Strona główna Parafia Informator parafialny Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne


Wizyta duszpasterska 2022/2023

W najbliższych dniach rozpocznie się wizyta duszpasterska tzw. "kolęda" u rodzin, które wyraziły takie życzenie. Na poszczególne osiedla ojcowie udadzą się w następującym porządku:

- Mogiła, Lesisko, ul. Klasztorna - o. opat Adrian Mróz OCist

- os. Centrum E, os. Na Skarpie bloki od 39 do 66 - o. przeor Maciej Majdak OCist - administrator parafii

- os. Na Skarpie bloki od 7 do 38 - o. podprzeor Mateusz Kawa OCist

- os. Wandy, os. Willowe - o. Szymon Lewandowski OCist

- os. Młodości, os. Ogrodowe - o. Krzysztof Jankosz OCist - wikariusz

 

Szczegółowe informacje: kliknij poniżej "Więcej..."

Więcej…
 
Godziny Mszy św. i nabożeństw odprawianych w bazylice

 

Bazylika jest otwarta w godz. od 05.50 do 19.20.

 

MSZE ŚWIĘTE

W niedziele: 06.30, 08.00, 09.30, 11.00, 12.30, 14.00 (od września do czerwca), 16.30, 18.00

W dni powszednie: 06.30 (konwentualna), 07.30 (zbiorowa za zmarłych), 08.30 (zbiorowa za żyjących), 16.00 (w piątki), 18.00

 
W pierwszy piątek miesiąca: 06.30, 08.00 (zbiorowa za zmarłych), 09.30 (zbiorowa za żyjących), 16.00, 18.00, 20.00 (na rozpoczęcie całonocnego czuwania), 24.00
Więcej…
 
Ofiary na potrzeby parafii i opactwa
W odpowiedzi na pojawiające się pytania o inną niż niedzielna składka możliwość przekazania środków pieniężnych na działalność naszej parafii i opactwa - podajemy numery kont bankowych, na które można przekazywać swoje ofiary:

 

Konto złotówkowe w Banku BNP Paribas S.A.:

Nazwa rachunku: Parafia rzymskokatolicka pw. św. Bartłomieja

Numer rachunku: 68 2030 0045 1110 0000 0205 5960

W tytule przelewu można wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”.

 

Konto złotówkowe w Banku BNP Paribas S.A.:

Nazwa rachunku: Opactwo OO. Cystersów w Mogile, ul. Klasztorna 11, 31-979 Kraków

Numer rachunku: 89 2030 0045 1110 0000 0199 3890

 

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i opactwa.

 
 
Zamawianie intencji Mszy świętych
W naszym Opactwie, które jest jednocześnie Sanktuarium Krzyża Świętego, można zamówić intencje Mszy św.:

1) intencje indywidualne, tzn. jeden kapłan odprawia Mszę św. w jednej intencji. Podczas Mszy św. koncelebrowanej (gdy Mszę odprawia kilku kapłanów) każdy odprawia w indywidualnej intencji. Można zamówić intencję indywidualną, która zostanie odprawiona z podaniem konkretnego dnia, ale bez podania konkretnej godziny. Takie Msze zamawiamy listownie lub mejlowo. Msze indywidualne na konkretną godzinę zamawiamy tylko na miejscu (w zakrystii lub w kancelarii parafialnej). Nie ma już możliwości zamówienia intencji indywidualnej na konkretną godzinę na rok 2023 r.

Więcej…
 
Ogłoszenia parafialne (29.01.2023)

Czwarta Niedziela zwykła

1. Dzisiaj, przed bazyliką, wolontariusze Stowarzyszenia Odra-Niemen kwestują na rzecz ogólnopolskiej akcji charytatywnej Rodacy-Bohaterom, która wspiera Polaków mieszkających na Kresach. Zebrane fundusze trafią również do Polaków mieszkających na Ukrainie.

2. Również dzisiaj o godz. 17.00 w kościele św. Anny w Krakowie odbędzie się koncert charytatywny pt. „Kolędy do nieba” na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu.

3. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską „kolędę” u rodzin, które wyraziły takie życzenie. Bardzo serdecznie dziękujemy za gościnność i rozmowy na tematy związane z życiem naszej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy również za wszystkie złożone ofiary, które posłużą m. in. jako wsparcie naszej codziennej działalności. Bóg zapłać!

