Strona główna Parafia Informator parafialny Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne


Godziny nabożeństw w bazylice od 2022 r.

Nowe godziny Mszy św. i nabożeństw odprawianych w bazylice od 1 stycznia 2022 r.

 

Bazylika jest otwarta w godz. od 05.50 do 19.00.

 

MSZE ŚWIĘTE

W niedziele: 06.30, 08.00, 09.30, 11.00, 12.30, 14.00 (od września do czerwca), 16.30, 18.00

W dni powszednie: 06.30 (konwentualna), 07.30 (wspólnotowa za zmarłych), 08.30 (wspólnotowa za żyjących), 16.00 (w piątki), 18.00

 
W pierwszy piątek miesiąca: 06.30, 08.00 (wspólnotowa za zmarłych), 09.30 (wspólnotowa za żyjących), 16.00, 18.00, 20.00 (na rozpoczęcie całonocnego czuwania), 24.00
Więcej…
 
Ofiary na potrzeby parafii i opactwa
W odpowiedzi na pojawiające się pytania o inną niż niedzielna składka możliwość przekazania środków pieniężnych na działalność naszej parafii i opactwa - podajemy numery kont bankowych, na które można przekazywać swoje ofiary:

 

Konto złotówkowe w Banku BNP Paribas S.A.:

Nazwa rachunku: Parafia rzymskokatolicka pw. św. Bartłomieja

Numer rachunku: 68 2030 0045 1110 0000 0205 5960

W tytule przelewu można wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”.

 

Konto złotówkowe w Banku BNP Paribas S.A.:

Nazwa rachunku: Opactwo OO. Cystersów w Mogile, ul. Klasztorna 11, 31-979 Kraków

Numer rachunku: 89 2030 0045 1110 0000 0199 3890

 

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i opactwa.

 
 
Zamawianie intencji Mszy świętych
W naszym Opactwie, które jest jednocześnie Sanktuarium Krzyża Świętego, można zamówić intencje Mszy św.:

1) intencje indywidualne, tzn. jeden kapłan odprawia Mszę św. w jednej intencji. Podczas Mszy św. koncelebrowanej (gdy Mszę odprawia kilku kapłanów) każdy odprawia w indywidualnej intencji. Obecnie nie ma wolnych terminów intencji indywidualnych na konkretny dzień i godzinę do końca 2022 r. (intencje na rok 2023 będą przyjmowane ok. października 2022 r.), dlatego zachęcamy, by zamawiać intencje Mszy św. zbiorowych przed łaskami słynącym wizerunkiem Chrystusa ukrzyżowanego. Można zamówić intencję indywidualną, która zostanie odprawiona z podaniem konkretnego dnia, ale bez podania konkretnej godziny. Takie Msze zamawiamy listownie lub mejlowo.

Więcej…
 
Ogłoszenia parafialne (25.09.2022)

Dwudziesta szósta Niedziela zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę (25 września) trwa zbiórka do puszki pod chórem na cele duszpasterstwa młodzieży w naszej archidiecezji i w naszej parafii.

2. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, do puszek oraz te wpłacane na konta parafii i opactwa na utrzymanie naszego klasztoru i sanktuarium. Bóg zapłać!

3. W sklepie klasztornym oraz przy bocznym wyjściu z bazyliki można nabyć nowy numer gazety parafialnej „Mogilski Krzyż”, mogilski kalendarz na nowy rok oraz książki i płyty DVD o naszym opactwie i sanktuarium.

4. We wtorek (27 września) spotkanie czcicieli św. Michała Archanioła. O godz. 18.00 Msza św. z homilią, koronka uwielbienia Pana Boga oraz spotkanie formacyjne w „kominku”. Osoby chcące przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła prosimy, aby przyszły tego dnia do zakrystii na godz. 17.45.

5. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast” w środę (28 września) o godz. 15.00 w następujących miejscach:

 • Plac Centralny (obok pomnika Solidarności),
 • przystanek tramwajowy „Na Skarpie” (skrzyżowanie al. Jana Pawła II i ul. Zuchów),
 • kapliczka św. Jana Nepomucena na ul. Odmętowej w Mogile.

Przy stoliku przed bazyliką można podjąć odpowiednie materiały.

6. Słuchaczy i sympatyków Radia Maryja i widzów Telewizji Trwam zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji Trwam w środę (28 września) na godz. 18.00.

