Strona główna
Opactwo Cystersów Kraków-Mogiła
Pielgrzymka do Lourdes

W 2018 roku będziemy obchodzić 160. rocznicę objawień Matki Bożej w Lourdes. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce autokarowej do Lourdes organizowanej przez naszą parafię. Na trasie pielgrzymki, oprócz Lourdes, znalazły się m. in.: Praga, La Salette, Turyn i Mediolan.

 

Termin: 28.04 (sobota) – 5.05. (sobota) 2018 r.

Cena: 1 420 zł + 300 euro

 

Program:

Dzień 1 (28.04, sobota) – zbiórka godz. 5.00 przy opactwie Cystersów w Mogile (ul. Klasztorna 11), Msza św., błogosławieństwo na drogę, przejazd do Pragi, spacer po Hradczanach, most Karola, starówka, nawiedzenie sanktuarium cudownego Praskiego Dzieciątka Jezus (Praskie Jezulatko), obiadokolacja (w Pradze), nocleg w hotelu klasy turystycznej (k. Tachova).

Więcej…
 
Apel dotyczący cmentarza na os. Wandy
Jako Proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła w Krakowie-Mogile zwracam się z gorącym apelem o pomoc w należytym zaopiekowaniu się grobami znajdującymi się na tutejszym cmentarzu. W trosce o upamiętnienie Zmarłych – Parafia podejmuje wielorakie działania mające na celu uporządkowanie stanu faktycznego i prawnego grobów.
Więcej…
 
Osiemnastka - Msza św. dla młodych ciałem i duchem
W październiku 2016 roku powstała w naszej parafii nowa inicjatywa duszpasterska pt. „Osiemnastka”.

„Osiemnastka” – to coniedzielna Msza św. o godz. 18.00, którą sprawuje o. Maciej Majdak OCist – wikariusz. Podczas Mszy św. o. Maciej głosi homilię, której zadaniem jest lepsze zrozumienie treści zawartych w usłyszanej Ewangelii. „Osiemnastka” to niedzielna Eucharystia adresowana szczególnie do ludzi młodych – do młodzieży uczącej się, pracującej. Pierwsza „Osiemnastaka” została odprawiona w niedzielę 30 października 2016 roku. Z biegiem czasu okazało się, że uczestnikami „Osiemnastki” stali się nie tylko ludzie młodzi. Zgodnie z przyjętą zasadą na „Osiemnastkę” zaproszeni są wszyscy – młodzi ciałem i duchem.

Zapraszamy do polubienia fanpage „Osiemnastka” na Facebook.

 
"Mogilski Krzyż" listopad - grudzień 2017
W codziennej modlitwie powtarzamy słowa, których nauczył nas sam Jezus Chrystus. Zwracając się do naszego Ojca, który jest w niebie, prosimy: „Adveniat Regnum Tuum”, to znaczy „Przyjdź Królestwo Twoje”. Nasza prośba nabiera szczególnego charakteru teraz, w listopadzie i grudniu, gdy liturgia Kościoła stawia przed naszymi oczyma rzesze zbawionych z radosnym śpiewem otaczających tron Jezusa Króla Wszechświata, na którego przyjście będziemy się przygotowywać przez cały Adwent.

Modląc się o przyjście Królestwa Bożego, zwróćmy najpierw uwagę na pewien fragment Ewangelii: „Zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: «Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie; i nie powiedzą: „Oto tu jest” albo: „Tam”. Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest»” (Łk 17, 20–21). Z tego i temu podobnych fragmentów wynika, że Królestwo Boże to nie jest sprawa jakiejś mniej lub bardziej dalekiej przyszłości, ale to kwestia teraźniejszości, naszego „tu i teraz”.

Więcej…
 
Bierzmowanie 2018
Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat kursu prowadzonego w naszej parafii.


Zakładka: Kandydaci do bierzmowania

Wyślij wiadomość z zapytaniem o kurs na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2