4. W pierwszy czwartek (2 lutego) przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to również 27. Dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia:

 • Msze św. będą sprawowane tylko w bazylice o godz.: 06.30, 08.00, 09.30, 11.00, 16.30 i 18.00,
 • Msza św. w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych o godz. 06.30,
 • składka będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne,
 • a na każdej Mszy zostaną poświęcone gromnice, które można nabyć w naszym sklepie klasztornym.

5. W pierwszy piątek (3 lutego) Msze święte, spowiedź i nabożeństwa o stałych porach. Od godz. 18.45 do 20.00 w kapitularzu klasztornym Diakonia modlitwy posługuje modlitwą wstawienniczą. O godz. 20.00 Msza św. na rozpoczęcie całonocnego czuwania. Program czuwania jest dostępny na stronie internetowej naszego opactwa.

6. W pierwszą sobotę (4 lutego) zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi: o godz. 08.30 Msza św., po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15.-minutowe rozważanie i modlitwa różańcowa, którą poprowadzi Róża św. Bernadety.

7. W przyszłą niedzielę (5 lutego):

 • składka będzie przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii i w opactwie,
 • a po porannych Mszach świętych – zmiana tajemnic Żywego Różańca.

8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp.: Zdzisław Krępa, Tadeusz Jarosz, Kazimierz Makoś, Albin Podosek oraz Leokadia Zając.

o. Maciej Majdak OCist - administrator parafii

więcej ogłoszeń

 
Ogłoszenia parafialne (22.01.2023)

Trzecia Niedziela zwykła

1. Intencje papieskie i parafialne na bieżące półrocze dla wspólnoty Żywego Różańca znajdują się w gablocie przed bazyliką oraz na stronie internetowej naszego opactwa w zakładce „Parafia” – „Duszpasterstwo”.

2. Przypominamy, że w związku z przeżywanym w ubiegłym roku jubileuszem 800 lat istnienia naszego opactwa – Penitencjaria Apostolska udzieliła zgody, aby wszyscy wierni, którzy nawiedzą nasz kościół klasztorny (bazylikę naszego opactwa) mogli uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust można zyskać codziennie do Niedzieli Miłosierdzia Bożego tego roku.

3. W przyszłą niedzielę (29 stycznia) przed bazyliką wolontariusze Stowarzyszenia Odra-Niemen, będą kwestować na rzecz ogólnopolskiej akcji charytatywnej Rodacy-Bohaterom, która wspiera Polaków mieszkających na Kresach. Zebrane w trakcie kwesty fundusze, trafią też do Polaków mieszkających na Ukrainie.

Za wszystkie wsparcie już teraz dziękujemy i zapraszamy do włączenia się w tą zbiórkę. Akcja odbywa się pod patronatem honorowym Metropolity Krakowskiego ks. abp. Marka Jędraszewskiego.

4. W przyszłą niedzielę (29 stycznia) o godz. 17.00 w kościele św. Anny w Krakowie odbędzie się koncert charytatywny pt. „Kolędy do nieba” na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu.

5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp.: Stanisław Korzec, Jerzy Bucki, Julia Rosołek, Anna Waszczak, Józef Kozakowski, Mieczysława Bernaciak oraz Piotr Gajęcki.

o. Maciej Majdak OCist - administrator parafii

 
Ogłoszenia parafialne (15.01.2023)

Druga Niedziela zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę (15 stycznia):

 • po Mszy św. o godz. 11.00 – zapraszamy do katakumb na „Jasełka” w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 37,
 • a po Mszy św. o godz. 18.00 w bazylice – odbędzie się charytatywny koncert kolęd w wykonaniu Chóru i Orkiestry naszej bazyliki – zapraszamy; podczas koncertu odbędzie się zbiórka pieniężna na rehabilitację małego Teofila Frankiewicza chorego na zespół Westa.

2. Składka z ubiegłej niedzieli – przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii i w opactwie – wyniosła 11 657 zł. Bóg zapłać! Dziękujemy również za wszystkie inne ofiary składane na tacę, do puszek oraz te wpłacane na konta parafii i opactwa.