7. Spotkanie zelatorów Żywego Różańca w środę (28 września) po wieczornej Mszy św. w „kominku”.

8. W pierwszą sobotę (1 października) zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP: o godz. 08.30 Msza św., po niej wystawienie Najśw. Sakramentu, 15.-minutowe rozważanie i modlitwa różańcowa, którą poprowadzi Róża św. Wacława.

9. W sobotę (1 października) o godz. 17.30 w bazylice rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe – zapraszamy. Dzieci będą otrzymywały naklejki z różnymi tytułami – imionami Matki Bożej.

10. W przyszłą niedzielę (2 października):

 • składka będzie przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii i w opactwie,
 • po porannych Mszach świętych – zmiana tajemnic Żywego Różańca,
 • o godz. 15.45 na placu przed bazyliką – procesja różańcowa, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy wraz z całą asystą procesyjną,
 • a o godz. 19.00 w bazylice koncert „Ave Maria” w wykonaniu m. in. Chóru i Orkiestry naszej bazyliki; szczegóły na plakacie.

11. Do końca września – w ramach Szlaku Architektury Drewnianej – można zwiedzać kościół św. Bartłomieja Ap. Szczegóły m. in. na stronie internetowej opactwa.

12. Przypominamy, że w naszej parafii przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania odbywa się przez 3 lata (w 6, 7 i 8 klasie szkoły podstawowej). Sakrament ten jest udzielany przy końcu 8 klasy. Aktualne informacje dotyczące zapisów zostaną podane w przyszłym tygodniu na stronie internetowej opactwa.

13. Z okazji jubileuszu 800 lat cystersów w Mogile w kolejnym numerze gazety parafialnej "Mogilski Krzyż" chcemy zamieścić osobiste wspomnienia naszych Parafian i Gości dotyczące Ojców, którzy na przestrzeni ostatnich ok. 20 lat odeszli do wieczności, a zapisali się w Waszej wdzięcznej pamięci, dlatego prosimy o nadsyłanie archiwalnych zdjęć z domowych archiwów i krótkich tekstów (najlepiej w formie elektronicznej na e-mail gazety) z osobistymi refleksjami o tutejszych zakonnikach. Teksty i zdjęcia można również składać osobiście u o. Krzysztofa do końca października 2022 r.

14. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp.: Zdzisława Falasa, Mieczysław Ziomek.

o. Maciej Majdak OCist - administrator parafii

więcej ogłoszeń

 
Ogłoszenia parafialne (18.09.2022)

Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego

1. Dzisiaj główny dzień odpustu ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Mszy św. pontyfikalnej o godz. 11.00 przy ołtarzu polowym w ogrodzie klasztornym będzie przewodniczył ks. kard. Kazimierz Nycz – arcybiskup metropolita warszawski.

2. Na wszystkich dzisiejszych Mszach św. w bazylice kazania głosi o. Dariusz Sambora – franciszkanin.

3. Na placu przed bazyliką siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Józefa zbierają ofiary misje, które Zgromadzenie prowadzi na terenie Afryki i Brazylii. Siostry mają również stoisko z artykułami religijnymi i misyjnymi.

4. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, do puszek oraz te wpłacane na konta parafii i opactwa na utrzymanie naszego klasztoru i Sanktuarium. Bóg zapłać!

5. Intencje mszalne przyjmujemy w zakrystii i pod arkadami.

6. Poświęcenie dewocjonaliów odbywa się pod arkadami obok sklepu klasztornego.

7. Toalety znajdują się pod arkadami (przy dzwonnicy).

8. Zapraszamy do kuchni dla pielgrzymów, która znajduje się na wewnętrznym dziedzińcu opactwa – po wyjściu z bazyliki należy kierować się w lewo i przejść przez bramę – kuchnia oferuje m. in. bigos, kawę i herbatę i jest czynna w godz. od 08.00 do 18.00.

9. W dni powszednie odpustu na wieczorne Msze święte i procesje eucharystyczne zapraszamy całą służbę liturgiczną ołtarza oraz asystę procesyjną.

10. W związku z niektórymi zmianami godzin Mszy świętych i nabożeństw w czasie odpustu prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym programem odpustu, który znajduje się w gazecie parafialnej „Mogilski Krzyż” oraz na plakatach.

