Strona główna
Opactwo Cystersów Kraków-Mogiła
Apel dotyczący cmentarza na os. Wandy
Jako Proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła w Krakowie-Mogile zwracam się z gorącym apelem o pomoc w należytym zaopiekowaniu się grobami znajdującymi się na tutejszym cmentarzu. W trosce o upamiętnienie Zmarłych – Parafia podejmuje wielorakie działania mające na celu uporządkowanie stanu faktycznego i prawnego grobów.
Więcej…
 
Remont archiwum

Informujemy, że obecnie prowadzone są prace remontowe w archiwum naszego opactwa. W związku z tym nie można korzystać z jego zasobów.

O zakończeniu prac poinformujemy na naszej stronie internetowej.

 
Bierzmowanie 2017
Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat kursu prowadzonego w naszej parafii.
 
Ogłoszenia parafialne (23.10.2016)

Trzydziesta Niedziela zwykła

1. Msza św. o uzdrowienia wewnętrzne w poniedziałek o godz. 18.00 w kościele św. Bartłomieja.

2. Peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po klasztorach Archidiecezji Krakowskiej rozpocznie się w naszym Opactwie, we wtorek, 25 października. W tym dniu Mszę św. o godz. 15.00 odprawi o. bp Damian Muskus OFM. W środę o godz. 17.00 obraz zostanie przekazany do klasztoru na Szklanych Domach.

3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej poprowadzi modlitwę różańcową w czwartek, 27 października.

4. Przypominamy, że Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zaprasza na nocne czuwanie do Częstochowy 28 października. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.

5. Od przyszłej niedzieli wszystkie nabożeństwa w kościele św. Bartłomieja będą odprawiane o stałych godzinach.

6. W związku z zaistniałym konfliktem wokół kapliczki, stojącej aktualnie przy bocznej bramie cmentarza, zwracamy się z prośbą do wspólnot mieszkaniowych os. Willowego i Wandy o wskazanie nowej lokalizacji. Na propozycje czekamy do najbliższego wtorku włącznie. W tym celu należy kontaktować się bezpośrednio z o. Proboszczem.

7. Wypominki za zmarłych jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Karteczki na wypominki dostępne są w zakrystii, kancelarii parafialnej i sklepie klasztornym. Prosimy o czytelne pisanie nazwisk osób zmarłych.

8. Ministranci i lektorzy będą sprzedawać znicze na cmentarzu parafialnym 29 i 30 października – od godz. 10.00 do 16.00 oraz 31 października, 1 i 2 listopada – od godz. 8.00 do 16.00.

9. Wolontariusze z Hospicjum św. Łazarza będą prowadzili kwestę na naszym cmentarzu parafialnym w dniach 30 października i 1 listopada.

10. Dysponentom grobów na cmentarzu parafialnym w Mogile, przypominamy o składaniu w kancelarii parafialnej ofiar związanych z utrzymaniem cmentarza.

11. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych: Bożenę Krzeczek, Tadeusza Szopę i Andrzeja Fiuka.

 

o. Wincenty Zakrzewski OCist - proboszcz

więcej ogłoszeń

 
"Mogilski Krzyż" wrzesień - październik 2016
Podczas uroczystości odpustowych w sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie-Mogile, które odbywały się 19 września 1976 r., homilię wygłosił ówczesny metropolita krakowski ks. kard. Karol Wojtyła. Wypowiedziane 40 lat temu słowa wielkiego Polaka pozostają wciąż aktualne, dlatego warto je przypomnieć i na nowo poddać refleksji.

Kard. Wojtyła zaczął swoją homilię od słów znanej pieśni: „W Krzyżu cierpienie, w Krzyżu zbawienie, w Krzyżu miłości nauka” i zauważył, że rozważając mękę Zbawiciela, łączymy się z Nim w naszym osobistym cierpieniu. Jednak Krzyż jest przede wszystkim znakiem zbawienia, ponieważ uczy nas miłości. Kardynał wyjaśnił: „Nie ma dla człowieka innej drogi zbawienia jak poprzez miłość. Nie przez postęp, nie przez osiągnięcia techniki i cywilizacji. Owszem, to wszystko należy do zadań i osiągnięć człowieka – ale zbawienie jest tylko przez miłość”. Od chwili, gdy padły te słowa, postęp technologiczny bardzo zmienił nasze życie. Pytanie tylko, jak to wpływa na nasz rozwój duchowy, na relacje rodzinne i społeczne. Tylko miłość może nas uratować przed takim postępem, który prowadzi do rozwoju cywilizacji śmierci.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2