Strona główna
Opactwo Cystersów Kraków-Mogiła
Pielgrzymka do Lourdes

W 2018 roku będziemy obchodzić 160. rocznicę objawień Matki Bożej w Lourdes. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce autokarowej do Lourdes organizowanej przez naszą parafię. Na trasie pielgrzymki, oprócz Lourdes, znalazły się m. in.: Praga, La Salette, Turyn i Mediolan.

 

Termin: 28.04 (sobota) – 5.05. (sobota) 2018 r.

Cena: 1 420 zł + 300 euro

 

Program:

Dzień 1 (28.04, sobota) – zbiórka godz. 5.00 przy opactwie Cystersów w Mogile (ul. Klasztorna 11), Msza św., błogosławieństwo na drogę, przejazd do Pragi, spacer po Hradczanach, most Karola, starówka, nawiedzenie sanktuarium cudownego Praskiego Dzieciątka Jezus (Praskie Jezulatko), obiadokolacja (w Pradze), nocleg w hotelu klasy turystycznej (k. Tachova).

Więcej…
 
Apel dotyczący cmentarza na os. Wandy
Jako Proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła w Krakowie-Mogile zwracam się z gorącym apelem o pomoc w należytym zaopiekowaniu się grobami znajdującymi się na tutejszym cmentarzu. W trosce o upamiętnienie Zmarłych – Parafia podejmuje wielorakie działania mające na celu uporządkowanie stanu faktycznego i prawnego grobów.
Więcej…
 
Konserwacja unikatowych ksiąg z Opactwa Cystersów w Mogile
Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W 2017 r. Opactwo Cystersów zrealizowało zadanie współfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pn. „Konserwacja unikatowych ksiąg z kolekcji Opactwa Cystersów w Mogile”. Zadanie obejmowało pełną konserwację oraz dokumentację konserwatorską trzech wspaniałych zabytków piśmiennictwa.

Więcej…
 
Pierwszy piątek marca

40 lat czuwań pierwszopiątkowych

w Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile

1978 - październik - 2018

W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do naszej bazyliki na wspólną modlitwę, spowiedź oraz całonocne czuwanie. Tego dnia Msze św. sprawowane są w bazylice o godz.: 6.00, 6.30, 8.00 (wspólnotowa za zmarłych), 9.30 (wspólnotowa za żyjących), 16.00, 17.00, 18.00, 20.00 (rozpoczęcie całonocnego czuwania), 24.00.

Spowiedź św.: 6.00-10.00, 15.00-21.00.

 

Godziny nabożeństw (po południu):
Więcej…
 
"Mogilski Krzyż" styczeń - luty 2018

Szanowni Czytelnicy „Mogilskiego Krzyża”, pewnie część z Was już wie, że mamy zmianę na stanowisku redaktora naczelnego. Pan Piotr Pikuła wyprowadza się z naszej parafii, ale obiecał, że nie zerwie z nami kontaktów. Wyrazem tego jest artykuł dotyczący intronizacji Chrystusa Króla zamieszczony w tym numerze. To nieprawdopodobne, jak szybko minęły cztery lata, w czasie których Piotr przygotował 37 numerów gazety parafialnej. Nasza wdzięczność obec niego przybrała zewnętrzny wymiar podczas ostatniego posiedzenia Duszpasterskiej Rady Parafialnej, kiedy podsumowywaliśmy pracę i raczyliśmy się ciastami specjalnie w tym celu upieczonymi przez dwie radne parafialne. Muszę przyznać, że Piotr jako katecheta – nauczyciel religii – wyrył wyjątkowe piętno na gazecie. Nadał jej bardzo formacyjny i dokumentalny zarazem charakter. W tym samym czasie napisał książki związane z unitami, czyli rekokatolikami, które mi osobiście otworzyły oczy na rozumienie tej historii w Kościele. Za wszystko jesteśmy Ci, Piotrze, wdzięczni!

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 3