Strona główna
Opactwo Cystersów Kraków-Mogiła
Bierzmowanie 2015
Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat kursu prowadzonego w naszej parafii.
 
Ogłoszenia parafialne (19.10.2014)

Dwudziesta dziewiąta Niedziela zwykła

1. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem „Z Ewangelią do narodów”.

2. Dziś odbywa się liczenie wiernych uczęszczających na niedzielną Mszę św. oraz przystępujących do Komunii św.

3. Msza św. dziękczynna za dar kanonizacji św. Jana Pawła II, połączona z Procesją Światła, zostanie odprawiona w Centrum Jana Pawła II, w środę, 22 października, o godz. 17.00 – przewodniczył jej będzie Metropolita Krakowski Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.

4. Zbliża się pierwszy listopada przypominamy o składaniu ofiar związanych z utrzymaniem grobów i cmentarza.

5. Jak co roku ministranci i lektorzy będą sprzedawać znicze na cmentarzu w przyszłą sobotę i niedzielę.

6. Wypominki za zmarłych jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

7. Od listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna w środy. W pozostałe dni tygodnia bez zmian.

8. Krucjata Różańcowa za Ojczyznę organizuje wyjazd do Częstochowy na nocne czuwanie w dniu 24 października. Bliższe informacje i możliwość zapisania się w zakrystii.

9. Na stypendia dla biednej młodzieży, z okazji Dnia Papieskiego, młodzież oazowa zebrała do puszek 4 500 zł.

10. Mistrzejowickie Wieczory Uwielbienia i Uzdrowienia odbywają się w Parafii matki Bożej Nieustającej Pomocy na os. Bohaterów Września, w każdą czwartą sobotę miesiąca. Najbliższy wieczór przypadnie 25 października i rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30.

11. Dzień otwarty Szkoły Podstawowej nr 80, na który zaproszone są szczególnie dzieci pięcio i sześcio letnie wraz z rodzicami, odbędzie się w czwartek, 23 października w godzinach od 15.30 do 16.45.

12. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych: śp. Helenę Adamską oraz Helenę Bigaj.

 

o. Wincenty Zakrzewski OCist - proboszcz

więcej ogłoszeń

 
Remont archiwum

Informujemy, że obecnie prowadzone są prace remontowe w archiwum naszego opactwa. W związku z tym nie można korzystać z jego zasobów.

O zakończeniu prac poinformujemy na naszej stronie internetowej.

 
"Mogilski Krzyż" wrzesień - październik 2014
Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego w naszej parafii wiąże się z dorocznym odpustem. W mogilskim sanktuarium przechowywane są relikwie Krzyża Świętego, dlatego świadome uczestnictwo w obchodach pozwala doświadczyć szczególnej obecności Pana Jezusa. Krew Chrystusa, spływając po belkach Krzyża, uświęciła każdą jego drzazgę. Odnalezione przez św. Helenę i przechowywane przez Kościół relikwie Krzyża są wymownym świadkiem męki Zbawiciela, który wzywa każdego człowieka do refleksji nad własnym życiem w świetle nauki Chrystusa.
Więcej…
 
Projekt inwestycyjny w opactwie

Opactwo Cystersów w Mogile od maja do października 2014 roku realizuje projekt inwestycyjny, którego celem jest podniesienie poziomu ochrony przeciwpożarowej obiektów klasztornych oraz wyeliminowanie zagrożeń zniszczenia zabytkowych budynków, wchodzących w skład założenia klasztornego.

Zasadniczy zakres prac będzie związany z zakupem oraz montażem instalacji przeciwpożarowej systemu sygnalizacji pożaru SAP, który zapewni właściwą ochronę budynkom oraz ludziom - zakonnikom i wiernym. System w razie ewentualnego pożaru zapewni wykrycie miejsca jego powstania i poprzez system monitoringu umożliwi bezzwłoczne przystąpienie do akcji ratowniczogaśniczej.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2