11. Podczas oktawy odpustowej można zwiedzać kościół św. Bartłomieja Ap. w godz. od 09.00 do 18.00. Zachęcamy również do zwiedzania nowootwartego Muzeum Duchowości i Kultury Cystersów, które znajduje się na wewnętrznym dziedzińcu naszego Opactwa i jest czynne w godz. od 09.30 do 18.00.

12. W środę (21 września) o godz. 18.00 zakończenie odpustu – serdecznie zapraszamy całą naszą wspólnotę parafialną.

13. Przypominamy, że do 23 września kancelaria parafialna jest czynna o innych porach.

14. W związku z trwającym jubileuszem 800 lat istnienia naszego Opactwa Penitencjaria Apostolska udzieliła zgody, aby wszyscy wierni, którzy nawiedzą nasz kościół klasztorny (bazylikę naszego Opactwa) mogli uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust można zyskać codziennie do Niedzieli Miłosierdzia Bożego (do 16 kwietnia 2023 r.)

15. Za okazji jubileuszu Opactwa w sklepie klasztornym można nabyć książki, modlitewniki i pamiątki związane z naszym opactwem i Sanktuarium, a pod arkadami o. Korneliusz podpisuje swoje książki. Również pod arkadami i w ogrodzie klasztornym można obejrzeć wystawy fotografii o codziennym życiu cystersów mogilskich.

16. Zachęcamy do nabycia nowego numeru gazety parafialnej „Mogilski Krzyż”.

17. W czwartek (22 września) Msza św. i modlitwa o uzdrowienie o godz. 18.00 w kościele św. Bartłomieja Ap.

18. W przyszłą w niedzielę (25 września) zapraszamy na dróżki różańcowe. Rozpoczęcie o godz. 09.30 przy kościele św. Bartłomieja Ap., następnie przejście do Lasku Mogilskiego, gdzie zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11.00, po Mszy powrót na plac przed bazyliką.

19. Również za tydzień w niedzielę zbiórka do puszki na cele duszpasterstwa młodzieży w naszej archidiecezji i parafii.

20. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Bronisława Wójcik.

o. Maciej Majdak OCist - administrator parafii

 
Ogłoszenia parafialne (11.09.2022)

Dwudziesta czwarta Niedziela zwykła

1. Składka z ubiegłej niedzieli – przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii i w opactwie – wyniosła 15 888 zł. Bóg zapłać! Dziękujemy również za wszystkie inne ofiary składane na tacę, do puszek oraz te wpłacane na konta parafii i opactwa.

2. Od jutra (12 września) do 23 września kancelaria parafialna będzie czynna o innych porach. Szczegółowe informacje są dostępne m. in. w gablocie przed bazyliką.

3. We wtorek (13 września) Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy doroczny odpust mogilski ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego.

4. W piątek (16 września) o godz. 12.00 odbędzie się tradycyjna pielgrzymka chorych i niepełnosprawnych CARITAS. Po Mszy św. możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.

5. W przyszłą niedzielę (18 września) – główny dzień odpustu. Centralna uroczystość podczas Mszy św. o godz. 11.00 przy ołtarzu polowym w ogrodzie klasztornym, której będzie przewodniczył ks. kard. Kazimierz Nycz – metropolita warszawski.

6. Tego dnia, na placu przed bazyliką, Siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Józefa będą zbierać do puszek pieniądze na cele misji, które Zgromadzenie prowadzi na terenie Afryki i Brazylii. Siostry będą miały również stoisko z artykułami religijnymi oraz z misji.

7. W dni powszednie odpustu na wieczorne Msze święte i procesje eucharystyczne zapraszamy służbę liturgiczną ołtarza oraz asystę procesyjną.

8. W dniach od 14 do 21 września kościół św. Bartłomieja Ap. będzie można zwiedzać w godz. od 09.00 do 18.00.

9. W związku z niektórymi zmianami godzin Mszy świętych i nabożeństw w czasie odpustu prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym programem odpustu, który znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej opactwa.

10. Wszystkich chłopców od 3 klasy szkoły podstawowej, którzy chcą zostać ministrantami, zapraszamy na kurs przygotowujący do tej posługi. Zapisy odbywają się w zakrystii, w bazylice, i trwają do końca września.