3. Intencje papieskie i parafialne na bieżące półrocze dla wspólnoty Żywego Różańca znajdują się w gablocie przed bazyliką oraz na stronie internetowej naszego opactwa w zakładce „Parafia” – „Duszpasterstwo”.

4. We wtorek (17 stycznia) zapraszamy na spotkanie czcicieli św. Michała Archanioła: o godz. 18.00 Msza św. z homilią, następnie koronka uwielbienia Pana Boga oraz spotkanie formacyjne w „kominku”. Osoby chcące przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła prosimy, aby tego dnia przyszły do zakrystii na godz. 17.45.

5. Msza św. w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam w środę (18 stycznia) o godz. 18.00.

6. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie w czwartek (19 stycznia) o godz. 18.00 w katakumbach.

7. W piątek (20 stycznia) młodzież oazowa zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu.

8. Zapraszamy na „Koncert Noworoczny” w 44. rocznicę powstania zespołu góralskiego „HAMERNIK”, który odbędzie się w sobotę (21 stycznia) o godz. 18.00 w Nowohuckim Centrum Kultury. Szczegóły na plakacie.

9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp.: Elżbieta Koczot, Adam Czernatowicz oraz Stanisław Polański.

o. Maciej Majdak OCist - administrator parafii

 
Ogłoszenia parafialne (08.01.2023)

Święto Chrztu Pańskiego

1. Przypominamy, że w związku z przeżywanym w ubiegłym roku jubileuszem 800 lat istnienia naszego opactwa – Penitencjaria Apostolska udzieliła zgody, aby wszyscy wierni, którzy nawiedzą nasz kościół klasztorny (bazylikę naszego opactwa) mogli uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust można zyskać codziennie do Niedzieli Miłosierdzia Bożego tego roku.

2. W dzisiejszą niedzielę (8 stycznia):

 • składka jest przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii i w opactwie,
 • po porannych Mszach świętych – zmiana tajemnic Żywego Różańca,
 • a o godz. 19.00, w bazylice, odbędzie się koncert kolęd; wystąpi m. in. Orkiestra „Krakowska Młoda Filharmonia” pod dyrekcją Tomasza Chmiela.

3. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, do puszek oraz te wpłacane na konta naszej parafii i opactwa, które są wsparciem dla naszej codziennej działalności. Bóg zapłać!

4. Krucjata różańcowa zaprasza na Mszę św. z homilią za Ojczyznę w środę na godz. 18.00. Jest to zarazem dzień comiesięcznych modlitw za Ojczyznę z polecenia ks. abp Jędraszewskiego.

5. W czwartek (12 stycznia), od godz. 17.00, zapraszamy na „Godzinę świętą” – modlitwę wynagradzającą NSPJ, którą prowadzi wspólnota Straży Honorowej. Po adoracji Msza św. w intencji wynagradzającej NSPJ.

6. W przyszłą niedzielę (15 stycznia):

 • po Mszy św. o godz. 11.00 – zapraszamy do katakumb na „Jasełka” w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 37,
 • a po Mszy św. o godz. 18.00 w bazylice – odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Chóru i Orkiestry naszej bazyliki – zapraszamy.

7. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Francji w dniach od 19 do 26 kwietnia tego roku. Zostało kilka wolnych miejsc. Szczegóły na stronie internetowej naszego opactwa.

8. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 37 (os. Stalowe 18) zaprasza dzieci 6-letnie wraz z rodzicami na bezpłatne warsztaty dla przedszkolaków „Radosne popołudnia w szkole”, realizowane od stycznia do marca (z wyłączeniem ferii zimowych). Szczegółowy terminarz na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej szkoły.

9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp.: Bernadeta Świerzewska, Stefania Gąsior, Urszula Nowak oraz Danuta Heizer.

o. Maciej Majdak OCist - administrator parafii

 
Ogłoszenia parafialne (01.01.2023)

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1. Dzisiaj przypada 56. Światowy Dzień Pokoju. Składka przeznaczona jest na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.

