Strona główna
Opactwo Cystersów Kraków-Mogiła
Apel dotyczący cmentarza na os. Wandy
Jako Proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła w Krakowie-Mogile zwracam się z gorącym apelem o pomoc w należytym zaopiekowaniu się grobami znajdującymi się na tutejszym cmentarzu. W trosce o upamiętnienie Zmarłych – Parafia podejmuje wielorakie działania mające na celu uporządkowanie stanu faktycznego i prawnego grobów.
Więcej…
 
Piesza pielgrzymka na Jasną Górę
W naszych wspomnieniach pozostała już ubiegłoroczna 36. Piesza Pielgrzymka. Obecnie przygotowujemy się do 37. Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę we Wspólnocie IV Nowohuckiej.

W imieniu swoim i moich Współbraci już dziś serdecznie zapraszam do wyruszenia razem z nami na pielgrzymi szlak w dniach od 6 do 11 sierpnia 2017 roku w Grupie Mogilskiej nr 26. W tym roku pielgrzymujemy pod hasłem "Idźcie i głoście".

Więcej…
 
"Mogilski Krzyż" lipiec - sierpień 2017

Doroczny odpust parafialny jest okazją do zwrócenia uwagi na naszego patrona, św. Bartłomieja Apostoła. Przy ołtarzu głównym naszego kościoła umieszczony jest obraz ukazujący go siedzącego pod drzewem figowym. Jest to nawiązanie do opisanej przez św. Jana Ewangelistę rozmowy Apostoła z Panem Jezusem (J 1, 45-51). Podczas tej rozmowy patron naszej parafii złożył wobec Jezusa wyznanie: „Rabbi, Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś Królem zraela!” (J 1, 49). Słowa te mają doniosłe znaczenie teologiczne. Powtórzenie ich z wiarą potwierdzoną w czynach decyduje o naszym zbawieniu.

Więcej…
 
Pielgrzymka autokarowa do Wilna

Parafia pw. św. Bartłomieja Ap. w Krakowie-Mogile zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Wilna w dniach 18-22 października 2017 r.

Trasa pielgrzymki: Warszawa - Siemiatycze - Święta Woda - Suchowola - Kowno - Wilno - Troki - Sokółka

Cena pielgrzymki: 480 zł i 80 euro.


Program pielgrzymki:

Środa, 18 października

Zbiórka o godz. 6.00 na placu przed bazyliką w Mogile, błogosławieństwo na drogę, wyjazd do Warszawy. Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego (15 zł). Mszą św. w kościele św. Stanisława Kostki, modlitwa przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Przejazd na nocleg i obiadokolację do Siemiatycz do sióstr Karmelitanek do Domu Rekolekcyjnego.

Więcej…
 
"Osiemnastka" >>> niedzielna Msza św. dla MŁODZIEŻY
ZAPRASZAMY >>> niedziela, godz. 18.00, bazylika w Mogile.

Od niedzieli, 30 października 2016 roku, na coniedzielną Eucharystię, tzw. "Osiemnastkę", do mogilskiej bazyliki zapraszamy młodzież w wieku 30- i 30+.

 

Ze względu na wakacje na "Osiemnastkę" zapraszamy od września.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 3