Strona główna
Opactwo Cystersów Kraków-Mogiła
Bierzmowanie 2015
Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat kursu prowadzonego w naszej parafii.
 
Apel dotyczący cmentarza na os. Wandy
Jako Proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła w Krakowie-Mogile zwracam się z gorącym apelem o pomoc w należytym zaopiekowaniu się grobami znajdującymi się na tutejszym cmentarzu. W trosce o upamiętnienie Zmarłych – Parafia podejmuje wielorakie działania mające na celu uporządkowanie stanu faktycznego i prawnego grobów.
Więcej…
 
ZAPRASZAMY na rekolekcje POWOŁANIOWE

Jeśli zastanawiasz się, jaką drogą iść przez życie, przyjedź by zobaczyć, doświadczyć i poznać. Może i Ciebie wzywa Chrystus, abyś wyruszył w tę samą drogę, jaką kroczą cystersi?

W dniach od 29 czerwca do 3 lipca 2015 roku w parafii pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Trybszu odbędą się rekolekcje powołaniowe dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zainteresowanej życiem monastycznym i powołaniem kapłańskim.

Więcej…
 
"Mogilski Krzyż" maj - czerwiec 2015
W okresie wielkanocnym zatrzymujemy się przy pustym grobie zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa, gdyż to właśnie tutaj znajdują się fundamenty naszej wiary. Św. Paweł napisał, że "jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także wasza wiara" (1 Kor 15, 14). Można więc śmiało stwierdzić, że zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa jest tym jedynym faktem, na którym opiera się chrześcijaństwo.

Wiara chrześcijańska nie jest skokiem w ciemność. Uczniowie Jezusa nie byli ignorantami, znali różnicę między faktem a fabułą. Dlatego św. Piotr nauczał: "Nie za wymyślonymi mitami postępowaliśmy wtedy, gdy daliśmy wam poznać moc i przyjście Pana naszego, Jezusa Chrystusa, ale jako naoczni świadkowie Jego wielkości" (2 P 1, 16). Apostoł Narodów wymienił całą listę świadków Zmartwychwstałego, pośród których oprócz apostołów wspomniał o pięciuset braciach, którym Pan objawił się równocześnie. Na potwierdzenie tego, pisząc list około 20 lat po zmartwychwstaniu, dodał, że "większość z nich żyje dotąd" (1 Kor 15, 6)!

Więcej…
 
List na rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego

List Przewodniczącego KWPZM O. Janusza Soka CSsR na rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego

Drodzy Współbracia!

Rozpoczyna się Rok Życia Konsekrowanego, czas łaski i nawrócenia, odnowienia naszego zawierzenia Bogu, który nas dostrzegł, odnalazł, przemienił, konsekrował, i który nas nieustannie prowadzi.

Co mamy do zaoferowania ludziom zanurzonym w kulturze, która coraz mniej się liczy z obecnością Boga, coraz mniej jej potrzebuje? Często zadajemy sobie to pytanie, a w obecnym roku niech ono brzmi jeszcze wyraźniej. Ojciec Święty Franciszek wskazał trzy zagadnienia, które stanowią swoisty klucz do przeżywania naszego życia i dawania świadectwa o konsekracji zakonnej, są to: Ewangelia, proroctwo i nadzieja.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 4