2. W pierwszy czwartek (5 stycznia) Msza św. w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych o godz. 06.30.

3. W pierwszy piątek (6 stycznia) przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w niedzielę tylko w bazylice. Spowiedź na początku każdej Mszy św. oraz od godz. 18.00 do 21.00. O godz. 20.00 Msza św. na rozpoczęcie całonocnego czuwania. Program czuwania dostępny na stronie internetowej naszego opactwa. Podczas każdej Mszy poświęcenie kredy i kadzidła. Składka będzie przeznaczona na misje. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. W zakrystii (a 6 stycznia – pod chórem), można nabyć zestawy zawierające kredę, węgielek i kadzidło przygotowane przez ministrantów i lektorów. Koszt – ofiara dobrowolna.

5. W pierwszą sobotę (7 stycznia) zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP: o godz. 08.30 Msza św., po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15.-minutowe rozważanie i modlitwa różańcowa, którą poprowadzi Róża św. Katarzyny.

6. W przyszłą niedzielę (8 stycznia):

 • składka będzie przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii i w opactwie,
 • po porannych Mszach świętych – zmiana tajemnic Żywego Różańca,
 • a o godz. 19.00, w bazylice, odbędzie się koncert kolęd; wystąpi m. in. Orkiestra „Krakowska Młoda Filharmonia” pod dyrekcją Tomasza Chmiela.

7. Podajemy niektóre dane statystyczne z życia naszej wspólnoty parafialnej za rok 2022:

 • sakrament chrztu świętego – przyjęło 82 dzieci,
 • do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej – przystąpiło 102 dzieci,
 • sakrament bierzmowania – przyjęły 63 osoby,
 • sakrament małżeństwa – zawarło 61 par,
 • zmarły – 123 osoby,
 • w ramach Szlaku Architektury Drewnianej kościół św. Bartłomieja Ap. zwiedziło 3 600 osób.

8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp.: Helena Solarska, Krystyna Bläser, Ryszard Kluba, Alicja Firek, Henryk Jałocha.

o. Maciej Majdak OCist - administrator parafii

 
Ogłoszenia parafialne (25.12.2022)

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

1. Jutro (26 grudnia) – drugi dzień świąt – porządek Mszy św. jak w niedzielę, składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

2. Od dzisiaj – w zakrystii (a 6 stycznia – pod chórem), można nabyć zestawy zawierające kredę, węgielek i kadzidło przygotowane przez ministrantów i lektorów. Koszt – ofiara dobrowolna.

3. We wtorek (27 grudnia):

 • o godz. 17.00, w bazylice, odbędzie się koncert wieńczący całoroczne uroczystości jubileuszu 800 lat istnienia naszego opactwa. Wystąpi  Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Bezpłatne wejściówki są do odbioru w zakrystii. Serdecznie wszystkich zapraszamy,
 • tego dnia Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona w kościele św. Bartłomieja Ap.

4. Przypominamy o możliwości codziennego zyskania odpustu zupełnego w naszej bazylice (pod zwykłymi warunkami) z okazji jubileuszu 800 lat istnienia naszego opactwa.

5. Godziny urzędowania kancelarii parafialnej:

 • we wtorek (27 XII): od 15.00 do 16.00,
 • w środę i w czwartek (28 i 29 XII): od 16.00 do 18.00,
 • w piątek (30 XII): od 09.00 do 11.00.

6. W najbliższych dniach rozpocznie się wizyta duszpasterska tzw. „kolęda” u rodzin, które wyraziły takie życzenie. Na poszczególne osiedla ojcowie udadzą się w następującym porządku:

 • Mogiła, Lesisko, ul. Klasztorna – o. opat Adrian,
 • os. Centrum E, os. Na Skarpie bloki od 39 do 66 – o. Maciej,
 • os. Na Skarpie bloki od 7 do 38 – o. Mateusz,
 • os. Wandy, os. Willowe – o. Szymon,
 • os. Młodości, os. Ogrodowe – o. Krzysztof.

Szczegółowe informacje dotyczące kolędy będą zamieszczone na stronie internetowej naszego opactwa.

7. W sobotę (31 grudnia) zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 a po niej na nabożeństwo na zakończenie roku. Po nabożeństwie indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona apelem jasnogórskim o godz. 21.00. Nie będzie Mszy św. o północy na rozpoczęcie nowego roku.

