Strona główna
Opactwo Cystersów Kraków-Mogiła
Zwiedzanie kościoła pw. św. Bartłomieja Ap.

W 2016 roku kościół św. Bartłomieja Apostoła w ramach Szlaku Architektury Drewnianej można zwiedzać od 1 maja do 30 września.

Dni zwiedzania:

czwartek, piątek, sobota w godz. 9.00-18.00 z przerwą w godz. 13.00-13.30. W niedzielę w godz. 12.00-17.00 (bez przerwy). Zapraszamy na niedzielną Eucharystię o godz. 11.30.

 

Więcej…
 
Apel dotyczący cmentarza na os. Wandy
Jako Proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła w Krakowie-Mogile zwracam się z gorącym apelem o pomoc w należytym zaopiekowaniu się grobami znajdującymi się na tutejszym cmentarzu. W trosce o upamiętnienie Zmarłych – Parafia podejmuje wielorakie działania mające na celu uporządkowanie stanu faktycznego i prawnego grobów.
Więcej…
 
Remont archiwum

Informujemy, że obecnie prowadzone są prace remontowe w archiwum naszego opactwa. W związku z tym nie można korzystać z jego zasobów.

O zakończeniu prac poinformujemy na naszej stronie internetowej.

 
"Mogilski Krzyż" maj - czerwiec 2016

Kościół naucza, że „wiara nie jest aktem wyizolowanym. Nikt nie może wierzyć sam, tak jak nikt nie może żyć sam” (KKK 166). Wyrażone w Katechizmie przekonanie wspólnoty wierzących jest zakorzenione już w doświadczeniu starożytnych chrześcijan. W Roku Miłosierdzia, który w naszej Ojczyźnie jest też rokiem Jubileuszu 1050-lecia chrześcijaństwa, mamy szczególną okazję, by na nowo uświadomić sobie, że wiara jest aktem osób zjednoczonych okół Chrystusa.

W okresie wielkanocnym liturgia słowa ukazuje nam opisaną w Dziejach Apostolskich pierwotną wspólnotę wierzących: „Trwali oni w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwie. Bojaźń ogarniała każdego, gdyż Apostołowie czynili wiele znaków i cudów. Ci wszyscy, co uwierzyli, przebywali razem i wszystko mieli wspólne. Sprzedawali majątki i dobra i rozdzielali je każdemu według potrzeby. Codziennie trwali jednomyślnie w świątyni, a łamiąc chleb po domach, przyjmowali posiłek z radością i prostotą serca. Wielbili Boga, a cały lud odnosił się do nich życzliwie. Pan zaś przymnażał im codziennie tych, którzy dostępowali zbawienia” (Dz 2, 42-47). Opis ten nie jest tylko zwykłym sprawozdaniem. Pismo Święte przedstawia nam przykład pierwszych chrześcijan, abyśmy ich naśladowali także w naszych czasach.

Więcej…
 
Bierzmowanie 2016
Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat kursu prowadzonego w naszej parafii.
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2