Strona główna
Opactwo Cystersów Kraków-Mogiła
Apel dotyczący cmentarza na os. Wandy
Jako Proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła w Krakowie-Mogile zwracam się z gorącym apelem o pomoc w należytym zaopiekowaniu się grobami znajdującymi się na tutejszym cmentarzu. W trosce o upamiętnienie Zmarłych – Parafia podejmuje wielorakie działania mające na celu uporządkowanie stanu faktycznego i prawnego grobów.
Więcej…
 
"Mogilski Krzyż" wrzesień - październik 2015

W związku z obchodzonym w naszej parafii dorocznym odpustem z okazji Podwyższenia Krzyża Świętego warto zauważyć, że w bazylice Santa Croce in Gerusalemme w Rzymie przechowywana jest niezwykła pamiątka Męki Pańskiej. Jest to Titulus Damnationis - tablica z tytułem winy Jezusa z Nazaretu. Według św. Ambrożego z Mediolanu i św. Jana Chryzostoma to właśnie dzięki tej tablicy matka cesarza Konstantyna, św. Helena, zidentyfikowała krzyż odkryty na Golgocie w latach 326-328. Odnaleziona przez św. Helenę tabliczka została podzielona na dwie części. Jedna została w Jerozolimie, druga trafiła do Rzymu. Jerozolimska część zaginęła bezpowrotnie w wyniku najazdu perskiego. Na szczęście fragment rzymski zachował się do naszych czasów. Przeprowadzone współcześnie badania naukowe, w tym dendrologiczne i paleograficzne, wykazały, że Titulus pochodzi z I w. n.e. W ten sposób Titulus stał się autentycznym świadkiem najważniejszych wydarzeń historii zbawienia.

Więcej…
 
Remont archiwum

Informujemy, że obecnie prowadzone są prace remontowe w archiwum naszego opactwa. W związku z tym nie można korzystać z jego zasobów.

O zakończeniu prac poinformujemy na naszej stronie internetowej.

 
List na rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego

List Przewodniczącego KWPZM O. Janusza Soka CSsR na rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego

Drodzy Współbracia!

Rozpoczyna się Rok Życia Konsekrowanego, czas łaski i nawrócenia, odnowienia naszego zawierzenia Bogu, który nas dostrzegł, odnalazł, przemienił, konsekrował, i który nas nieustannie prowadzi.

Co mamy do zaoferowania ludziom zanurzonym w kulturze, która coraz mniej się liczy z obecnością Boga, coraz mniej jej potrzebuje? Często zadajemy sobie to pytanie, a w obecnym roku niech ono brzmi jeszcze wyraźniej. Ojciec Święty Franciszek wskazał trzy zagadnienia, które stanowią swoisty klucz do przeżywania naszego życia i dawania świadectwa o konsekracji zakonnej, są to: Ewangelia, proroctwo i nadzieja.

Więcej…
 
Ogłoszenia parafialne (4.10.2015)

Dwudziesta siódma Niedziela zwykła

1. Dzisiaj o godz. 16.00 odbędzie się procesja różańcowa do 5 ołtarzy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy parafian wraz z asystą procesyjną.

2. Nabożeństwa różańcowe odprawiane są w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.00. Dzieci zapraszamy na różaniec codziennie; w poniedziałki i piątki różaniec będą prowadziły dzieci ze szkół podstawowych.

3. Msza św. Honorowej Straży NSPJ w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Za tydzień Dzień Papieski, który będziemy przeżywać pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Składkę do puszek przeprowadzi młodzież oazowa.

5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Bpa Pawła Posadę - biskupa pomocniczego diecezji czeskobudziejowickiej, który wygłosi Słowo Boże w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

6. Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży będą pełnić dyżury informacyjne w bibliotece parafialnej, w każdy wtorek od godziny 16.00 do 18.00.

7. Informacje dotyczące wyborów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej znajdują się na tablicy ogłoszeń pod chórem.

8. Oaza Dzieci Bożych zaprasza dziewczęta ze szkoły podstawowej z klas 3 do 6 na spotkania, które odbywają się w niedziele o  godz. 9.00 w salkach katechetycznych.

9. Można już zamawiać Msze św. indywidualne na 2016 rok.

10. Studium Apostolstwa Świeckich rozpocznie swe działanie przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na os. Bohaterów Września. Szczegóły na plakacie.

11. Radny Marian Baś zaprasza na spotkanie dotyczące aktualnych spraw dzielnicy, które odbędzie się w katakumbach, w czwartek 8 października o godz. 17.00.

12. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych: Janinę Sadlik oraz Adolfa Łuckiewicza.

 

o. Wincenty Zakrzewski OCist - proboszcz

więcej ogłoszeń

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2