8. W przyszłą niedzielę (1 stycznia) uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy jak w niedzielę. Składka będzie przeznaczona na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.

9. W niedzielę (8 stycznia): składka będzie przeznaczona na prace remontowe w naszej parafii i w opactwie. Zmiana tajemnic Żywego Różańca również w niedzielę, 8 stycznia.

10. Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Francji w dniach od 19 do 26 kwietnia przyszłego roku. Szczegóły na stronie internetowej naszego opactwa.

o. Maciej Majdak OCist - administrator parafii

 
Ogłoszenia parafialne (18.12.2022)

Czwarta Niedziela Adwentu

1. Ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie wyniosły 3 921 zł. Bóg zapłać!

2. W dzisiejszą niedzielę (18 grudnia):

 • pod chórem można nabyć opłatki, świece Caritas oraz stroiki świąteczne wykonane przez członków parafialnego Zespołu Charytatywnego. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie dla biednych w naszej parafii,
 • również pod chórem – odbywa się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych nr 6 (z ul. Ptaszyckiego),
 • a po Mszy św. o godz. 16.30 w auli opata Marcina Białobrzeskiego odbędzie się prezentacja ksiąg, które po konserwacji wróciły do księgozbioru naszego opactwa.

3. W ostatnim tygodniu Adwentu zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 06.30.

4. Spowiedź przed świętami:

 • w poniedziałek, wtorek i w środę – w godz. 06.30-08.30 i o 18.00,
 • w czwartek i w piątek – w godz. 06.30-10.30 i 15.00-19.00,
 • w sobotę – w godz. 06.30-11.30.

5. Przypominamy, że do wtorku (20 grudnia) na stoliku pod chórem można wypełnić i złożyć deklarację o chęci przyjęcia ojca z wizytą duszpasterską.

6. Do chorych przed świętami ojcowie udadzą się w czwartek (22 grudnia) – zgłaszać chorych można dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek w zakrystii.

7. Betlejemskie światło pokoju – znajduje się przy bocznym ołtarzu bł. Wincentego Kadłubka.

8. We wtorek (20 grudnia) spotkanie czcicieli św. Michała Archanioła: o godz. 18.00 Msza św. z homilią, następnie koronka uwielbienia Pana Boga oraz spotkanie formacyjne w „kominku”. Osoby chcące przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła prosimy, aby przyszły tego dnia do zakrystii na godz. 17.45.

9. Msza św. w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam w środę (21 grudnia) o godz. 18.00.

10. W sobotę (24 grudnia) wigilia Bożego Narodzenia:

 • Msze św. tylko rano – nie będzie Mszy św. o godz. 18.00,
 • o godz. 23.45 – modlitwa Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego,
 • o godz. 24.00 – Pasterka; składka na Pasterce przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia SOS.

11. W przyszłą niedzielę (25 grudnia) uroczystość Bożego Narodzenia – porządek Mszy św. jak w niedzielę.

12. W poniedziałek (26 grudnia) – drugi dzień świąt – porządek Mszy św. jak w niedzielę, składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

13. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Albina Sułek.

o. Maciej Majdak OCist - administrator parafii

 
Ogłoszenia parafialne (11.12.2022)

Trzecia Niedziela Adwentu

1. W trzecim tygodniu Adwentu przeżywamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.

2. Składka z ubiegłej niedzieli – przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii i w opactwie – wyniosła 15 774 zł. Bóg zapłać! Dziękujemy również za wszystkie inne ofiary składane na tacę, do puszek oraz te wpłacane na konta parafii i opactwa.

3. Dzisiaj – do puszki pod chórem – można złożyć ofiarę na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

4. Również dzisiaj przed bazyliką w godz. od 08.00 do 13.00 odbywa się kiermasz prac uczestników Środowiskowego Domu Pomocy „Vita” (mieszczącego się w os. Młodości).

5. Pod chórem można nabyć opłatki, świece Caritas oraz stroiki świąteczne wykonane przez członków parafialnego Zespołu Charytatywnego. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie dla biednych w naszej parafii.