11. Ruch „Spotkania Małżeńskie – Kraków” organizuje w dniach od 23 do 25 września w Domu Rekolekcyjnym św. Norberta w Hebdowie rekolekcje dla małżeństw – mające na celu pogłębienie relacji małżeńskiej i pomoc we wzajemnym zrozumieniu. Szczegóły dotyczące zarówno rekolekcji jak i zapisów znajdują się na stronie internetowej spotkaniamalzenskie.pl.

12. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Teresa Rusek.

o. Maciej Majdak OCist - administrator parafii

 
Ogłoszenia parafialne (04.09.2022)

Dwudziesta trzecia niedziela zwykła

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – składka jest przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii i w opactwie. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, do puszek oraz te wpłacane na konta parafii i opactwa.

2. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po porannych Mszach świętych.

3. Od dzisiejszej niedzieli:

 • będą odprawiane Msze św. w bazylice o godz. 14.00 w intencji Parafian oraz w kościele św. Bartłomieja Ap. o godz. 11.30,
 • Msza św. o godz. 09.30 dla młodzieży – zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania,
 • o godz. 11.00 – Msza św. dla rodzin z dziećmi,
 • a o godz. 18.00 „Osiemnastka” – Msza św. dla młodych ciałem i duchem.

4. Ze względu na oktawę odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego, uczestników Krucjaty różańcowej i osoby modlące się w intencji naszej Ojczyzny zapraszamy na Mszę św. z homilią w środę (7 września) na godz. 18.00.

5. W czwartek (8 września), od godz. 17.00, zapraszamy na „Godzinę świętą” – modlitwę wynagradzającą NSPJ, którą prowadzi wspólnota Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po adoracji Msza św. w int. wynagradzającej NSPJ.

6. Wszystkich chłopców od 3 klasy szkoły podstawowej, którzy chcą zostać ministrantami, zapraszamy na kurs przygotowujący do tej posługi. Zapisy odbywają się w zakrystii, w bazylice, i trwają do końca września.

7. Nasz metropolita, ks. abp Marek Jędraszewski, zaprasza do udziału w jubileuszowej, 30. Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej w przyszłą niedzielę (11 września): o godz. 09.00 Droga krzyżowa przy stacji „u Piłata”, o godz. 11.30 Msza św. przy ołtarzu polowym.

8. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Banduła.

o. Maciej Majdak OCist - administrator parafii

 
Ogłoszenia parafialne (28.08.2022)

Dwudziesta druga Niedziela zwykła

1. Informujemy, że decyzją Matki Prowincjalnej Zgromadzenia Sióstr świętego Józefa:

 • siostra Barbara – pracująca w naszej zakrystii – została mianowana nową przełożoną domu Sióstr józefitek w Mogile,
 • a w naszej wspólnocie parafialnej witamy siostrę Grzegorzę, która podejmie obowiązki przechodzącej na nową placówkę – siostry Almy: będzie współpracować z Zespołem charytatywnym oraz Grupą Modlitewną św. Józefa oraz będzie przyjmować intencje mszalne w zakrystii.

2. W poniedziałek (29 sierpnia) podczas Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 37.

3. W pierwszy czwartek (1 września) Msza św. w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych o godz. 06.30.

4. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w czwartek (1 września) o godz. 08.00. Z tej racji Msza św. wspólnotowa za zmarłych zostanie odprawiona o godz. 07.15, a za żyjących o godz. 08.45.

Młodzież zapraszamy na Mszę św. w piątek (2 września) o godz. 18.00.

5. W pierwszy piątek (2 września) Msze święte, spowiedź i nabożeństwa o stałych porach. Od godz. 18.45 do 20.00, w kapitularzu klasztornym, Diakonia modlitwy posługuje modlitwą wstawienniczą. O godz. 20.00 Msza św. na rozpoczęcie całonocnego czuwania. Program czuwania jest stale dostępny na stronie internetowej naszego opactwa.

6. W pierwszą sobotę (3 września) zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP: o godz. 08.30 Msza św., po niej wystawienie Najśw. Sakramentu, 15.-minutowe rozważanie i modlitwa różańcowa, którą poprowadzi Róża św. Moniki.

7. W przyszłą niedzielę (4 września):

 • składka będzie przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii i w opactwie,
 • a po porannych Mszach świętych – zmiana tajemnic Żywego Różańca.

