Strona główna
Opactwo Cystersów Kraków-Mogiła
Adwentowe oczekiwanie na Zbawiciela PDF Drukuj Email
Ze śpiewem "Oto Pan Bóg przyjdzie..." rozpoczynamy nasze adwentowe czuwanie i oczekiwanie na Chrystusa. Pomocą w przygotowaniu naszych serc na Zbawiciela jest poranna Eucharystia, podczas której odczytujemy słowa proroka Izajasza i napomnienia Jana Chrzciciela, wsłuchujemy się z Maryją w Boży plan zbawienia i przyjmujemy Ciało Chrystusa - zadatek naszego życia wiecznego.

 

  • Zapraszamy do bazyliki na roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.00.
  • Dzieci ze szkół podstawowych zapraszamy do bazyliki na adwentową Mszę św. w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Na te adwentowe spotkania dzieci przynoszą lampiony oraz serca z wypisanymi dobrymi uczynkami. W poniedziałek, 28 listopada, przed Mszą św. dzieci otrzymają planszę a w kolejne dni - naklejki, które będą na niej umieszczać. Podczas tegorocznych adwentowych Mszy św. będziemy wspólnie: poznawać życie i działalność św. Brata Alberta Chmielowskiego oraz rozważać słowa Matki Bożej skierowane do Łucji, Franciszka i Hiacynty - dzieci z Fatimy.
  • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w bazylice: w dni powszednie o godz. 6.30, w niedziele o godz. 7.35.

 

Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczął się nowy rok liturgiczny i duszpasterski, którego hasłem są słowa: "Idźcie i głoście". To ostatni, czwarty etap programu przygotowanego przez Konferencję Episkopatu Polski na lata 2013-2017. Wypracowana wizja przeprowadziła nas przez doświadczenie wiary, nawrócenia oraz chrztu ku postawie apostolstwa. Stąd bieżący program będzie zwracał uwagę przede wszystkim na wezwanie do ewangelizacji. Przeczytaj informacje o programie duszpasterskim na stronach Katolickiej Agencji Informacyjnej.

 
Apel dotyczący cmentarza na os. Wandy
Jako Proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła w Krakowie-Mogile zwracam się z gorącym apelem o pomoc w należytym zaopiekowaniu się grobami znajdującymi się na tutejszym cmentarzu. W trosce o upamiętnienie Zmarłych – Parafia podejmuje wielorakie działania mające na celu uporządkowanie stanu faktycznego i prawnego grobów.
Więcej…
 
Bierzmowanie 2017
Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat kursu prowadzonego w naszej parafii.


Zakładka: Kandydaci do bierzmowania

Wyślij wiadomość z zapytaniem o kurs na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
"Mogilski Krzyż" listopad - grudzień 2016

Powoli zmierza ku końcowi kolejny rok liturgiczny i kalendarzowy. Dla Kościoła w naszej Ojczyźnie był to rok niezwykły. Obchodziliśmy 1050-lecie chrztu Polski oraz Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Odwiedził nas też papież Franciszek, by przypomnieć nam orędzie Roku Miłosierdzia. Wszystko to zaś zostanie przypieczętowane Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Konferencja Episkopatu Polski wydała list pasterski, w którym wyjaśnia, że „[z]asadniczym celem dokonania aktu jest uznanie z wiarą panowania Jezusa, poddanie i zawierzenie Mu życia osobistego, rodzinnego i narodowego we wszelkich jego wymiarach i kształtowanie go według Bożego prawa. Jesteśmy bowiem świadkami wielorakiego pozostawiania Boga na marginesie życia, czy wręcz odchodzenia od Boga. W naszym życiu ma nieraz miejsce swego rodzaju detronizacja Jezusa, pozbawianie Go należnego Mu miejsca i czci, możliwości wpływu na nasze życie i postępowanie”. Nie będziemy ustanawiać Pana Jezusa królem, ponieważ On nim jest. Biskupi stwierdzają natomiast, że „[...] naszym wielkim zadaniem jest podjęcie dzieła intronizacji Jezusa w znaczeniu uznawania Jego królewskiej godności i władzy całym życiem i postępowaniem”. W Piśmie Świętym i Tradycji Kościoła wielokrotnie pojawia się wezwanie do dobrowolnego poddania się Prawu Bożemu, przyjęcia władzy Boga i okazania Mu posłuszeństwa. To z kolei powinno prowadzić ludzi do uporządkowania życia osobistego i społecznego zgodnie z wolą Bożą.

Więcej…
 
Adwentowe Msze św. dla dzieci

W niedzielę 27 listopada rozpocznie się w Kościele - Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wszystkie dzieci ze szkół podstawowych zapraszamy na adwentowe Msze św., które będą sprawowane o godz. 18.00 w bazylice w poniedziałki, środy i piątki. Na każde adwentowe spotkanie dzieci przynoszą lampiony oraz serca z wypisanymi na nich dobrymi uczynkami.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 3