6. W Adwencie – dzieci, młodzież i dorosłych – zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 06.30.

7. Uczestników Krucjaty różańcowej i osoby modlące się w intencji naszej Ojczyzny zapraszamy na Mszę św. z homilią w środę (14 grudnia) o godz. 18.00.

8. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie w czwartek (15 grudnia) o godz. 18.00 w katakumbach.

9. Wspólnota Diakonia Modlitwy zaprasza na katechezę o znakach w liturgii Mszy św. oraz spotkanie formacyjne w sobotę (17 grudnia) o godz. 16.00 w katakumbach. Wejście do katakumb przez furtę klasztorną.

10. Tegoroczną wizytę duszpasterską tzw. „kolędę”, którą rozpoczniemy po świętach Bożego Narodzenia – pragniemy przeprowadzić tak samo jak w ubiegłym roku. Na stoliku pod chórem, można wypełnić i złożyć deklarację o chęci przyjęcia ojca z wizytą duszpasterską. Deklaracje zbieramy do 20 grudnia.

11. W przyszłą niedzielę (18 grudnia) na placu przed bazyliką odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych nr 6 z ul. Ptaszyckiego.

12. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka otwiera w Krakowie grupę wsparcia dla małżonków, par niesakramentalnych i indywidualnych rodziców, którzy doświadczyli poronienia dziecka. Szczegóły na plakacie i ulotkach.

13. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp.: Roman Boroń, Aleksander Krzyżanowski, Adam Szlachetka oraz Paweł Jakóbski.

o. Maciej Majdak OCist - administrator parafii

 
Ogłoszenia parafialne (04.12.2022)

Druga Niedziela Adwentu

1. W dzisiejszą niedzielę (4 grudnia):

 • składka jest przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii i w opactwie,
 • a po porannych Mszach świętych – zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. Dzisiaj przeżywamy 23. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiarę do puszki na ten cel będzie można złożyć w przyszłą niedzielę (11 grudnia).

3. W Adwencie – dzieci, młodzież i dorosłych – zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 06.30.

4. W czwartek (8 grudnia), od godz. 17.00, zapraszamy na „Godzinę świętą” – modlitwę wynagradzającą NSPJ, którą prowadzi wspólnota Straży Honorowej. Po adoracji Msza św. w int. wynagradzającej NSPJ.

5. Pod chórem można nabyć opłatki, świece Caritas oraz stroiki świąteczne wykonane przez członków parafialnego Zespołu Charytatywnego. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie dla biednych w naszej parafii.

6. Dzieci zapraszamy do wspólnej modlitwy i zabawy w Oazie Dzieci Bożych. Spotkania odbywają się w niedziele – zbiórka o godz. 09.00 na furcie klasztornej.

7. Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Francji w dniach od 19 do 26 kwietnia przyszłego roku. Szczegóły na stronie internetowej naszego opactwa.

8. Tegoroczną wizytę duszpasterską tzw. „kolędę”, którą rozpoczniemy po świętach Bożego Narodzenia – pragniemy przeprowadzić tak samo jak w ubiegłym roku. Od dzisiejszej niedzieli (4 grudnia), na stoliku pod chórem, można wypełnić i złożyć deklarację o chęci przyjęcia ojca z wizytą duszpasterską. Deklaracje będziemy zbierać do 20 grudnia.

9. W przyszłą niedzielę (11 grudnia) w godz. od 08.00 do 13.00 przed bazyliką odbędzie się kiermasz prac uczestników Środowiskowego Domu Pomocy „Vita” (mieszczącego się na os. Młodości).

10. Również w przyszłą niedzielę (11 grudnia) dla uczczenia jubileuszu 800 lat istnienia naszego opactwa podczas Mszy św. o godz. 09.00 sprawowanej w bazylice Krzyża Świętego w Warszawie zaśpiewa chór naszej bazyliki. Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi o. Przeor. Transmisja w programie pierwszym Polskiego Radia.

11. W dniach od 09 do 11 grudnia w bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędą się adwentowe „rekolekcje dla małżeństw nie tylko w kryzysie”. Szczegóły na plakacie.

12. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Elżbieta Staroszczuk.

o. Maciej Majdak OCist - administrator parafii

 
Ogłoszenia parafialne (27.11.2022)

Pierwsza Niedziela Adwentu

1. Odpowiadając na prośbę ks. abpa Marka Jędraszewskiego zapraszamy na:

 • modlitwę różańcową – w każdą pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 08.30,
 • oraz na Msze św. w intencji naszej ojczyzny – w każdą trzecią środę miesiąca o godz. 18.00.

2. W dzisiejszą niedzielę (27 listopada) od godz. 11.15 na placu przed bazyliką harcerze z 344 Krakowskiej Drużyny Harcerskiej „Altowianie” będą sprzedawać ciasta. Sprzedaż potrwa do wyczerpania zapasów.

3. W Adwencie – dzieci, młodzież i dorosłych – zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 06.30.

4. Pod chórem można nabyć opłatki, świece Caritas oraz stroiki świąteczne wykonane przez członków parafialnego Zespołu Charytatywnego. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie dla biednych w naszej parafii.

5. W pierwszy czwartek (1 grudnia) Msza św. w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych o godz. 06.30.

6. W pierwszy piątek (2 grudnia) Msze święte, spowiedź i nabożeństwa o stałych porach. Na wszystkich Mszach św. kazania wygłosi ks. Piotr Prusakiewicz – michalita. Msza św. dla młodzieży o godz. 18.00. Od godz. 18.45 do 20.00 w kapitularzu klasztornym Diakonia modlitwy posługuje modlitwą wstawienniczą. O godz. 20.00 Msza św. na rozpoczęcie całonocnego czuwania. Program czuwania dostępny na stronie internetowej naszego opactwa.

7. W pierwszą sobotę (3 grudnia) zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP: o godz. 08.30 Msza św., po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15.-minutowe rozważanie i modlitwa różańcowa, którą poprowadzi Róża św. Barbary.

8. Dzieci zapraszamy do wspólnej modlitwy i zabawy w Oazie Dzieci Bożych. Spotkania odbywają się w niedziele – zbiórka o godz. 09.00 na furcie klasztornej.

9. Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Francji w dniach od 19 do 26 kwietnia przyszłego roku. Szczegóły na stronie internetowej naszego opactwa.

10. Tegoroczną wizytę duszpasterską tzw. „kolędę”, którą rozpoczniemy po świętach Bożego Narodzenia – pragniemy przeprowadzić tak samo jak w ubiegłym roku. Od przyszłej niedzieli (4 grudnia), na stoliku pod chórem, będzie można wypełnić i złożyć deklarację o chęci przyjęcia ojca z wizytą duszpasterską. Deklaracje będziemy zbierać do 20 grudnia.

11. Parafia na Wzgórzach Krzesławickich zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na Adwentowy Dzień Skupienia w sobotę (3 grudnia) o godz. 16.00. Szczegóły na plakacie.

12. W przyszłą niedzielę (4 grudnia):

 • składka będzie przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii i w opactwie,
 • a po porannych Mszach świętych – zmiana tajemnic Żywego Różańca.

13. Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiarę do puszki na ten cel będzie można złożyć w kolejną niedzielę – 11 grudnia.

14. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp.: Krzysztof Cyganik oraz Zdzisław Grabowski.

o. Maciej Majdak OCist - administrator parafii

 
Ogłoszenia parafialne (20.11.2022)
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Modlitwa wypominkowa za zmarłych – w niedziele o godz. 09.00, w tygodniu o godz. 17.30.

2. Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Francji w dniach od 19 do 26 kwietnia przyszłego roku. Szczegóły na stronie internetowej opactwa.

3. Nowohuckie Centrum Kultury i Dziecięcy Zespół Góralski „Mali Hamernicy” zapraszają na koncert jesienny w NCK-u w piątek (25 listopada) o godz. 17.00. W  programie m. in. śpiewy i modlitwy przy kapliczce. Szczegóły na plakacie.

4. Za tydzień (27 listopada) pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który w kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. W Adwencie – dzieci, młodzież i dorosłych – zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 06.30.

5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp.: Krystyna Krzywda, Helena Malawska, Tadeusz Mirończuk oraz Zofia Gorycka.

o. Maciej Majdak OCist - administrator parafii

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 3