Strona główna
Opactwo Cystersów Kraków-Mogiła
Ogłoszenia parafialne (24.04.2016)

Piąta Niedziela Wielkanocna

1. Do puszki pod chórem można złożyć ofiarę na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

2. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. Msza św. o uzdrowienia wewnętrzne w Kaplicy Akademickiej, w poniedziałek o godz. 18.00. Po Mszy św. modlitwy oraz adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

4. W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

5. Za tydzień w niedzielę, 1 maja, pierwsze nabożeństwo majowe:

  • o godz. 16.00 w bazylice,
  • o godz. 16.30 w Lasku Mogilskim Msza św. i nabożeństwo,
  • o godz. 19.00 w Mogile pod figurą MB i św. Jana Nepomucena.

6. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych: Apolonię Zając, Janinę Szponder i Józefę Jarosz.

 

o. Wincenty Zakrzewski OCist - proboszcz

więcej ogłoszeń

 
Apel dotyczący cmentarza na os. Wandy
Jako Proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła w Krakowie-Mogile zwracam się z gorącym apelem o pomoc w należytym zaopiekowaniu się grobami znajdującymi się na tutejszym cmentarzu. W trosce o upamiętnienie Zmarłych – Parafia podejmuje wielorakie działania mające na celu uporządkowanie stanu faktycznego i prawnego grobów.
Więcej…
 
"Mogilski Krzyż" marzec - kwiecień 2016
Może kogoś dziwić, że w marcowo-kwietniowym numerze naszej gazety parafialnej wciąż tyle Bożego Narodzenia. Nic jednak nie możemy na to poradzić. Tyle wspaniałych rzeczy wydarzyło się w tamtym czasie, że grzechem by było o nich nie wspomnieć. Zresztą takie też jest jedno z naszych ważnych zadań – dokumentować i przechować dla potomnych. Za tysiąc lat nasi następcy będą mogli przeczytać i zobaczyć, że ich przodkowie byli gorliwymi uczniami i naśladowcami Chrystusa.

Nie wiemy, czy o przyszłych pokoleniach myślał Mieszko I, gdy w Wigilię Paschalną 14 kwietnia 966 r. wstępował do baptysterium, by w świętych wodach chrzcielnych obmyć się z grzechów pogańskiego życia i przywdziać czystą szatę dziecka Bożego. Wiemy natomiast, że ponad dwa wieki później cysters jędrzejowski, bł. Wincenty Kadłubek, tak w swojej Kronice skomentował decyzję księcia: „Przez niego na tę naszą ojczyznę wylało się promienne światło nowej gwiazdy. Przez niego aż na dno naszego grzęzawiska spłynął zdrój tak wielkiej łaski”.

Więcej…
 
Remont archiwum

Informujemy, że obecnie prowadzone są prace remontowe w archiwum naszego opactwa. W związku z tym nie można korzystać z jego zasobów.

O zakończeniu prac poinformujemy na naszej stronie internetowej.

 
Bierzmowanie 2016
Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat kursu prowadzonego w naszej parafii.
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2