8. Od przyszłej niedzieli:

 • będą odprawiane Msze św. w bazylice o godz. 14.00 w intencji Parafian oraz w kościele św. Bartłomieja Ap. o godz. 11.30,
 • Msza św. o godz. 09.30 dla młodzieży – zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania,
 • o godz. 11.00 – dla rodzin z dziećmi,
 • o godz. 18.00 „Osiemnastka” – dla młodych ciałem i duchem.

9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp.: Helena Bajdek oraz Kazimierz Łopatka.

o. Maciej Majdak OCist - administrator parafii 

 
Ogłoszenia parafialne (21.08.2022)

Dwudziesta pierwsza Niedziela zwykła

1. W środę, 24 sierpnia, nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać doroczną uroczystość odpustową ku czci swojego patrona – świętego Bartłomieja Apostoła. Tego dnia, w bazylice, o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św., której będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi – pochodzący z naszej wspólnoty parafialnej – ks. Zbigniew Kopciński ze zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego à Paulo, przeżywający w tym roku złoty jubileusz święceń kapłańskich. Po Mszy św. procesja eucharystyczna na placu przed bazyliką. Do wzięcia udziału w tej uroczystości serdecznie zapraszamy całą wspólnotę parafialną wraz z asystą procesyjną.

2. W czwartek, 25 sierpnia, o godzinie 19.30 na krużgankach klasztornych – w ramach 47. Festiwalu Muzyka w Starym Krakowie – odbędzie się koncert zespołu Triplum. W programie koncertu znajdą się utwory z antyfonarzy cysterskich zachowanych w archiwum naszego opactwa. Wstęp na koncert jest płatny. Szczegóły na stronie internetowej Festiwalu.

3. W piątek, 26 sierpnia, będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci MB Częstochowskiej:

 • o godz. 16.00 – Msza św. w kaplicy w Lasku Mogilskim a po niej modlitwa różańcowa, którą poprowadzi Róża MB Częstochowskiej,
 • tego dnia, decyzją o. Administratora, na terenie naszej parafii nie będzie obowiązywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Od przyszłej niedzieli, 28 sierpnia, zapraszamy na „Osiemnastki” – niedzielne Msze św. o godz. 18.00 – dla młodych ciałem i duchem.

5. Przypominamy o możliwości codziennego zyskania odpustu zupełnego w naszej bazylice (pod zwykłymi warunkami) z okazji jubileuszu 800 lat istnienia naszego opactwa.

6. W ramach Szlaku Architektury Drewnianej zapraszamy do zwiedzania kościoła św. Bartłomieja Ap.: w niedziele od 12.00 do 17.00 oraz w czwartki, piątki i w soboty w godz. od 09.00 do 18.00.

7. Z kolei mieszczące się w naszym opactwie Muzeum Duchowości i Kultury Cystersów jest czynne: w niedziele od 11.00 do 18.00 oraz od środy do soboty w godz. od 10.00 do 15.00.

8. Nasz ogród klasztorny jest dostępny dla zwiedzających w niedziele i święta w godz. od 15.00 do 16.00.

9. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Mieczysław Figlarz.

o. Maciej Majdak OCist - administrator parafii

 
Ogłoszenia parafialne (14.08.2022)

Dwudziesta Niedziela zwykła

1. Składka z ubiegłej niedzieli – przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii i w opactwie – wyniosła 14 287 zł. Bóg zapłać. Dziękujemy również za wszystkie ofiary składane na tacę, do puszek oraz te wpłacane na konta parafii i opactwa.

2. W dzisiejszą niedzielę (14 sierpnia) w ramach 15. Nocy Cracovia Sacra w naszym opactwie odbędą się następujące wydarzenia:

 • na placu przed bazyliką – zwiedzanie wystaw plenerowych: „800 lat Opactwa Cystersów w Mogile, Gotyckie krzyże w fotografii” oraz „Modus vivendi, czyli zwyczajnik cysterski w kadrze”,
 • o godz. 12.00, 13.30 i 17.30 – zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Duchowości i Kultury Cystersów,
 • o godz. 19.00 – w bazylice, koncert pt. „W krzyżu cierpienie. Stabat Mater Dolorosa”; wykonawcy: Magda Niedbała-Solarz (mezzosopran), Tomasz Chmiel (dyrygent) oraz Krakowska Młoda Filharmonia (Orkiestra Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Karłowicza w Krakowie).

