Strona główna
Opactwo Cystersów Kraków-Mogiła
Zwiedzanie kościoła pw. św. Bartłomieja Ap.

W 2016 roku kościół św. Bartłomieja Apostoła w ramach Szlaku Architektury Drewnianej można zwiedzać od 1 maja do 30 września.

Dni zwiedzania:

czwartek, piątek, sobota w godz. 9.00-18.00 z przerwą w godz. 13.00-13.30. W niedzielę w godz. 12.00-17.00 (bez przerwy). Zapraszamy na niedzielną Eucharystię o godz. 11.30.

 

Więcej…
 
Apel dotyczący cmentarza na os. Wandy
Jako Proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła w Krakowie-Mogile zwracam się z gorącym apelem o pomoc w należytym zaopiekowaniu się grobami znajdującymi się na tutejszym cmentarzu. W trosce o upamiętnienie Zmarłych – Parafia podejmuje wielorakie działania mające na celu uporządkowanie stanu faktycznego i prawnego grobów.
Więcej…
 
Ogłoszenia parafialne (25.09.2016)

Dwudziesta szósta Niedziela zwykła

1. W środę, 28 września, przypada uroczystość św. Wacława, męczennika – drugiego patrona naszej bazyliki. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W ramach akcji modlitewnej „Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata” nasza parafia zaprasza w środę, 28 września, o godz. 15.00 do odmówienia wspólnie Koronki, w trzech miejscach: przy pomniku Solidarności na Placu Centralnym, na skrzyżowaniu ulic Zuchów i Jana Pawła II oraz przy kapliczce św. Jana Nepomucena na ul. Odmętowej.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota października. Różaniec o godz. 17.30 poprowadzą Róże: NMP Bolesnej i Matki Kościoła.

4. Nabożeństwa różańcowe w październiku będą odprawiane: w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.00. Procesja różańcowa do 5 ołtarzy w przyszłą niedzielę, 2 października, o godz. 16.00; zapraszamy parafian, a szczególnie całą asystę procesyjną.

5. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę.

6. Małopolski Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się w niedzielę, 9 października. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach; po Mszy św. przejście ulicami miasta na Rynek Główny do kościoła św. Wojciecha. Dla osób starszych i rodzin z małymi dziećmi przewidziano krótszą trasę: z kościoła św. Józefa w Rynku Podgórskim, w którym zostanie odprawiona Msza św. o godz. 10.30.

7. W tym tygodniu kończą się zapisy gimnazjalistów i dorosłych na przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

8. Na dzieło misyjne Zgromadzenia sióstr św. Józefa zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 15 600 zł.

9. Od 1 października można zamawiać msze św. indywidualne na 2017 rok.

10. Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości poszukują wolontariuszy do kolejnej edycji obu programów. Więcej informacji o możliwości zgłoszenia na stronie internetowej (www.superw.pl).

11. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych: Jerzego Glonka i Leszka Kobylańskiego.

 

o. Wincenty Zakrzewski OCist - proboszcz

więcej ogłoszeń 

 
Remont archiwum

Informujemy, że obecnie prowadzone są prace remontowe w archiwum naszego opactwa. W związku z tym nie można korzystać z jego zasobów.

O zakończeniu prac poinformujemy na naszej stronie internetowej.

 
Bierzmowanie 2017
Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat kursu prowadzonego w naszej parafii.
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2