Strona główna
Opactwo Cystersów Kraków-Mogiła
"Mogilski Krzyż" maj - czerwiec 2018

Do Waszych rąk oddajemy kolejny numer parafialnej gazety. Wprowadzamy do niej kolejną nowość. Czerwone kartki z kalendarza to zapowiedzi ważnych wydarzeń, które dopiero nastąpią. W ten sposób pragniemy zachęcić czytelnika do jeszcze żywszego udziału w życiu parafii. Pierwsza z nich przypomni Państwu o Dróżkach Różańcowych do Kaplicy w Lasku Mogilskim. Kolejne przypomną, między innymi, o Nowennie Jubileuszowej w intencji Ojczyzny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości, czy też o budżecie obywatelskim.

Maj większości z nas kojarzy się z rocznicą Pierwszej Komunii św. Niezależnie od tego, która to rocznica, stanowi to okazję do wyrażenia naszej wdzięczności Panu Bogu za ten dar. Postarajmy się przypomnieć sobie dokładną datę tego wydarzenia i uczcić je modlitwą w kościele.

Więcej…
 
Apel dotyczący cmentarza na os. Wandy
Jako Proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła w Krakowie-Mogile zwracam się z gorącym apelem o pomoc w należytym zaopiekowaniu się grobami znajdującymi się na tutejszym cmentarzu. W trosce o upamiętnienie Zmarłych – Parafia podejmuje wielorakie działania mające na celu uporządkowanie stanu faktycznego i prawnego grobów.
Więcej…
 
Wspomnienia pielgrzymów pierwszopiątkowych
W piątek, 5 października, będziemy obchodzić w naszym sanktuarium 40. rocznicę comiesięcznych czuwań pierwszopiątkowych. Dla mieszkańców Nowej Huty, Krakowa i tysięcy pielgrzymów z parafii południowej Polski – modlitewne czuwania u stóp cudownego wizerunku Pana Jezusa Mogilskiego stały się ważnym wydarzeniem w ich życiu religijnym i duchowym.

W związku z rocznicą zapraszamy wszystkich chętnych pielgrzymów – uczestników czuwań pierwszopiątkowych – do podzielenia się swoimi wspomnieniami i świadectwami doznanych łask. Zostaną one opublikowane we wrześniowym numerze naszej gazety parafialnej "Mogilski Krzyż". Listy i zdjęcia można przekazywać bezpośrednio, przesyłać na adres opactwa (ul. Klasztorna 11, 31-979 Kraków, z dopiskiem „Mogilski Krzyż”) lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 
Konserwacja unikatowych ksiąg z Opactwa Cystersów w Mogile
Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W 2017 r. Opactwo Cystersów zrealizowało zadanie współfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pn. „Konserwacja unikatowych ksiąg z kolekcji Opactwa Cystersów w Mogile”. Zadanie obejmowało pełną konserwację oraz dokumentację konserwatorską trzech wspaniałych zabytków piśmiennictwa.

Więcej…
 
Pierwszy piątek maja

40 lat czuwań pierwszopiątkowych

w Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile

1978 - październik - 2018

W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do naszej bazyliki na wspólną modlitwę, spowiedź oraz całonocne czuwanie. Tego dnia Msze św. sprawowane są w bazylice o godz.: 6.00, 6.30, 8.00 (wspólnotowa za zmarłych), 9.30 (wspólnotowa za żyjących), 16.00, 17.00, 18.00, 20.00 (rozpoczęcie całonocnego czuwania), 24.00.

Spowiedź św.: 6.00-10.00, 15.00-21.00.

 

Godziny nabożeństw (po południu):
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 3