Strona główna
Opactwo Cystersów Kraków-Mogiła
Apel dotyczący cmentarza na os. Wandy
Jako Proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła w Krakowie-Mogile zwracam się z gorącym apelem o pomoc w należytym zaopiekowaniu się grobami znajdującymi się na tutejszym cmentarzu. W trosce o upamiętnienie Zmarłych – Parafia podejmuje wielorakie działania mające na celu uporządkowanie stanu faktycznego i prawnego grobów.
Więcej…
 
Wigilia Zesłania Ducha Świętego

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi" (Dz 1, 8).

Wspólnota Modlitewna Odnowa w Duchu Świętym "Liberatio" serdecznie zaprasza na czuwanie modlitewne w wigilię Zesłania Ducha Świętego, które odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę, z 3 na 4 czerwca, w bazylice.

Program czuwania:

21.00 Apel Jasnogórski

21.15 modlitwa uwielbienia, zawiązanie wspólnoty

21.45 katecheza

22.30 nabożeństwo Wigilii Zesłania Ducha Świętego, Liturgia Słowa

23.30 przerwa, przygotowanie do Eucharystii

Więcej…
 
"Osiemnastka" >>> niedzielna Msza św. dla MŁODZIEŻY
ZAPRASZAMY >>> niedziela, godz. 18.00, bazylika w Mogile.

 

Od niedzieli, 30 października, na coniedzielną Eucharystię, tzw. "Osiemnastkę", do mogilskiej bazyliki zapraszamy młodzież w wieku 30- i 30+.

 
"Mogilski Krzyż" maj - czerwiec 2017

W pierwszym tegorocznym numerze naszej gazety pisałem o wielkiej miłości, jaką Bóg Ojciec darzy każdego człowieka. W drugim numerze przypomniałem pełne dobroci ewangeliczne wezwanie do wiary i nawrócenia. Teraz czas pochylić się nad kolejnym punktem chrześcijańskiego orędzia. Ma on charakter fundamentalny, ponieważ decyduje o naszym zbawieniu. Chodzi o wyznanie, że Jezus jest Panem.

O rozstrzygającym znaczeniu powyższego wyznania poucza nas Słowo Boże: „Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych – osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami – do zbawienia” (Rz 10, 9–10). Katechizm Kościoła Katolickiego wyjaśnia, że fragment ten jest jednym z pierwszych chrześcijańskich wyznań wiary. Stary Testament tytułem Pana określa Boga. Autorzy greckiego przekładu Pisma Świętego tytułem Kyrios (Pan) zastępowali imię JHWH objawione przez Boga Mojżeszowi. Nazywanie więc Jezusa Panem wyraża wiarę, że jest On równy Bogu.

Więcej…
 
Nabór do Chóru Bazyliki Cystersów w Mogile
Pan dyrygent Stanisław Kowalczyk ogłasza nabór do Chóru Bazyliki Cystersów. Bliższe informacje na plakacie.

 

Polub fanpage na Facebook.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 3