3. W poniedziałek (15 sierpnia):

 • będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia NMP – głównej patronki Zakonu Cysterskiego oraz naszej bazyliki; jest to święto nakazane; Msze św. w bazylice według porządku niedzielnego (nie będzie Mszy św. o godz. 14.00); na wszystkich Mszach św. błogosławienie ziół i kwiatów,
 • tego dnia kancelaria parafialne będzie nieczynna,
 • a o godz. 19.00 w auli opata Marcina Białobrzeskiego – zostanie wyświetlony film pt. „Słuchaj, synu, nauk mistrza”; wstęp wolny.

4. We wtorek (16 sierpnia) spotkanie czcicieli św. Michała Archanioła. O godz. 18.00 Msza św., koronka uwielbienia Pana Boga oraz spotkanie formacyjne w „kominku”.

5. Słuchaczy i sympatyków Radia Maryja i widzów Telewizji Trwam zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji Trwam w środę (17 sierpnia) na godz. 18.00.

6. W zakrystii znajduje się „Księga abstynencka”, do której można wpisywać swoje zobowiązanie powstrzymania się od spożywania alkoholu.

7. Uroczystość odpustową ku czci św. Bartłomieja Ap. – patrona naszej wspólnoty parafialnej – będziemy przeżywać w środę (24 sierpnia) o godz. 18.00 w bazylice.

8. Uroczystość odpustową ku czci MB Częstochowskiej będziemy przeżywać w piątek (26 sierpnia) o godz. 16.00 w kaplicy w Lasku Mogilskim.

9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp.: Krystyna Kosman, Jerzy Pawłowski, Irena Ablewicz, Alicja Krendel oraz Krystyna Rajska.

o. Maciej Majdak OCist - administrator parafii

 
Ogłoszenia parafialne (07.08.2022)

Dziewiętnasta Niedziela zwykła

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – składka jest przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii i w opactwie. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, do puszek oraz te wpłacane na konta parafii i opactwa.

2. W zakrystii znajduje się „Księga abstynencka”, do której można wpisywać swoje zobowiązanie powstrzymania się od spożywania alkoholu.

3. Zapraszamy do duchowej łączności z pątnikami udającymi się na Jasną Górę. Codziennie (do czwartku włącznie) o godz. 17.30 w bazylice odmawiać będziemy różaniec w intencji pielgrzymów.

4. We wtorek (9 sierpnia) od godz. 07.00 do 10.00 na placu przed bazyliką (obok wejścia do katakumb) odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Szczegóły na plakacie w gablocie przed bazyliką.

5. W przyszłą niedzielę (14 sierpnia) w ramach 15. Nocy Cracovia Sacra w naszym opactwie będą mieć miejsce wydarzenia:

 • w godz. 09.00-20.00 – na placu przed bazyliką zwiedzanie wystaw plenerowych: „800 lat Opactwa Cystersów w Mogile, Gotyckie krzyże w fotografii” oraz „Modus vivendi, czyli zwyczajnik cysterski w kadrze”,w godz. 10.00-18.00 – zwiedzanie (z przewodnikiem) Muzeum Duchowości i Kultury Cystersów,
 • o godz. 19.00 – w naszej bazylice odbędzie się koncert pt. „W krzyżu cierpienie. Stabat Mater Dolorosa”; wykonawcy: Magda Niedbała-Solarz (mezzosopran), Tomasz Chmiel (dyrygent), Krakowska Młoda Filharmonia – Orkiestra Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Karłowicza w Krakowie.

7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp.: Maria Urbańczyk, Wiesław Nowak, Adela Maj oraz Ewa Orlicka.

o. Maciej Majdak OCist - administrator parafii

 
Ogłoszenia parafialne (31.07.2022)

Osiemnasta Niedziela zwykła

1. W poniedziałek (25 lipca) podczas dnia św. Krzysztofa na pomoc misjonarzom zebraliśmy kwotę 1 430 zł. Bóg zapłać!

2. W poniedziałek (1 sierpnia) rozpoczynamy miesiąc sierpień. „Księga abstynencka” do której można wpisywać swoje zobowiązania – znajduje się w zakrystii.

