Strona główna
Opactwo Cystersów Kraków-Mogiła
Apel dotyczący cmentarza na os. Wandy
Jako Proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła w Krakowie-Mogile zwracam się z gorącym apelem o pomoc w należytym zaopiekowaniu się grobami znajdującymi się na tutejszym cmentarzu. W trosce o upamiętnienie Zmarłych – Parafia podejmuje wielorakie działania mające na celu uporządkowanie stanu faktycznego i prawnego grobów.
Więcej…
 
"Mogilski Krzyż" styczeń - luty 2016
Okładkę aktualnego numeru naszej gazety parafialnej zdobi logo Roku Jubileuszowego. Papież Franciszek ogłosił, że okres od 8 grudnia 2015 do 20 listopada 2016 r. będziemy obchodzić w Kościele jako Nadzwyczajny Rok Święty. W tym czasie mamy uczyć się okazywania miłosierdzia bliźnim i niesienia go do środowisk, w których funkcjonujemy na co dzień.

Jubileusz Miłosierdzia jest szczególnie ważnym okresem w naszej parafii, ponieważ decyzją ks. Stanisława kard. Dziwisza w sanktuarium Krzyża Świętego wierni będą mogli w tym czasie uzyskać odpust. O szczegółach związanych z obchodami Jubileuszu w naszej parafii informuje zamieszczone na łamach obecnego numeru kalendarium. Już w tym miejscu warto zaznaczyć, że w ramach obchodów w naszej bazylice w trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.30 będą głoszone katechezy pogłębiające tematykę miłosierdzia.

Więcej…
 
Bierzmowanie 2016
Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat kursu prowadzonego w naszej parafii.
 
Remont archiwum

Informujemy, że obecnie prowadzone są prace remontowe w archiwum naszego opactwa. W związku z tym nie można korzystać z jego zasobów.

O zakończeniu prac poinformujemy na naszej stronie internetowej.

 
Ogłoszenia parafialne (7.02.2016)

Piąta Niedziela zwykła

1. Dzisiaj, nieszporami o godz. 16.00, rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo. W poniedziałek i wtorek w godz. 9.00-18.00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Rozkład adoracji osiedlami według porządku zamieszczonego na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie się i odpowiednie ułożenie sobie czasu, aby jak najliczniej być przy Panu Jezusie w swojej godzinie czuwania.

2. W naszej archidiecezji rozpoczyna się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej; trwa on do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (22 maja).

3. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Młodzi, nie dajcie się zniewolić!”. Celem Tygodnia jest włączenie wiernych w nurt przebłagania Boga za pijaństwo i inne grzechy, a także wyproszenie łaski przemiany dla tych, którzy poniżają swoją godność przez trwanie w nałogach. Jest to czas refleksji, modlitwy i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych. W zakrystii jest wyłożona księga abstynencka, do której można wpisać swoje postanowienie.

4. 10 lutego – Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Tego dnia obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.30 i 18.00.

5. W czwartek, 11 lutego, przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Msza św. dla chorych o godz. 11.00 w bazylice. Po Mszy św. możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych.

6. Porządek nabożeństw wielkopostnych:

Droga Krzyżowa – w piątki:

  • dla dorosłych o godz. 9.00 i 18.30
  • dla dzieci o godz. 17.30

Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 16.00 w bazylice

7. W zakrystii trwają zapisy kandydatów na ministrantów. Zapraszamy chłopców z 4 klasy szkoły podstawowej.

8. W ostatnim czasie odeszli od nas do Pana: Anna Rzepa i Janusz Pęgiel.

 

o. Wincenty Zakrzewski OCist - proboszcz

więcej ogłoszeń

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2