Strona główna
Opactwo Cystersów Kraków-Mogiła
Apel dotyczący cmentarza na os. Wandy
Jako Proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła w Krakowie-Mogile zwracam się z gorącym apelem o pomoc w należytym zaopiekowaniu się grobami znajdującymi się na tutejszym cmentarzu. W trosce o upamiętnienie Zmarłych – Parafia podejmuje wielorakie działania mające na celu uporządkowanie stanu faktycznego i prawnego grobów.
Więcej…
 
"Osiemnastka" >>> niedzielna Msza św. dla MŁODZIEŻY
ZAPRASZAMY >>> niedziela, godz. 18.00, bazylika w Mogile.

 

Od niedzieli, 30 października, na coniedzielną Eucharystię, tzw. "Osiemnastkę", do mogilskiej bazyliki zapraszamy młodzież w wieku 30- i 30+.

 
"Mogilski Krzyż" styczeń - luty 2017

Okres Bożego Narodzenia jest wielką szansą doświadczenia miłości Boga do każdego człowieka. Ewangelia to Dobra Nowina dla każdego z nas. Jeden z czterech Ewangelistów, św. Jan, zanotował następujące zdanie: „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” (J 3, 16). Słowa te uświadamiają nam, że Bogu zależy na naszym życiu. On nie chce naszej zguby, nie chce dla nas śmierci. Bóg pragnie naszego zbawienia i właśnie dlatego Syn Boży przyszedł na ziemię w ludzkim ciele. Dlatego też z tak wielką radością jako chrześcijanie przeżywamy Boże Narodzenie.

Bóg w Piśmie Świętym wielokrotnie zapewnia nas o swojej bezmiernej miłości. Wystarczy przypomnieć słowa, które przez proroka Jeremiasza skierował do swojego ludu: „Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość” (Jr 31, 3). Aby zaakcentować głębię miłości do każdego człowieka, Bóg przez proroka Izajasza zapytał: „Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swego łona? A nawet gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o tobie” (Iz 49, 15). Ciężko wyobrazić sobie bardziej poruszające zobrazowanie miłości niż znaną chyba wszystkim scenę macierzyńskiej czułości i troski o własne dziecko. A jednak Bóg kocha nas mocniej niż matka.

Więcej…
 
ZAPRASZAMY na rekolekcje POWOŁANIOWE

Jeśli zastanawiasz się jaką drogą iść przez życie, przyjedź by zobaczyć, doświadczyć i poznać. Może i Ciebie wzywa Chrystus, abyś wyruszył w tę samą drogę, którą kroczą cystersi?

W dniach od 30 stycznia do 3 lutego 2017 roku w opactwie Cystersów w Krakowie-Mogile odbędą się rekolekcje powołaniowe dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zainteresowanej życiem monastycznym i powołaniem kapłańskim.

Więcej…
 
Nabór do Chóru Bazyliki Cystersów w Mogile
Pan dyrygent Stanisław Kowalczyk ogłasza nabór do Chóru Bazyliki Cystersów. Bliższe informacje na plakacie.

 

Polub fanpage na Facebook.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2