3. W pierwszy czwartek (4 sierpnia) Msza święta w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych o godz. 06.30.

4. W pierwszy piątek (5 sierpnia) Msze święte, spowiedź i nabożeństwa o stałych porach. O godz. 20.00 Msza święta na rozpoczęcie całonocnego czuwania. Program czuwania jest dostępny na stronie internetowej naszego opactwa.

5. W pierwszą sobotę (6 sierpnia) modlitwę różańcową podczas nabożeństwa pierwszosobotniego o godz. 09.15 poprowadzi Róża Matki Bożej Częstochowskiej.

6. W sobotę (6 sierpnia) wyruszy 42. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Zapisy do Grupy Mogilskiej nr 26 od 1 do 5 sierpnia w Bazie Wspólnoty IV Nowohuckiej w sali przy kościele Arka Pana w godz. od 17.30 do 20.00. Osoby, które nie mogą wziąć udziału w pieszej pielgrzymce zapraszamy do duchowej łączności z pątnikami udającymi się na Jasną Górę. W dniach od 6 do 11 sierpnia, o godz. 17.30, w bazylice – odmawiać będziemy różaniec w intencji pielgrzymów.

7. Informujemy, że w czasie trwania remontu kaplicy Cudownego Pana Jezusa – wszystkie Msze święte – będą sprawowane przy ołtarzu głównym.

8. Przypominamy o możliwości codziennego zyskania odpustu zupełnego w naszej bazylice (pod zwykłymi warunkami) z okazji jubileuszu 800 lat istnienia naszego opactwa.

9. Na placu przed bazyliką, pod arkadami można oglądać wystawę zdjęć autorstwa Krzysztofa Ridana przedstawiającą codzienne życie naszej wspólnoty zakonnej.

10. Nasz ogród klasztorny jest dostępny dla zwiedzających w niedziele i święta w godz. od 15.00 do 16.00.

11. W ramach Szlaku Architektury Drewnianej zapraszamy do zwiedzania kościoła św. Bartłomieja Ap.: w niedziele od 12.00 do 17.00 oraz w czwartki, piątki i w soboty w godz. od 09.00 do 18.00.

12. Z kolei mieszczące się w naszym opactwie Muzeum Duchowości i Kultury Cystersów jest czynne: w niedziele od 11.00 do 18.00 oraz od środy do soboty w godz. od 10.00 do 15.00.

13. W przyszłą niedzielę (7 sierpnia) składka będzie przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii i w opactwie.

14. W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności śp.: Maria Skalska oraz Czesława Miś.

o. Maciej Majdak OCist - administrator parafii

 
Ogłoszenia parafialne (24.07.2022)

Siedemnasta Niedziela zwykła

1. Informujemy, że w czasie trwania remontu w kaplicy Cudownego Pana Jezusa – wszystkie Msze święte – będą sprawowane przy ołtarzu głównym.

2. W poniedziałek (25 lipca) Msza św. w intencji kierowców i uczestników ruchu drogowego o godz. 18.00. Po Mszy św. na placu przed bazyliką zostaną poświęcone pojazdy.

3. Przypominamy o możliwości codziennego zyskania odpustu zupełnego w naszej bazylice (pod zwykłymi warunkami) z okazji jubileuszu 800 lat istnienia naszego opactwa.

4. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, do puszek oraz te wpłacane na konta parafii i opactwa.

5. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce na Maltę – szlakiem św. Pawła, która odbędzie się w październiku. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszego opactwa.

6. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w dniach od 6 do 11 sierpnia. Zapisy do Grupy Mogilskiej nr 26 w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Szczegóły na plakacie przed bazyliką oraz na stronie internetowej naszego opactwa.

7. Pod arkadami, na placu przed bazyliką, można oglądać wystawę zdjęć autorstwa pana Krzysztofa Ridana przedstawiającą codzienne życie naszej wspólnoty zakonnej.

8. W ramach Szlaku Architektury Drewnianej zapraszamy do zwiedzania kościoła św. Bartłomieja Ap.: w niedziele od 12.00 do 17.00 oraz w czwartki, piątki i w soboty w godz. od 09.00 do 18.00.

9. Z kolei mieszczące się w naszym opactwie Muzeum Duchowości i Kultury Cystersów jest czynne: w niedziele od 11.00 do 18.00 oraz od środy do soboty w godz. od 10.00 do 15.00.

