Strona główna
Opactwo Cystersów Kraków-Mogiła
Apel dotyczący cmentarza na os. Wandy
Jako Proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła w Krakowie-Mogile zwracam się z gorącym apelem o pomoc w należytym zaopiekowaniu się grobami znajdującymi się na tutejszym cmentarzu. W trosce o upamiętnienie Zmarłych – Parafia podejmuje wielorakie działania mające na celu uporządkowanie stanu faktycznego i prawnego grobów.
Więcej…
 
"Osiemnastka" >>> niedzielna Msza św. dla MŁODZIEŻY
ZAPRASZAMY >>> niedziela, godz. 18.00, bazylika w Mogile.

 

Od niedzieli, 30 października, na coniedzielną Eucharystię, tzw. "Osiemnastkę", do mogilskiej bazyliki zapraszamy młodzież w wieku 30- i 30+.

 
"Via crucis. Droga krzyżowa."
Polska Prowincja Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa ogłasza publikację książki pt. "Via crucis. Droga krzyżowa. Historia i duchowość nabożeństwa oraz antologia współczesnych rozważań" (red. o. Rafał S. Pujsza CP).

Książka jest kontynuacją dzieła śp. o. prof. J. J. Kopcia CP. Prawie wszystkie rozważania zostały opublikowane po raz pierwszy a wśród nich znalazły się przygotowane przez o. dr. Korneliusza Jackiewicza OCist.

Współwydawcą dzieła jest Fundacja Żywe Słowo, wydawca dzieł św. Gemmy Galgani w języku polskim. Książkę można nabyć przez stronę internetową lub w niektórych księgarniach.

 
"Mogilski Krzyż" marzec - kwiecień 2017

Wielki Post jest dla ludzi wierzących czasem pokuty za popełnione grzechy. Rozważając w tym okresie mękę i śmierć Pana Jezusa, uświadamiamy sobie, jak wielką cenę zapłacił Zbawiciel, by dać nam nowe życie.

Bóg poucza nas, że stworzył człowieka do nieśmiertelności, zaś śmierć weszła na świat przez zawiść diabła i doświadczają jej ci, którzy do niego należą (por. Mdr 2, 23-24). Pan Jezus wyjaśniał, że diabeł od początku był zabójcą (por. J 8, 44). Nic więc dziwnego, że ludzie, którzy idą za podszeptami złego ducha, prędzej czy później na własnej skórze doświadczają skutków jego zabójczego jadu.

Zło sieje straszne spustoszenie w życiu poszczególnych osób, rodzin jak i społeczeństw odrzucających Boga. Jednak nasz Stwórca i kochający Ojciec nie chce śmierci grzesznika, ale aby się nawrócił i miał życie (por. Ez 33, 11). „Tak mówi Pan Bóg: Oto otwieram wasze groby i wydobywam was z grobów, ludu mój, i wiodę was do kraju Izraela, i poznacie, że Ja jestem Pan, gdy wasze groby otworzę i z grobów was wydobędę, ludu mój. Udzielę wam mego ducha po to, byście ożyli, i powiodę was do kraju waszego,  poznacie, że Ja, Pan, to powiedziałem i wykonam” (Ez 37, 12-14).

Więcej…
 
11. Nowohucka Droga Krzyżowa

W Niedzielę Palmową 9 kwietnia 2017 r. zapraszamy na kolejną, 11. Nowohucką Drogę Krzyżową.

Droga Krzyżowa w Nowej Hucie to wydarzenie, które łączy wszystkie nowohuckie pokolenia. Przychodzą zarówno najstarsi - ci, którzy pamiętają walki o krzyż w latach 60., jak i najmłodsi - chcący poczuć się częścią tej wielkiej religijnej wspólnoty, która kilkadziesiąt lat temu broniła wiary w najmłodszej dzielnicy Krakowa.

W tym roku, również o zmroku, wyruszymy piękną świetlną kolumną spod kościoła Księży pallotynów na ul. Bulwarowej 15 a prostą drogą do opactwa Cystersów w krakowskiej Mogile. Naszemu spotkaniu przy krzyżu będzie przewodniczył i rozważania wygłosi metropolita krakowski - abp Marek Jędraszewski. Serdecznie zapraszamy!

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 3