Strona główna
Opactwo Cystersów Kraków-Mogiła
Bierzmowanie 2015
Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat kursu prowadzonego w naszej parafii.
 
Ogłoszenia parafialne (26.10.2014)

Trzydziesta Niedziela zwykła

1. Msza św. o uzdrowienia wewnętrzne w poniedziałek o godz. 18.00 w Kaplicy Akademickiej. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Zbliża się pierwszy listopada przypominamy o składaniu ofiar związanych z utrzymaniem grobów i cmentarza.

3. W sobotę, 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tylko w bazylice według porządku niedzielnego. Modlitwy za zmarłych na cmentarzu parafialnym w Mogile o godz. 15.15. Nie będzie procesji z bazyliki na cmentarz. Na cmentarzu w Grębałowie Msze św. będą odprawiane od godz. 9.00 do 17.00 co godzinę. Główna Msza św. o godz. 14.00 z procesją podczas której zostanie pobłogosławiony pomnik Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego.

4. Odpusty za zmarłych:

  • Wierni, którzy w dzień Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny nawiedzą kościół, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Można ten odpust uzyskać jeden raz w ciągu dnia. Podczas nawiedzenia świątyni należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę” oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego.
  • Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1-8 listopada (włącznie) jest zupełny, w inne dni roku - cząstkowy.

5. W przyszły piątek, sobotę i niedzielę znicze na cmentarzu parafialnym będą sprzedawać ministranci i lektorzy.

6. Wypominki za zmarłych jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Jednorazowe modlitwy wypominkowe będą odprawiane przez cały listopad w dni powszednie o godz. 17.30; wypominki roczne w każdą niedzielę o godz. 9.00.

7. Od listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna w środy. W pozostałe dni tygodnia bez zmian.

8. W dniu 11. października br. odbyło się ósme spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Omówiono przygotowania do przeprowadzenia liczenia wiernych biorących udział w niedzielnej Mszy św. i uczczenia pamięci żołnierzy I Wojny Światowej pochowanych na cmentarzu parafialnym. Wysłuchano sprawozdania z przygotowania wystawy oraz uroczystości poświęconych pamięci kpt. pilota Władysława Polesińskiego, zorganizowanych przez Duszpasterską Radę Parafialną (w dniu 27 września br.). Rada dziękuje za stosowanie się do prośby o wyłączanie telefonów przed nabożeństwami. Rada zachęca do zgłaszania się do redagowania gazety parafialnej „Mogilski Krzyż”.

9. Hubertus na Błoniach Mogilskich dzisiaj o godz. 12.30.

10. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłą: śp. Łucję Zawadzką.

 

o. Wincenty Zakrzewski OCist - proboszcz

więcej ogłoszeń

 
Remont archiwum

Informujemy, że obecnie prowadzone są prace remontowe w archiwum naszego opactwa. W związku z tym nie można korzystać z jego zasobów.

O zakończeniu prac poinformujemy na naszej stronie internetowej.

 
"Mogilski Krzyż" wrzesień - październik 2014
Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego w naszej parafii wiąże się z dorocznym odpustem. W mogilskim sanktuarium przechowywane są relikwie Krzyża Świętego, dlatego świadome uczestnictwo w obchodach pozwala doświadczyć szczególnej obecności Pana Jezusa. Krew Chrystusa, spływając po belkach Krzyża, uświęciła każdą jego drzazgę. Odnalezione przez św. Helenę i przechowywane przez Kościół relikwie Krzyża są wymownym świadkiem męki Zbawiciela, który wzywa każdego człowieka do refleksji nad własnym życiem w świetle nauki Chrystusa.
Więcej…
 
Projekt inwestycyjny w opactwie

Zakończył się I etap projektu inwestycyjnego, realizowanego przez Opactwo Cystersów w Mogile w 2014 roku, którego celem było podniesienie poziomu ochrony przeciwpożarowej obiektów klasztornych oraz wyeliminowanie zagrożeń zniszczenia zabytkowych budynków, wchodzących w skład założenia klasztornego.

Zasadniczy zakres prac był związany z zakupem oraz montażem instalacji przeciwpożarowej systemu sygnalizacji pożaru SAP, który zapewni właściwą ochronę budynkom oraz ludziom - zakonnikom i wiernym. System w razie ewentualnego pożaru zapewni wykrycie miejsca jego powstania i poprzez system monitoringu umożliwi bezzwłoczne przystąpienie do akcji ratowniczogaśniczej.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2