10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp.: Anna Kierczak, Feliks Gołdas oraz Tadeusz Czuła.

o. Maciej Majdak OCist - administrator parafii

 
Ogłoszenia parafialne (17.07.2022)

Szesnasta Niedziela zwykła

1. Przypominamy o możliwości codziennego zyskania odpustu zupełnego w naszej bazylice (pod zwykłymi warunkami) z okazji jubileuszu 800 lat istnienia naszego opactwa.

2. Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu – w niedziele i w święta nakazane – nie ma Mszy świętych o godz. 11.30 w kościele św. Bartłomieja Ap. oraz o godz. 14.00 w bazylice.

3. We wtorek (19 lipca) spotkanie czcicieli św. Michała Archanioła. O godz. 18.00 Msza św. z homilią, koronka uwielbienia Pana Boga oraz spotkanie formacyjne w „kominku”. Osoby pragnące przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła zapraszamy tego dnia do zakrystii na godz. 17.40.

4. Słuchaczy i sympatyków Radia Maryja i widzów Telewizji Trwam zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji Trwam w środę (20 lipca) na godz. 18.00.

5. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w dniach od 6 do 11 sierpnia. Zapisy do Grupy Mogilskiej nr 26 w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Szczegóły na plakacie przed bazyliką oraz na stronie internetowej naszego opactwa.

Tegoroczna piesza pielgrzymka jest dla naszej Grupy Mogilskiej – jubileuszowa. W tym roku bowiem mija 50 lat od pierwszej, która odbyła się w lipcu 1972 r.

6. W ramach Szlaku Architektury Drewnianej zapraszamy do zwiedzania kościoła św. Bartłomieja Ap.: w czwartki, piątki i w soboty w godz. od 09.00 do 18.00 a w niedziele w godz. od 12.00 do 17.00.

7. Z kolei mieszczące się w naszym opactwie Muzeum Duchowości i Kultury Cystersów jest czynne od środy do soboty w godz. od 10.00 do 15.00 i w niedziele od 11.00 do 18.00.

8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp.: Tadeusz Mars, Andrzej Wymazał, Andrzej Wilkos oraz Józef Kobędza.

o. Maciej Majdak OCist - administrator parafii

 
Ogłoszenia parafialne (10.07.2022)

Piętnasta Niedziela zwykła

1. Składka z ubiegłej niedzieli – przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii i w opactwie – wyniosła 12 322 zł. Bóg zapłać. Dziękujemy również za wszystkie ofiary składane na tacę, do puszek oraz te wpłacane na konta parafii i opactwa.

2. Przypominamy o możliwości codziennego zyskania odpustu zupełnego w naszej bazylice (pod zwykłymi warunkami) z okazji jubileuszu 800 lat istnienia naszego opactwa.

3. Przypominamy również, że w lipcu i w sierpniu – w niedziele i w święta nakazane – nie będzie Mszy świętych o godz. 11.30 w kościele św. Bartłomieja Ap. oraz o godz. 14.00 w bazylice.

4. W piątek, 15 lipca, zapraszamy na wernisaż wystawy zdjęć p. Krzysztofa Ridana, który odbędzie się pod arkadami na placu przed bazyliką o godz. 19.00. Następnie, w auli opata Marcina Białobrzeskiego, zostanie wyświetlony film pt. „Słuchaj, synu, nauk mistrza”. Wstęp wolny.

5. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w dniach od 6 do 11 sierpnia. Zapisy do Grupy Mogilskiej nr 26 w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Szczegóły na plakacie przed bazyliką oraz na stronie internetowej naszego opactwa.

6. W naszym sklepie klasztornym są do nabycia m. in. rozważania różańcowe na pierwsze soboty miesiąca.

7. W ramach Szlaku Architektury Drewnianej zapraszamy do zwiedzania kościoła św. Bartłomieja Ap.: w czwartki, piątki i w soboty w godz. od 09.00 do 18.00 a w niedziele w godz. od 12.00 do 17.00.

8. Z kolei mieszczące się w naszym opactwie Muzeum Duchowości i Kultury Cystersów jest czynne od środy do soboty w godz. od 10.00 do 15.00 i w niedziele od 11.00 do 18.00.

9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp.: Roman Orzechowski oraz Helena Rubinowska.

o. Maciej Majdak OCist - administrator parafii

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2