia” – „Pielgrzymki”.

13. Dyrekcja Zamku Królewskiego na Wawelu zaprasza do zwiedzania wystawy pt. „Obraz Złotego Wieku”, która ukazuje XVI-wieczny rozkwit kultury i sztuki w Polsce, która była wtedy jednym z największych państw w Europie pod względem militarnym, politycznym i ekonomicznym. Jednym z obiektów jest dzieło wypożyczone z naszego klasztornego Muzeum. Wystawa jest dostępna do 14 grudnia. Zapisy odbywają się przez mejla Muzeum na Wawelu.

14. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp.: Kacper Kuś oraz Bogdan Reszko.

o. Maciej Majdak OCist - proboszcz

 
Ogłoszenia parafialne (01.10.2023)

Dwudziesta szósta Niedziela zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę (1 października):

 • składka jest przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii i w opactwie,
 • a o godz. 15.30 na placu przed bazyliką odbędzie się procesja różańcowa do 5 ołtarzy.

2. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, do puszek oraz wpłacane na konta parafii i opactwa, które są wsparciem naszej codziennej działalności i pracy duszpasterskiej.

3. Przez cały październik – serdecznie wszystkich zapraszamy do bazyliki – na modlitwę różańcową:

 • w dni powszednie o godz. 17.30,
 • w niedziele o godz. 16.00.
4. W pierwszy czwartek (5 października) Msza św. w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych o godz. 06.30.

5. W pierwszy piątek (6 października) Msze św., spowiedź i nabożeństwa o stałych porach. O godz. 18.00 Msza św. dla młodzieży. W godz. od 18.45 do 20.00 w kapitularzu klasztornym Diakonia modlitwy posługuje modlitwą wstawienniczą. O godz. 20.00 Msza św. na rozpoczęcie całonocnego czuwania. Program czuwania jest dostępny na stronie internetowej naszego opactwa.

6. W pierwszą sobotę (7 października) nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi: o godz. 08.30 Msza św., po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15.-minutowe rozważanie i modlitwa różańcowa, którą poprowadzi Róża św. Aniołów Stróżów.

7. Pod chórem można nabyć książeczkę z historią kaplicy w Lasku Mogilskim i modlitwami w promocyjnej cenie 2 zł.

8. W przyszłą niedzielę (8 października):

 • po porannych Mszach św. – zmiana tajemnic Żywego Różańca,
 • a o godz. 19.00 w kapitularzu klasztornym odbędą się recytacje wierszy C. K. Norwida. Szczegóły na plakacie.

9. W zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe.

10. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 80 (os. Na Skarpie 8) serdecznie zaprasza przedszkolaki wraz z rodzicami na piknik szkolny „Roztańczona jesień z Osiemdziesiątką”, który odbędzie się w sobotę (7 października) od godz. 10.00 do 13.00.

11. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp.: Janusz Skalski, Barbara Ziajor oraz Janusz Klęsk.

o. Maciej Majdak OCist - proboszcz

 
Ogłoszenia parafialne (24.09.2023)

Dwudziesta piąta Niedziela zwykła

1. W naszej archidiecezji przeżywamy dzisiaj – Dzień Modlitwy za Młodzież. Z tej okazji w bazylice prowadzona jest zbiórka pieniędzy do puszek na cele duszpasterstwa młodzieży.

2. Z radością informujemy, że Rozporządzeniem Prezydenta RP – p. Andrzeja Dudy – dnia 14 września br. nasze Opactwo (bazylika wraz z klasztorem i otoczeniem oraz kościół farny z dzwonnicą i otoczeniem) zostały uznane za Pomnik Historii.

3. We wtorek (26 września) zapraszamy na spotkanie czcicieli św. Michała Archanioła: o godz. 18.00 Msza św., następnie koronka uwielbienia Boga oraz spotkanie formacyjne w „kominku”. Osoby chcące przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła prosimy, aby tego dnia przyszły do zakrystii na godz. 17.45.

4. Msza św. w intencji Ojca Świętego Franciszka, naszej Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam – w środę (27 września) o godz. 18.00.

5. Spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Liberatio” odbędzie się wyjątkowo w środę (27 września): o godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu w katakumbach, o godz. 18.00 Msza św. w bazylice a następnie spotkanie formacyjne w katakumbach.

6. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast” w czwartek (28 września) o godz. 15.00 w następujących miejscach:

 • Plac Centralny (obok pomnika Solidarności),
 • przystanek tramwajowy „Na Skarpie” (skrzyżowanie al. Jana Pawła II i ul. Zuchów),
 • kapliczka św. Jana Nepomucena (na ul. Odmętowej w Mogile).

Przy stoliku w kruchcie bazyliki można podjąć odpowiednie materiały.

7. W czwartek (28 września) z okazji święta św. Wacława – drugiego patrona naszej bazyliki – można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

8. W sobotę (30 września) odbędzie się 14. Pielgrzymka Żywego Różańca do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Szczegóły na plakacie.

9. W tym tygodniu odbywają się zapisy siódmo- i ósmoklasistów na przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Szczegóły na stronie internetowej naszego opactwa.

10. Nasz drewniany kościół św. Bartłomieja Ap. można zwiedzać jeszcze w tym tygodniu (do 30 września) w czwartek, piątek i sobotę w godz. od 9.00 do 18.00.

11. W przyszłą niedzielę (1 października):

 • składka będzie przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii i w opactwie,
 • a o godz. 15.30 na placu przed bazyliką odbędzie się procesja różańcowa do 5 ołtarzy – na którą serdecznie wszystkich zapraszamy a szczególnie asystę procesyjną oraz członków Żywego Różańca.

12. Pod chórem można nabyć książeczkę z historią kaplicy w Lasku Mogilskim i modlitwami w cenie 2 zł.

13. W czwartek (28 września) o godz. 18.00 w katakumbach odbędzie się spotkanie dla mieszkańców Mogiły i Lesiska, którego tematem będzie realizowana jak i planowane do realizacji na ww. osiedlach zadania z zakresu infrastruktury w tym budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, infrastruktura drogowa czy odwodnienie. W spotkaniu weźmie udział pan prezydent Andrzej Kulig oraz zaproszone jednostki miejskie i wodociągi.

o. Maciej Majdak OCist - proboszcz

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 6