Strona główna
Opactwo Cystersów Kraków-Mogiła
Bierzmowanie 2015
Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat kursu prowadzonego w naszej parafii.
 
Ogłoszenia parafialne (25.01.2015)

Trzecia Niedziela zwykła

1. W minionym tygodniu zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską, podczas której Ojcowie przekazali rodzinom foldery zawierające deklarację dotyczącą zakwaterowania pielgrzymów mających przybyć do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Prosimy o dostarczenie, w najbliższych dniach, wypełnionych deklaracji do zakrystii lub kancelarii parafialnej (w godzinach jej urzędowania). W razie zagubienia deklaracji można ją pobrać w wersji pdf ze strony internetowej naszego opactwa.

2. W poniedziałek, 26 stycznia, przypada uroczystość świętych Roberta, Alberyka i Stefana – założycieli Zakonu Cystersów. Z tej okazji zapraszamy na uroczystą Mszę św. pontyfikalną na godz. 18.00.

3. Spotkanie opłatkowe Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej we wtorek, 27 stycznia,  o godz. 18.00 w sali św. Jadwigi.

4. Spotkanie Zelatorów Żywego Różańca odbędzie się w sobotę, 31 stycznia, w naszej parafii. Rozpoczęcie o godz. 10.00 Mszą św. w bazylice, następnie wykład i spotkanie w Auli Opata Białobrzeskiego.

5. Opłatek Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się w sobotę, 31 stycznia, o godz. 16.30 w sali ks. Franciszka Blachnickiego.

6. Spotkania ze Słowem Boga, w ramach Drogi Neokatechumenalnej, odbywają się w kościele dolnym na Szklanych Domach w poniedziałki i piątki o godz. 19.00.

7. Warsztaty artystyczno-rozwojowe dla dzieci pięcio i sześcio letnich będą odbywać się w Szkole Podstawowej nr 37 (os. Stalowe 18). Pierwsze zajęcia w środę, 28 stycznia, od godz. 16.30 do 18.00.

8. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Marię Krzywonos.

 

o. Wincenty Zakrzewski OCist - proboszcz

więcej ogłoszeń

 
List na rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego

List Przewodniczącego KWPZM O. Janusza Soka CSsR na rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego

Drodzy Współbracia!

Rozpoczyna się Rok Życia Konsekrowanego, czas łaski i nawrócenia, odnowienia naszego zawierzenia Bogu, który nas dostrzegł, odnalazł, przemienił, konsekrował, i który nas nieustannie prowadzi.

Co mamy do zaoferowania ludziom zanurzonym w kulturze, która coraz mniej się liczy z obecnością Boga, coraz mniej jej potrzebuje? Często zadajemy sobie to pytanie, a w obecnym roku niech ono brzmi jeszcze wyraźniej. Ojciec Święty Franciszek wskazał trzy zagadnienia, które stanowią swoisty klucz do przeżywania naszego życia i dawania świadectwa o konsekracji zakonnej, są to: Ewangelia, proroctwo i nadzieja.

Więcej…
 
ZAPRASZAMY na rekolekcje POWOŁANIOWE

Jeśli zastanawiasz się, jaką drogą iść przez życie, przyjedź by zobaczyć, doświadczyć i poznać. Może i Ciebie wzywa Chrystus, abyś wyruszył w tę samą drogę, jaką kroczą cystersi?

W dniach od 16 do 20 lutego 2015 roku w opactwie Cystersów w Krakowie-Mogile odbędą się rekolekcje powołaniowe dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zainteresowanej życiem monastycznym i powołaniem kapłańskim.

Więcej…
 
Remont archiwum

Informujemy, że obecnie prowadzone są prace remontowe w archiwum naszego opactwa. W związku z tym nie można korzystać z jego zasobów.

O zakończeniu prac poinformujemy na naszej stronie internetowej.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 3